Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Zatrzymanie przesyłki na cle

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, pierwszy raz sprowadzałem zegarek ze stanów i został on zatrzymany na cle w Bytomiu. "W celu zwolnienia przesyłki spod dozoru celnego należy dostarczyć.....dokument określający wartość celną towaru." Czyli wydruk szczegółów płatności w witrynie PayPal powinien być wystarczający?

Czy ktoś spotkał się z zatrzymaniem przesyłki z USA - może są na "czarnej liście" i dlatego robią trudności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość eleventh

Wydruk z PayPal powinien wystarczyć.

 

Ja raz tylko miałem taki problem i wiązał się on z tym iż nadawca nie wpisał żadnej wartości przesyłki.

Wtedy wystarczyło że nadawca wysłał e-mail do UC z oświadczeniem w którym określił watość przesyłki. Dosłownie jedno zdanie.

 

Zapytaj telefonicznie w UC w Bytomiu jakiego dokumentu oczekują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poprosić Nadawcę, by przysłał Ci rachunek w pdf i ten po przetłumaczeniu wyślesz faksem do UC.

Czasem(Zwykle) jest różnica w wartości bo dochodzą koszty przesyłki etc, które w całości wejdą do wartości celnej, od której zapłacisz cło.

Można często umówić się z nadawcą, aby dołączył rachunek do wysyłki albo zadeklarował ją jako rodzaj prezentu (do 100 USD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem im wydruk płatności PayPal myślę, że to wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.