Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RadG

"Złote" przymiarki

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiając się nad swoimi zegarkami doszedłem do wniosku, że tak naprawdę brakuje mi czegoś w kolorze złotym, i tu zaczęły sie dylematy. No bo co wybrać? Niby najoczywistszym typem jest pozłacany LeLocle, ale...sam już nie wiem. Nigdy się nie zwracałem po poradę, teraz jednak widzę, że bez tego ani rusz :)

Pozłacany, okrągły, 38-41 mm, najlepiej ze złotą tarczą lub w kolorze ivory, automat, ale bardzo chętnie manual, zdecydowanie pasek. Cena hmm, 1200-1500 zł. Niekoniecznie swiss, ładny, dobry, tani. Gdyby np. Richmond Spencer był pozłacany....


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej jakiegoś antyka złotego poszukać? W tej cenie już można coś przyzwoitego znaleźć (tissot, doxa etc.) :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie baw się w pozłacane !

Kup coś złotego - jeśli dopuszczasz średnice koło 38mm to w dobrej cenie można kupić stare złote tissoty czy chronographe suisse.

Moim zdaniem znacznie to lepsze niż jakiś pozłacany nowy zegarek - jesteśmy zdecydowanie za "prawdziwymi materiałami" a nie atrapami :twisted: :wink:

 

piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mik
post-0-0-52747600-1330646429.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiedziałem, że tak będzie 8) Dlatego wahałem się, czy zdradzać się z myślami :twisted: Zamiast utwierdzenia, zawężenia typów - nowe obszary myślenic :) Antyk, hm, tego nie brałem pod uwagę. Osobiście podobają mi się Chronographe Suisse, ten Tissot też niczego sobie...muszę to przemyśleć...


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast utwierdzenia, zawężenia typów - nowe obszary myślenic :)

 

nie żadne nowe obszary, tylko jedyny słuszny kierunek :)


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny słuszny kierunek pewnie pójdzie do lamusa, a na tym miejscu zjawi się kolejny stainless :) Tym bardziej, że mam jakieś Unitasowe ciągotki i za tę kwotę są one do zrealizowania. Ch. Ward - nie do końca, to już wolę LeLocle...A wracając do Chronographe Suisse to nawet na targu staroci widziałem ostatnio w bardzo dobrym stanie wizualnym, może by mu się bliżej przyjrzeć.... 8)

 

A tak na marginesie to ten Tissot do wzięcia? I jaki to rozmiar, 37 mm?


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mik przepiękna maszyna! Jak dla mnie najładniejsza linia Tissota.

 

Co do pytania-wątku. Złoto.Tylko złoto. Połączenie szlachetnego materiału, sztuki, wzornictwa z inżynierią i techniką to tylko kilka powódów dla których warto zakupić jakiś antyk.

 

Pozdrawiam Nagib

www.mojezegarki.pl

 

ps - sikkens ostatnio zapadliśmy na podobną dolegliwość (chronograph)

:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tak zapadliśmy... powiem szczerze ze coraz bardziej o tym myśle...

musze zdobyć złotego chronografa... może do wakacji kupie coś pieknego ze złota...chronograf suisse to jest cos... tylko te ceny... a w ogole Nagib widziales na allegro tego pieknego Marvina-chronograf? Co do ceny sie nie wypowiadam :twisted: pozdro

oto link : http://allegro.pl/item170469724_rzadki_mar...k_kopercie.html


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ba! Widziałem - haha u mnie F5 na stronie z zegarkami jest co kwadrans:-) od 7 do 24 każdego dnia

 

ps - w BB widziałem stan igła C.Suisse za 1700pln (lata 50-te)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah to samo co u mnie :lol: czasem jedną aukcje odświeżam co kilka minut

myślisz ze dalbyś radę nieco znizyc cene tego chronografa?

Urodziny za pasem w sumie Longina juz kupilem 8) ale kto powiedzial ze tylko na tym sie skończy :twisted: może ten na allegro pojdzie taniej ?

Wydaje mi sie ze cena jaka osiagnie ten zegarek to okolo: 1200zl.. wtedy warto bedzie go kupic...pozdro :)

 

przegladajac ebay natrafilem na :

- http://cgi.ebay.de/DELBANA-18-Karat-Gold-H...1QQcmdZViewItem

 

- http://cgi.ebay.de/Chronographe-Suisse-18-...1QQcmdZViewItem

 

- http://cgi.ebay.de/Seltener-CHRONOGRAPHE-S...1QQcmdZViewItem


Pozdrawiam, Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj ponownie - poluj u Złotników - czasem za przetop trafiają perły - a i wtedy ceny od 700-1000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.