Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ded

Automaty Frederique Constant, jak z serwisem w kraju?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że ostatnio zamieszął mi w głowie FC FC-335MC4P5 to mam kilka pytań.

 

frederique-constant-classics-moonphase-s

 

Nigdy nie miałem szwajcara a seikacze, które mi się przewinęły raczej nie sprawiały problemów. Szkiełko raz wymieniałem ale to mineralne i kosztowało kilkadziesiąt zł, raz zegarek spadł i wyskoczył włos, to mnie kosztowało 50zł. Problemów większych nie było, mechanizmy chyba też dobrze znane przez specjalistów.

 

Tutaj czytam o in houseowych werkach i gdzieś mi się przewinęło, ze nie ma krajowego dystrybutora, choć Doliński ma je w ofercie. Jako, że myślę o zakupie zegarka używanego zastanawiam się jak wygląda sprawa z naprawą w razie jakiejś usterki lub uszkodzenia fizycznego. Domyślam się, że ceny wyższe niż w przypadku japońców ale w razie awarii mechanizmu czy stłuczenia szkiełka nie chciałbym się dowiedzieć, że nikt tego nie potrafi zrobić albo że nie ma części. Czytałem temat o serwisie Seamasterów i tam koszty okresowych przeglądów były dosyć pokaźne w stosunku do wartości używanych zegarków ale taka Omega to popularny model i chociaż nie ma strachu że czegoś się nie da zrobić.

 

Będę wdzięczny za wszelkie info odnośnie kosztów części czy przeglądów jakich mogę się spodziewać. No i czy zrobi to każdy porządny zegarmistrz czy raczej z tym nie tak prosto. Martwie mnie głównie ten werk, który jest pewnie dużo mniej popularny niż to co siedzi w Omegach czy Certinach.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jest dystrybutor , a na forum jego przedstawiciel kolega Jash. Z serwisem nie ma problemu. W zegarku, który pokazałeś jest eta lub selitta, łatwa i tania w serwisowaniu.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FC jest dystrybuowany wyłącznie przez firmę Janeba Time z Wrocławia. Z serwisem nie ma problemu, serwisowałem inne marki tego dystrybutora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

ded - tak, jak napisali przedmówcy. Jesteśmy na rynku z FC już trochę czasu, a na forum w razie "W" jestem ja :)

Serwis mamy we Wrocławiu, a nasz główny zegarmistrz robi wszystkie werki FC, łącznie z manufakturowymi.

Co do kosztów - standardowy przegląd analogów to mniej więcej 380-450zł, chronografy około 650zł.

Warto tu dodać, że kupując FC z oficjalnej dystrybucji, otrzymujesz voucher "gwarancja satysfakcji". Dzięki niemu od dnia zakupu masz 5 lat na wykonanie darmowego przeglądu zegarka w naszym serwisie.

Szczegóły w linku poniżej:

http://www.frederique-constant.pl/satysfakcja/

W razie pytań zapraszam na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet przegląd własnych mechanizmów to ww . koszt? Jeśli tak to naprawdę przyzwoite ceny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To był koszt niemanufakturowych. Jak ktoś będzie ciekaw podeślę i te ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak przyzwoicie. Bardzo dobra filozofia budowania zaufania do młodej bądź co bądź marki.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.