Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
loituma

DELBANA - dyskusja ogólna

Recommended Posts

Cześć . Ja  prawie wszystkie delbany noszę do zegarmistrza Kanarka na  ul: Zarzewska 4 . pan Janek ma 70 lat i ogarnia temat starych Delban . Powołaj się na Sławka od Delban . Powinien coś doradzić i zaradzić . Po za tym nie jest drogi ☹️

Pecunia non olet

4 godziny temu, sawcio68 napisał:

Cześć . Ja  prawie wszystkie delbany noszę do zegarmistrza Kanarka na  ul: Zarzewska 4 . pan Janek ma 70 lat i ogarnia temat starych Delban . Powołaj się na Sławka od Delban . Powinien coś doradzić i zaradzić . Po za tym nie jest drogi ☹️

ok, dzieki za info

Cześć na FC ktoś nowy wrzucił takie cudo i twierdzi , że to NOS fabryczny . Co Wy na to ?  . Ja Mam wątpliwości , choć nie wiem dlaczego 

154957472_3345099072261849_2669111901635983329_n.jpg

155108965_3345099155595174_5495762407038008930_n.jpg

155996681_3345099092261847_4597470438327873329_n.jpg

Pecunia non olet

Przydałyby się dokładne zdjęcia tarczy i wskazówek. W zasadzie wszystkie cechy ma zachowane. Koperta, koronka, nawet dekiel z oryginalnym szlifem. Najlepiej jakby mógł pokazać mechanizm i bardzo dokładne zdjęcia śrubek. Tylko musiałby otwierać piłeczką, żeby rys nie narobić.
A wątpliwości może biorą się stąd, że jeszcze nigdy takiego nie widzieliśmy

Cierpię na chroniczny brak czasu... dlatego kupiłem stary zegar, żeby łapać każdą jego chwilę...
Arkadiusz K.

Witajcie,

znalazłem w szufladzie, podobno po dziadku. Co możecie na ten temat powiedzieć? Jakie lata? Chcę oddać go do renowacji i uruchomić, brak paska.

Pozdrawiam, Wojtek

1629396795332.jpg

1629396795330.jpg

Witaj!
Skoro po dziadku to koniecznie ją wyszykuj.
A będzie sporo do roboty. Po pierwsze słaba koperta, ale to jeszcze ujdzie. Tarcza jest zmasakrowana - ktoś zmył wszystkie napisy a źle założona wskazówka godzinowa ją porysowała... Do tego wskazówki - każda z innej parafii. No i koronka - na oryginalną nie ma co liczyć. A do tego wszystkiego przegląd u dobrego zegarmistrza. Koszt zabiegów koniecznych do przeprowadzenia z pewnością przekroczy wartość zegarka, ale skoro ma on dla Ciebie wartość sentymentalną to warto zainwestować :)

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

17 minut temu, Walter_87 napisał(-a):

Witaj!
Skoro po dziadku to koniecznie ją wyszykuj.
A będzie sporo do roboty. Po pierwsze słaba koperta, ale to jeszcze ujdzie. Tarcza jest zmasakrowana - ktoś zmył wszystkie napisy a źle założona wskazówka godzinowa ją porysowała... Do tego wskazówki - każda z innej parafii. No i koronka - na oryginalną nie ma co liczyć. A do tego wszystkiego przegląd u dobrego zegarmistrza. Koszt zabiegów koniecznych do przeprowadzenia z pewnością przekroczy wartość zegarka, ale skoro ma on dla Ciebie wartość sentymentalną to warto zainwestować :)

A możesz kogoś polecić ? Gdańsk, trójmiasto...czy potrafisz ocenić mniej więcej koszty?

Sam przegląd to tak do 100 zł (nie wiem, w jakim stanie jest mechanizm). Do tego dobranie wskazówki godzinowej, koronka (10-20 zł), szkiełko (ok. 10-15 zł) i pasek (w granicach 50 zł).

Mogę polecić zegarmistrza w Warszawie. W Trójmieście bywam niestety tylko na urlopie. Tu masz listę polecanych zakładów zegarmistrzowskich -->>

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Dziękuję Ci za odpowiedź, w tygodniu udam się do fachowca i poproszę, by zrobił co się da. Koszty i tak są niewielkie, ostatnio wydatkowałem się w kwocie ok 800 zł na zegar ścienny - renowacja i zakup skrzyni :)

Pokażę później, co udało się zrobić z tej Delbany.

