Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arek1a2b

rekonstrukcja Gustav Becker

Rekomendowane odpowiedzi

Oby żadną klątwą nie został obrzucony :)

Może lepiej go dam komuś kogo nie lubię :))

Nie bój się, symbolika masońska nie gryzie i nie przynosi nieszczęścia. :)  

Wręcz odwrotnie. cyrkiel jest symbolem rozumu, mądrości, wiedzy i aktywnych sił Boga. Węgielnica natomiast, to symbol równowagi i szczerości i w połączeniu z cyrklem stanowi siły pasywne.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bój się, symbolika masońska nie gryzie i nie przynosi nieszczęścia. :)  

Wręcz odwrotnie. cyrkiel jest symbolem rozumu, mądrości, wiedzy i aktywnych sił Boga. Węgielnica natomiast, to symbol równowagi i szczerości i w połączeniu z cyrklem stanowi siły pasywne.

 

 

No i dzięki tej wypowiedzi moi nieprzyjaciele których w zasadzie nie mam zostali pozbawieni zegara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widoczna na zdjęciu sygnatura z napisem Carpe Diem należała do firmy E. G. Zimmermann (zał. w 1842 roku), która między innymi wytwarzała obudowy do zegarów (odlewy). Becker prawdopodobnie zamawiał lub kupował te obudowy. Załączam kilka przykładów zegarów GB, w których wykorzystano takie właśnie odlewy.

 

post-24783-0-32974300-1454078636_thumb.jpgpost-24783-0-39218900-1454078638.jpgpost-24783-0-52148900-1454078674_thumb.jpgpost-24783-0-58991200-1454078762_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten drugi nawet nawiązuje do mojego tarcza i oręż.

 

Obejrzałem produkty tej firmy w sieci i prawdę mówiąc nasze zegary to jedne z ładniejszych wyrobów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No można nieraz coś ciekawego u Mariusza kupić ;)  Cena też nie była zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to prawda jedyne co to często zegary sprawne do przeglądu okazują się ruinami a o pakowaniu nawet pisał nie będę .

Ale obecnie mam od Mariusza w domu 6 zegarów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.