Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zeliwomuffin

Atlantic Worldmaster renowacja/uruchomienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam nadzieje, że stworzyłem temat w dobrym miejscu.

Posiadam takiego Atlantic-a Worldmastera jak na zdjęciach. Niestety zegarek nie jest na chodzie (do niedawna jeszcze był) teraz nie da się go nakręcić, coś ze sprężyną ?

Pytanie moje głównie polega na tym, czy jest sens, żeby go uruchamiać i poddać renowacji kopertę oraz tarczę. Koperta ma powycierany chrom, czy inną powłokę, którą jest pokryta. Tarcza jest bardzo ciemna i zaśniedziała.  Czy raczej nie będzie to opłacalne i lepiej kupić podobnego w ładnym stanie?

 

Przy okazji chętnie bym się dowiedział coś więcej o tym zegarku. Jakie to lata ? I coś więcej o samym mechanizmie.

 

Pozdrawiam.

 

post-65386-0-23884800-1443119414_thumb.jpg

post-65386-0-73138500-1443119429_thumb.jpg

post-65386-0-58561200-1443119436_thumb.jpg

post-65386-0-85242700-1443119443_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Odnowić możesz zawsze. Myślę, że koszt to ok. 400 zł bez przeglądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi%3F10%26ranfft%26%262uswk%26ETA_1113&ved=0CCAQFjAAahUKEwjGrueMsJDIAhVqvnIKHVyGCsA&usg=AFQjCNHwtc6LMSiVDZcFNEMh0F4pS0DliQ

 

 

Mechanizm to Eta 1113

 

Nie jest zle:)

Po wymianie szkielka, czyszczeniu wskazówek , myciu, oliwieniu i regulacji oraz dobraniu klimatycznego paska powinno byc ok.

Co do chromowania, Twoja decyzja, zegarek zatraci klimat i tarcza spatynowana będzie nijak pasować do blyszczacej koperty..

Pozdrawiam.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona 6 opracowania, przynajmniej ja tak widzę...;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak może opłaca się go reanimować. Na wstępie oddam go zegarmistrzowi do mechanicznej jego naprawy. Później pomyślę o odnowieniu cyferblatu. Czy w Łodzi i okolicy jest jakaś porządna firma zajmująca się tematem odnawiania/czyszczenia tarcz?  Czy Chronostar będzie odpowiednią firmą ? Czy szukać jakiś innych fachowców ?

Swoją drogą ile pln może kosztować wymiana całego cyferblatu na taki samy, tylko, że w lepszym stanie ? Mniemam, że to nie byłoby opłacalne, skoro większość osób czyści/maluje od nowa cyferblaty?.

Chrom na obrzeżach zegarka + na mocowaniach paska jest całkowicie starty. Jutro wrzucę zdjęcia jak to wygląda. Myślę, że i z tym problemem trzeba byłoby coś pokombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chronostar to dobry wybór.

Co do wymiany calej tarczy, miast restaurować-skąd je brać?, to jest właściwe pytanie...:)

Zegarek pewnie wystarczy umyc i naoliwić by zaczął pracować..

Co do chromowania koperty-juz pisałem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Po naprawie mechanicznej wymień szkło.

Wtedy zdecydujesz, czy odnawiać czy nie.

Moim zdaniem ma zadatki na byciem fajnym witydżem a nie bezosobową malowanką.

Ale to już oczywiście rzecz gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, myślę, że odpowiednio dobrany pasek i przetarte chromy nie będą się tak rzucały w oczy, tarczę należałoby spróbować umyć samodzielnie, zegarmistrz może nie chcieć się bawić za kilka złotych i albo Cię policzy jak za zboże, albo wyczyści razem z napisami. Wskazówki oczyścić, wstawić nowe szkiełko, i cieszyć się zegarkiem z historią, a nie malowańcem w błyszczącej kopercie. Nie napisałeś co prawda czy to jakaś pamiątka rodzinna, bo w takiej sytuacji to niemal obowiązkowo trzeba by zostawić jak najwięcej z oryginalnego wyglądu, a jedynie pozbyć się brudu.

 

Wysłane z mojego LG-E460 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszyscy macie całkowitą rację, nie chciałbym "nowego starego" zegarka odmalowanego i błyszczącego. Liczę na uruchomiony i doprowadzony do stanu nadającego się do noszenia. Więc odmalowywanie to ostateczna ostateczność. Poczytam tematy o myciu cyferblatów i być może coś sam z nim pokombinuję. Jakąś tam wprawę mam, bo kolekcjonuję różne stare przedmioty, które udaje mi się przywrócić do stanu lepszego niż miały na początku.

Chyba, że na forum jest jakiś spec zajmujący się myciem cyferblatów?

 

Zegarek nie jest pamiątką rodzinną, jako pamiątkę po dziadku posiadam w ładnym stanie (tak mi się wydaje) Burena (dziadek kupił go u zegarmistrza w latach 50-tych). Z tego co wiem Buren miał tylko wymieniane szkiełko i być może był wtórnie chromowany?

 

Na zdjęciach powycierane chromy Atlantica oraz Buren

 

Zrobię tak jak polecacie, najpierw oddam go do naprawy, do wymiany szkiełka, a później będę się martwił następnymi etapami.

 

 

post-65386-0-80420800-1443203870_thumb.jpg

post-65386-0-48639400-1443203882_thumb.jpg

post-65386-0-08909500-1443203889_thumb.jpg

post-65386-0-52219300-1443203902.jpg

post-65386-0-43103000-1443203916_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buren klasa!

I jak to jest podziadku, 

to trzymaj go w stanie takim

jak odziedziczyłeś!

Pasek i wizyta u zegarmajstra,

by służył jeszcze  dla Twych wnuczków,

bo tak tworzy się historia! 


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę dekiel Burena.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż proszę dekiel Burena.

Masz podejrzenia co do Dziadka!? :D

cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziadek rocznik 1929, na wojnę na szczęście się nie załapał.

A i narodowość nie ta, żeby taki zegareczek dostać :)

Ale po wojnie zapewne sporo ich było na rynku wtórnym, chyba, że wszystko ruscy wywieźli na swoich pojemnych nadgarstkach :) (kilka zegarków czy coś w ten deseń) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz wehrmachtuhra... Fajny, gratuluję...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Zegarek już u zegarmistrza czeka na remont.

Panowie, jaki pasek byście dla niego proponowali jako kolejna "faza renowacji" no bo nawet takie "drobiazgi" czasem bardzo na plus zmieniają wizerunek ?

Jakieś zdjęcia chętnie bym zobaczył. Nie mam pojęcia co klasycznego i przy okazji odpowiedniego dla jego wieku by się nadawało

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skóra na podkładce....nity :) w google znajdziesz :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie bardzo fajne. Chyba najlepiej podobają mi się podkładki w formie owalnej, nie zaś prostokątne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdraszczam koperty- sam szukam takiej do mojego Atlantica opartego na mechanizmie ETA 1113 w celu poddania go renowacji. Niestety bez malowania tarczy się raczej nie obędzie, pomimo zegarka z historią. Jest uszkodzona/powycierana jakimiś dziwnymi metodami naprawy/czyszczenia mojego dziadka - wiadomo w PRL-u się kombinowało czasami lepiej, czasami gorzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam namiarów na firmę Chronosta z Łodzi, pod starym adresem już ich nie ma, ktoś wie, gdzie teraz się znajdują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.