Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Teddy61

Użytkownik
 • Content Count

  211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Teddy61 last won the day on September 11 2018

Teddy61 had the most liked content!

Community Reputation

15 Początkujący

About Teddy61

 • Birthday 01/14/1961

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Dzierżoniów
 1. Witam, Przedstawiony na zdjęciach zegarek Wostok to pamiątka rodzinna. Szukałem w katalogach i nie znalazłem tego konkretnie modelu. Czy ktoś mógłby określić mniej więcej z którego jest roku i jaka jest ewentualnie nazwa tego modelu.
 2. Teddy61

  Nasze Budziki

  Dwa moje zdjęcia z opisywanym budzikiem z kalendarzem. Pierwsze obrazuje rzeczywistą wielkość budzika. Dla porównania obok stoi klasyczny GF:
 3. Czy z tym zegarkiem jest wszystko w porządku? https://allegrolokalnie.pl/oferta/piekny-poljot-sekonda-budzik-18-jewels-au-m4h?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queriesActive_test&utm_campaign=1301468e-e786-4625-ad5c-b2fcf301ef5a&utm_content=item_img
 4. Teddy61

  Nasze Budziki

  Czy to czasami nie jest taki sam mechanizm jak w Twoim budziku? Poniżej sam budzik i mechanizm :
 5. Poniżej prezentuję następny egzemplarz z mojej niewielkiej kolekcji wyrobów spod znaku POLTIK. Podobnie jak prezentowany w moim poprzednim poście, jest w stanie NOS i z papierami. Tym razem to wojskowy POLTIK z 1985 roku. Czarna, bardzo czytelna tarcza i białe wskazówki. Typowe dla tych budzików pokrętła i czerwony przycisk blokady dzwonienia Zwykłe, szare opakowanie z nadrukowanym symbolem modelu - 244/59, oraz ceną 530 zł Oryginalna karta gwarancyjna - luty 1985 rok Zdjęcie mechanizmu i dekielka. Na tylnej płycie mechanizmu widoczne jest logo firmy oraz oznaczenia M24 . Mechanizm jest datowany - I/85 styczeń 1985 rok
 6. Przeczytałem cały wątek i jestem pełen podziwu dla Marek Szajerka, za udostępnienie swojej wiedzy na temat polskich budzików. Imponująca jest też kolekcja wyrobów Mera-Poltik zaprezentowana w opisie. Moim zdaniem, zegarki z łódzkiej fabryki były i nadal są niedoceniane i trochę pomijane przez kolekcjonerów. Z pewnością cieszą się z tego faktu nieliczni fani. Ciekawe egzemplarze budzików można kupić za kilkadziesiąt (czasami za kilkanaście) złotych. Rzadko zdarzają się ceny powyżej 100 zł. Mam niewiele eksponatów z logo Poltika, ale wśród nich jest kilka ciekawostek. Poniżej prezentuję budzi gabinetowy z 1956 roku, w stanie NOS. Model w stylu Art Deco o symbolu BG-54 (wg mnie, ten symbol to skrót Budzik Gabinetowy i rok opracowania wzoru, czyli 1954) Tył nieco przypominający budzik Sława: Mechanizm: Oryginalne pudełko, kwit gwarancyjny, karta kontrolna i kupon (metka) , W następnym poście przedstawię następny ciekawy egzemplarz. Myślę, ze nastąpi to wkrótce.
 7. Teddy61

  Nasze Budziki

  Czy to nie jest taki sam system bicia w dzwonek, jak w modelu HAU Clown?
 8. To jest sposób na obejście 10% prowizji od sprzedaży na Allegro
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.