Pozdrawiam

Wojtek

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By tomas74
      Sprzedam zegarek marki Delbana na częsci lub do naprawy.Stan zegarka jest mi nieznany brak koronki i wskazówki sekundowej.Leży w szufladzie i się kurzy może komuś się przyda.Cena 180 zł plus paczkomat.

• By Sikorek
      Witam, 

jak w temacie, poszukuję małej koperty do Delbany - około 33-34 mm średnicy (moja ma złamane ucho), może być oryginał w dobrym stanie, lub zamiennik stalowy (jeśli istnieje...).

Ewentualnie tarcza i wskazówki mile widziane.
    • Guest TomaszC
      By Guest TomaszC
      Dzień dobry, to jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość, niedawno nabyłem drogą kupna pewną Bulovę (albo Bulova, nie wiem czy wypada odmieniać), spodobała mi się pomimo marnego zdjęcia (a może właśnie dlatego?), kupiłem właściwie w ciemno, dopiero po wysłaniu pieniędzy zacząłem szukać informacji o modelu i jakież było moje zmartwienie gdy poza zdjęciem od sprzedawcy nie znalazłem właściwie nic,nikt nigdy nie słyszał o modelu "spirit", nie znalazłem żadnego zdjęcia przynajmniej podobnego egzemplarza, no, dosłownie nic. Myślę sobie fejk jak nic, trudno, pieniądze niewielkie, jakoś to przeżyję, frycowe trzeba płacić. Dziś dostałem przesyłkę i w te pędy do zegarmistrza żeby wydał wyrok, a ten szacowny fachowiec twierdzi - oryginał, werk ETA 955.112, szwajcar, reszta też szwajcar, przyznam, że odetchnąłem z ulgą, mam pierwszy zegarek do kolekcji;) No, może nie pierwszy, kilka czasomierzy w domu jest, ale ten podoba mi się i już (może trochę za bardzo "barokowy" ale to do oglądania). Drugi to żony Delbana z lat 50-tych, ładne maleństwo. Może ktoś podpowie mi gdzie znaleźć jakieś konkretniejsze informacje na temat tego modelu bo google jest dość oszczędny... Więc pozdrawiam wszystkich miłośników tych marek (innych zresztą też).   
    • By NocnyMarek
      Witam.

Na wstępie napiszę że poszukałem podobnego tematu, przeczytałem temat o wyborze taniego zegarka etc.

A więc tak..

Budżet na zakup pierwszego zegarka: 100 - maks 200zł.

Stan: używany lub NOS

Werk: mechaniczny lub automatyczny, może być z alarmem ale nie musi ( decyduje cena ).

Koperta: min. 33mm, pozłacana lub stalowa.

Tarcza: w kolorze perłowym lub srebrnym, dobrze jakby były jakieś cyferki a nie same kreski.

Firma: Poljot, Rakieta.. Może inne ale się nie znam.

Ogólnie założyłem ten temat, ponieważ nie wiem która firma robiła solidniejsze zegarki, niektóre w jednej fabryce jak czytałem..

Z tego co udało mi się wywnioskować patrząc po forum, YT i portalach aukcyjnych to najlepszym wyborem jeśli chodzi o jakość - Poljot, potem Rakieta, Wostok, Łucz, Slava, a na końcu Pobieda.

Szukałem sporo na olx i innych.. Wpadł mi w oko Poljot de luxe pozłacany ale w tej cenie ciężko dostać w dobrym stanie. Jakie są inne firmy i modele mieszczące się w tej cenie, stylu itp. ? Firma Mir też ma jakieś ładne, solidna ?
      Jakie są najpopularniejsze i najtrwalsze mechanizmy w takich zegarkach?

Każda odpowiedź włącznie z krytyką mile widziana. Od dawien dawna chciałem sobie kupić jakiś zegarek mechaniczny, zawsze myślałem że kosztują majątek, szczególnie te stare a tu zaskoczenie
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.