Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość vitriol

Sub-forum "Opinie o forumowiczach" dla Bazaru

Opinie o forumowiczach  

34 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

A ja osobiście nie wiedzę poważnej potrzeby istnienia takiego podforum. Sprawy konfliktowe i tak zawsze wypływają, a dzieje się to na tyle sporadycznie, że tworzenie specjalnego działu tylko na oceny sprzedaży/zakupu nie wydają mi się konieczne. I podobnie, jak wcześniej wspomniano, uważam, że bazarek powinien być jedynie pobocznym objawem aktywności forum, a podkreślanie jego wagi przez tworzenie działu ocen transakcji nie do końca wpisuje się w misję forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie jest potrzebne. Ja gdy kupowałem rozmawiałem przez PW. Zdarzyło się, że ktoś z kupujących zapytał o kogoś sprzedającego i prosił o opinię. Może powiecie, no tak "było ich kilku i mnie wrobili - zorganizowana grupa przestępcza" . Można tak w kółko... a przecież ludzie winni być uczciwi. Tutaj na forum pomimo dużej liczby osób i tak jest na tyle spokojnie, że nie warto. Jak napisał Piotr Ratyński tutaj nie giełda, bazar czy platforma sprzedaży elektronicznej.

JESTEM NA NIE!


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Co prawda pytanie było do KOLEGÓW, ale się wypowiem...

Jestem na NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Na raty sprzedawałem - bez żadnych obaw - bo kolegom którym ufam. Żadne komentarze nie zmienią tego na plus ani minus. Są tacy, od których nie kupię nic i tacy, którym nic nie sprzedam. Tego też żaden system opinii nie zmieni. To nie alle.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie.

Dlaczego?

Formy sprzedaży czy wymiany są na zasadzie zaufania. To nie jest portal aukcyjno/ sprzedażowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Można tak w kółko... a przecież ludzie winni być uczciwi.

Skąd takie stwierdzenie czy może sugestia?

Może to propozycja? Pytam z ciekawości gdyż nigdzie nie przypominam sobie żadnych zapisów dotyczących obowiązku uczciwości.

Chyba w ogóle nigdzie takich nie ma ...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie stwierdzenie czy może sugestia?

Może to propozycja? Pytam z ciekawości gdyż nigdzie nie przypominam sobie żadnych zapisów dotyczących obowiązku uczciwości.

Chyba w ogóle nigdzie takich nie ma ...

U mnie stwierdzenie, dla innych może być sugestia. Tak zostałem wychowany by być uczciwym. Szczerze - czasami trudno, czasami nie wychodzi, ale staram się i zawsze to procentuje w moim życiu. Te procenty czuję od innych. Jest tu kilka osób na forum, które myślę że by poręczyły za mnie. Ale co ja tam wiem taki dinozaur ze mnie.... ot moje marzenie by "słowo było droższe od piniądza!"


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie stwierdzenie, dla innych może być sugestia. Tak zostałem wychowany by być uczciwym. Szczerze - czasami trudno, czasami nie wychodzi, ale staram się i zawsze to procentuje w moim życiu. Te procenty czuję od innych. Jest tu kilka osób na forum, które myślę że by poręczyły za mnie. Ale co ja tam wiem taki dinozaur ze mnie.... ot moje marzenie by "słowo było droższe od piniądza!"

Ja tez często czuję procenty od innych i to zazwyczaj w okolicach 40tu, taka już nasza polska tradycja :)

Uczciwość to zasadniczo mit, nie ma ludzi uczciwych, podobnie jak nie ma ludzi prawdomownych czy też bezwzględnych altruistów. To wszystko utarte i wyświechtane stereotypy :D

Mnie też wychowano w podobnych wartościach zamiast nauczyć kraść czy wyłudzać lub czegokolwiek innego pomocnego w codziennym życiu :)

Posługujesz się abstrakcyjnymi w dzisiejszym świecie wartościami.

Kiedyś był taki dowcip, czym się różni teoria od praktyki :D

Oczywiście dyskusja bardzo ciekawa i teoretycznie pożyteczna a praktycznie to abstrakcja :D

Edit: kiedyś w czasach socjalizmu było takie powiedzenie:

Uczciwością i pracą ludzie się bogacą :(


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez często czuję procenty od innych i to zazwyczaj w okolicach 40tu, taka już nasza polska tradycja :)

Uczciwość to zasadniczo mit, nie ma ludzi uczciwych, podobnie jak nie ma ludzi prawdomownych czy też bezwzględnych altruistów. To wszystko utarte i wyświechtane stereotypy :D

Mnie też wychowano w podobnych wartościach zamiast nauczyć kraść czy wyłudzać lub czegokolwiek innego pomocnego w codziennym życiu :)

Posługujesz się abstrakcyjnymi w dzisiejszym świecie wartościami.

Kiedyś był taki dowcip, czym się różni teoria od praktyki :D

Oczywiście dyskusja bardzo ciekawa i teoretycznie pożyteczna a praktycznie to abstrakcja :D

Prawdę piszesz, dlatego napisałem, że dinozaur jestem. W dzisiejszym świecie niestety ciężkie to jest, ale dzieciom jak mantrę powtarzam "nie rób drugiemu co tobie niemiłe!"

Teoria i praktyka w różnych stały domach, stąd "dziwny jest ten świat".  Ale zawsze marzyć lubię :rolleyes::D


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ucz dzieci takich bzdur, nie rób im tej krzywdy. Bądź dobrym ojcem. Ucz Ich kombinowania, manipulacji innymi, cwaniactwa etc. dzięki temu poradzą sobie w życiu. To że dziadek chodził boso do szkoły nie oznacza, że one też muszą.

Ucz Ich współczesności a historię i bajki w swoim czasie tez poznają jako ciekawostkę


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Większość nie widzi wartości z takiego sub-forum, więc wszystko jasne. Dziękuję wszystkim za głosy i wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.