Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość damikss

mechanizm do slawy.Panowie help

Rekomendowane odpowiedzi

Gość damikss

Witam.nie wiedzialem w jakim dziale zamiescic ta notke a wiec tak

kupilem zegarek slawa 21 kam (jak na zdjeciu)

 

http://img451.imageshack.us/my.php?image=slawa21ih8.jpg

 

 

koperta w stanie b,dobrym ,dalem nowe szkielo wszystko fajnie ale sie okazalo ze mechanizm zegarka padl(bylo cos z nekrecaniem (pisalem o tym w poprzednim poscie)po rozebraniu okazalo sie ze jedna z blaszek odpychajacych(nie wiem jak to nazwac)byla peknieta (dlubalem w tym z 8 godzin ,dopiero zaczynam wiem moje umiejetnosci tez san nijakie)i teraz moje pytanie/prosba.

 

Gdzie moge kupic sam sprawny mechanizm (najlepiej z tarcza i wskazowkami)zeby wlozyc to tej nowej koperty ktora mi zostala czy ewentualnie ktos nie ma czegos takiego sprawnego zalegajacego na zbyciu i moze zrobić dobry uczynek?jaki mechanizm mozna tam wsadzic?

 

po prostu w tym wypadku wyszlo na jaw ze nie warto oszczedzac ale poprostu nie bylo mnie satac na zegarek za 50 -60 chcialem oszczedzic zeby miec cos co chodzi na rece no i sie nie oplacilo:(((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorzc-1985

Powiem Ci że ja na twoim miejscu to poszukał bym podobnego zegarka i go kupił w całości, szkoda zachody żeby bawić się w takie coś .

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...racja ten zegarek nie zasługuje na taki zachód - mozna taki kupic sprawny za 5 zł


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

masz w tej sławie standardowy mechanizm 21 kamieni, musisz poszukać całego zegarka na allegro albo lepiej jakimś bazarku - znalezienie samego werku jest raczej trudne. A jak chcesz się lepiej nauczyć dłubania w zegarkach to kup gdzieś kilka uszkodzonych sztuk - najlepiej pobied bo są tanie i mają najprostszą konstrukcję (również poljoty dość łatwo technicznie się naprawia) i zacznij je naprawiać. Mur beton pierwsze 10 popsujesz, ale potem zaczniesz odnosić spektakularne sukcesy. Powodzenia !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damikss
masz w tej sławie standardowy mechanizm 21 kamieni, !

 

 

czy mechanizm musi byc wylacznie ze slavy czy np z innego ruska tez moze byc ok(jest jakas standaryzacja)(wielkosc niby jest identyczna)

 

http://allegro.pl/item170175130_wostok_i_poljot_zobacz.ht

cena oczywiscie jest znacznie przesadzona bo to faktycznie wraki ale czy mechanizm bedzie pasowal do tej koperty ze slawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od innego zegarka raczej będzie mała szansa, żeby dobrze dopasować - szczególnie, że to zegarek z datownikiem, więc okienko musi wypadać w dobrym miejscu. Szkoda zachodu - ten mechanizm jest niesamowicie popularny, więc na pewno znajdziesz bardzo szybko odpowiedni.

 

P.S. Mam właśnie jeden zegarek z takim mechanizmem na sprzedaż (dział "oferuję")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damikss
Od innego zegarka raczej będzie mała szansa, żeby dobrze dopasować - szczególnie, że to zegarek z datownikiem, więc okienko musi wypadać w dobrym miejscu. Szkoda zachodu - ten mechanizm jest niesamowicie popularny, więc na pewno znajdziesz bardzo szybko odpowiedni.

 

w sumie to wazne zeby tarcza miala wielkosc bo wolał bym wsadzis caly srodek czyli mechanizm z tarcza i wskazowkami do koperty.

 

ps.wocio19 szukalem twojej oferty w dziale oferuje i jakos nie widze nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej

Wocio po raz kolejny mam nadzieje ze sie nie obrazisz;-)

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=11904

a jako że troszke sie nudze i przepelnia mnie chęć pomocy tu jeszcze jedno zdjęcie http://www.mechanicznezegarki.republika.pl...%2021%20zl.html

pozdrawiam

kuba

p.s: z mojej strony dodam tylko że slavy działaja na człowieka tak że jak już masz jedna to chcesz więcej;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pompej - jak zwykle zdążyłeś przede mną.

 

A Sławy biorą człowieka, biorą... Szczególnie te większe telewizory i jajowate, no i ogólnie te designersko-wariackie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pompej
Dzięki pompej - jak zwykle zdążyłeś przede mną.

 

bo ja to ostatnio czasu mam więcej jako że moje studia na kierunku mechanika i budowa maszyn zostały odwieszone na kołku;-)a juz miałem konczyc a tu nikt nie spodziewał sie takiej dziekanki;-)no ale wiecej czasu na zegarki;-)no i popracuje;-)(wiecej kasy na zegarki)w ogólnym rozrachunku nie jest źle;-)

a teraz żeby nie było zupełnie OT:

post-0-0-44397800-1330646401.jpg

przepraszam za jakość ale ciemno jest;-)ten sam mechanizm 21kamieni

edit:i przed minutka wygrałem taką,jak widać dalszy ciąg choroby;-)

170363707hy0.jpg

zdjęcie nie moje tylko z aukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
p.s: z mojej strony dodam tylko że slavy działaja na człowieka tak że jak już masz jedna to chcesz więcej;-)

 

u mnie tak z wostokami jest, a ostatnio komandirowo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Edward Siudowski

Zrób zdjęcie tego uszkodzonego elementu, moze coś sie znajdzie.

Ja gdy kupiłem kiedyś Slavę to też okazało sie ze była częściowo uszkodzona. A że uszkodzenie było łatwe w naprawie więc kupiłem drugą poprzekładałem co trzeba i chodzi do dzisiaj. Trochę z tamtej mi zostało. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Również do SŁawy 26 kamieniowej posiadam 2 werki niekompletne, ale może akutrat coś sie z nich nada? Takze jesli moge sie przydac to prosze pytac smiało :)

 

 

Ale własnie doczytałem, ze chodzi tu o 21 kamieniowa? No cóz :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damikss

bylem dzis z tym zegareczkiem(slawa 21)pochodzic po zegarmistrzach dowiedziec sie czy moze nie maja jakis starych mechanizmow itd.

okazalo sie ze naprawa tego bedszie kosztowac przynajmiej 60 zł. a mechanizmow takch nie maja itd

 

mam pytanko dlaczego jesli mamy mechanizm np z poliota

 

http://img153.imageshack.us/my.php?image=poliotjx0.jpg

 

wraz z tarcza wskazowkami i wiekosc tarczy jest taka sama czyli 3,1 cm nie mozna go(czyli mechanizmy z tarcza i wskazowkami) wsadzidz w koperte po slawie 21 skoro objetos jest ta sama>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk w tym Poljocie ma 26mm srednicy, a w Sławie 24mm. Pozna tym nie wiadomo, czy długość wałka naciągu się zgadza. Moim zdaniem nie ma szans, żeby mechanizm dobrze siedział w kopercie - zawsze będzie miał za luźno albo za ciasno.

Taki werk od Sławy jest na prawdę bardzo popularny, bo podobne zegarki robiono jeszcze w latach 1990', radzę odrobine cierpliwości i na pewno w ciągu kilku tygodni coś znajdziesz i w dodatku za grosze. A 60zł za naprawę to cena z kosmosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość damikss

zrobie tak jak mowisz ,poczekam moze sie cos na allegro trafi za jakas ludzka cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.