Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makusss

Gdzie najtaniej kupic zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomaliusz

Produkt microsoftu czy HP np. w Auchanie jest z oficjalnej dystrybucji  ;) .

Zadałeś pytanie gdzie najtaniej kupić zegarek ... więc albo idziesz na pewne ustępstwa lub nie i kupujesz 2x drożej z oficjalnej dystrybucji  ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co to jest za dystrybucja?

Kradzione? Podrabiane? Bo czegos tu nie lapie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Nie wiem czego nie rozumiesz?  :huh:

Jeśli dany produkt nie jest oferowany na dany kraj, nie ma swojego przedstawiciela lub przez Niego nie przechodzi to nie możesz wymagać aby brał za to odpowiedzialność.

To są oryginalne, legalne produkty ale nie przeznaczone na nasz rynek!!!

To tak jak sprzedawcy z all. sprzedają zegarki np. casio poza oficjalną dystrybucją, co oznacza że sprowadzają zegarki we własnym zakresie np. z USA i dają własną gwarancję sprzedawcy.

Przecież te produkty z Azji, USA często są tańsze i podlegają ocleniu i vatowi (często powinny ;) ), dlatego też kupujesz je taniej.

Jednym słowem chcesz zostawić pieniążki poza granicami kraju, najlepiej też nie zapłacić należnych podatków ale w zamian żądasz pełnej odpowiedzialności za zakup, gwarancji  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wczesniej nikt w tym temacie o tym nie wspominał. Ok, w takim razie rozumie. Ktos wczesniej wspomnial, ze do ceny moze byc doliczony VAT i cło, czy tyczy się to tez strony o ktorej rozmawiamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z każdego sklepu poza UE mogą doliczyć cło i Vat.

 

Gwarancja teoretycznie jest międzynarodowa ale nie jest honorowana w Polsce ;)

 

skąd masz takie informacje? mi oficjalny serwis Citizena w Polsce pisał, że na gwarancji przyjmują i naprawiają każdy oryginalny zegarek Citizena. również ten spoza polskiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w praktyce z tym doliczaniem? Loteria czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

z każdego sklepu poza UE mogą doliczyć cło i Vat.

 

 

skąd masz takie informacje? mi oficjalny serwis Citizena w Polsce pisał, że na gwarancji przyjmują i naprawiają każdy oryginalny zegarek Citizena. również ten spoza polskiej dystrybucji.

Kupowałeś zegarki w Azji i reklamowałeś w Polsce? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem, nie musiałem jeszcze reklamować. wiem, że Orient robi problemy. wiem też, że przed zakupem Citizena pytałem mailowo serwis Citizena w PL i odpisał mi wyraźnie, że przyjmują takie zegarki na gwarancję i naprawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Z duty free masz w gwarancji wbity tylko stempel sklepu bez wypisania karty gwarancyjnej i brak oficjalnego paragonu. Dodatkowo lub aż, zegarek nie jest przeznaczony na rynek europejski  ;) .

Jak byś kupił np. w Niemczech z gwarancją i z dowodem zakupu to tak, będzie honorowana, choć jak sam piszesz orient np. się "boczy"  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest w praktyce z tym doliczaniem? Loteria czy jak?

Jak robisz zakupy rzadko, np. raz w miesiącu istnieje minimalne ryzyko doliczenia VAT-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z duty free masz w gwarancji wbity tylko stempel sklepu bez wypisania karty gwarancyjnej i brak oficjalnego paragonu. Dodatkowo lub aż, zegarek nie jest przeznaczony na rynek europejski  ;) .

Jak byś kupił np. w Niemczech z gwarancją i z dowodem zakupu to tak, będzie honorowana, choć jak sam piszesz orient np. się "boczy"  ^_^

rozumiem, że też nie reklamowałeś Citizena i teoretyzujemy?

kartę gwarancyjną możesz sobie w duty sam dowolnie wypisać. to nie jest żaden problem :) oficjalnego paragonu brak, bo oni nie znają czegoś takiego. dają za to faktury (Invoice), które obowiązują na całym świecie - są elektroniczne do własnego wydrukowania (stosowane również w PL).

Orienty kupione w Niemczech z gwarancją też mają problemy w PL. piszę też w sensie Orientów i serwisu Orienta. nie wiem jak w praktyce wygląda sprawa z Citizenem. jeśli ktoś będzie miał problemy może śmiało pisać - udostępnię maila z serwisu, w którym potwierdzają, że zagraniczna gwarancja obowiązuje.

 

 

Jak robisz zakupy rzadko, np. raz w miesiącu istnieje minimalne ryzyko doliczenia VAT-u.

 

ilość robienia zakupów nie ma większego wpływu - to jeden z mitów. oni nie rejestrują ile rzeczy idzie do kogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w praktyce? Robie normalnie przelew jak np payu na allegro a przy doreczeniu musze doplacic czy jak?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda w praktyce? Robie normalnie przelew jak np payu na allegro a przy doreczeniu musze doplacic czy jak?

pozdrawiam

Za zegarek to wiadomo, placisz PP.

A sprawy ceno skarbowe to jesli celnicy nie zatrzymaja to dostajesz do domu przesylke i cieszysz sie posiadaniem zegarka a jesli zatrzymaja to przysylaja do domu papiery z podana kwota ile, za co i gdzie trzeba wplacic. Gdy wplacisz to najlepiej wyslac im kopie dowodu wplat zeby przyspieszyc procedure.

Tak to kilkakrotnie wygladalo w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.