Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jerzyk

Preciosa co to za zegarek ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów
Szukam na forum i w internecie ale nie mogę znaleźć nic o tym zegarku , ani o marce , a tym bardziej o werku ? :(
Jedyne co wiem to że pasówka , i ma uszkodzoną powłokę przez nie umiejętne wkładanie tarczy .

post-48480-0-00100500-1441602011.jpg

post-48480-0-64722600-1441602011.jpg

post-48480-0-66656400-1441602012.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie pasówka, co najwyżej ktoś uszy dolutował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobra już jedno wiem ,dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć może podpowiedź co to za werk , znalazłem tylko napis Preciosa i  15 , poza tym nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko i intuicyjnie szukałbym wśród Langendorfów.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko i intuicyjnie szukałbym wśród Langendorfów.

 

pozdrawiam

Narfas

Dzięki za kierunek , dla mnie kieszonkowe a to chyba taki kiedyś był to wielka niewiadoma , nie mój kierunek kolekcji ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas poszedłem wskazanym tropem Langendorfa , i jak na razie ten trop przekierował mnie na AM ale dalej szukam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko być może, strzeliłem na czuja. Problem w tym, że:

- werki z lat '10 i '20 są słabo opisane

- popularnymi (nawet jeśli są całkiem przyzwoite) werkami mało kto się przejmuje

- firmy, szczególnie szwajcarskie i francuskie, zżynały od siebie na potęgę, a w czołówce zżynaczy wymieniłbym AM i Langendorfa

- dodatkowo firmy podzlecały sobie różne rzeczy, więc trudno dojść kto jest producentem, jeśli firma A robiła surowe płyty i mostki, firma B robiła kółka i osie, a firma C wykańczał to i składała do kupy - a potem następował ciąg pośredników i dystrybutorów

 

Podejrzewam że pomocny byłby widok werku od strony tarczy, niezależnie od tego czy są tam jakieś sygnatury czy nie, chociaż nawet wtedy jest sporo drapania się po głowie.

Jaką ten werk ma mniej więcej średnicę?

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko być może, ale uważam że te podobieństwa są pozorne, tym bardziej że Michel szedł na łatwiznę i nie podejrzewam go o komplikowanie sobie życia robieniem klocków do włosa w kształcie łezki zamiast typowego walca. Rozpoznanie popularnych werków z okolic 1920 to w ogóle mordęga, ale po pewnym zastanowieniu i drapaniu się po głowie podejrzewam że po zrzuceniu tarczy możesz zobaczyć tam literki A oraz S. To nic pewnego, oczywiście, ale AS na pewno robił ankry 10,5''' pin-set o takim kształcie półmostka balansu (mimo że koła naciągowe i frezowania płyt nie do końca mi pasują).

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że od razu nie dałem zdjęcia z stroną od tarczy tylko link do podobnego lecz nie takiego samego :(
Teraz się rehabilituję , jedyne co jest wybite to 15
post-48480-0-42922000-1443427557_thumb.jpg
A ja u ranffta jadę od samego początku wykazu i przeglądam wszystko co jest stem wind and set

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.