Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Danny_W

Certina vs Tissot

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję fachowej pomocy.

Potrzebuję zegarek na bransolecie, taki elegancko-sportowy.

Oglądałem sporo i generalnie chciałem Tissota bo jednego już mam. Ale i inne są fajne. Jak na razie mam dwa typy, podpowiedzieć który..

Certina DS Podium Chrono Precidrive C034.417.11.047.00

Tissot PRS 516 Quartz Chronograph T044.417.21.041.00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Też miałem miałem identyczny dylemat między tymi dwoma modelami i ostatecznie nie wybrałem żadnego :) bo wygrał inny zawodnik, Certina diverek automat :) Jeżeli ma być bateryjka to w tej kwocie można mieć niezłego Citizena czy Seiko. Jednak z tych dwóch teraz dla odmiany wybrałbym Tissota:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wybranych osobiście podoba mi się bardziej Certina. Tak jak napisał Bulek, w tej kwocie japońskie kwarce to jest to. Natomiast jeżeli chodzi o zegarki mechaniczne do 2000zł tutaj masz odpowiedni temat. Jeżeli podoba Ci się Tissot, to w automacie tak jak napisał Nabuhowksy, np. T044.430.21.051.00


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja jestem bardziej zainteresowany dokładnością zegarka - to w nich lubię. Mam Casio waweceptora (oczywiście bezkonkurencyjny jeżeli chodzi o dokładność ). Tissot solar ma odchyłki max 3, 4 sekundy na pół roku.

Ten PRS był moim pierwszym wyborem, ale trochę mieszane (z przewagą złych ) opinie o mechanizmie.

Dlatego szukam alternatywy i znalazłem między innymi tą Cytrynę.

A na mechaniki chyba w moim przypadku jeszcze za wcześnie :) za krótko w klubie (choć przeglądania i czytam sporo czasu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności, ETA 2824 nie będzie tak dokładna na pewno jak Casio z Radiem albo Tissot Solar ale skoro posiadasz juz kwarce to można by bylo się skusisc na automata - dla mnie to logiczne i jest to kolejny etap w Twoim malym swiecie zegarkowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten PRS był moim pierwszym wyborem, ale trochę mieszane (z przewagą złych ) opinie o mechanizmie.

Dlatego szukam alternatywy i znalazłem między innymi tą Cytrynę.

A na mechaniki chyba w moim przypadku jeszcze za wcześnie :) za krótko w klubie (choć przeglądania i czytam sporo czasu).

 

Kwarce to nie mój konik, ale w obu tych zegarkach chyba siedzi ten sam typ mechanizmu - ETA G10.211. To by oznaczało, że wybór zależy tylko od walorów estetycznych.

 

A zegarka mechanicznego może rzeczywiście lepiej nie mieć. Bo jak się już kupi, to strasznie łatwo załapać bakcyla i wydać małą fortunę na zegarki.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To i ja coś dodam w kwesti mechanik vs kwarc. Nosze zegarek od komunii.. :) czyli bardzo bardzo długo. Jak nie mam zegarka na ręce to czegoś mi brakuje... :) przez długie lata miałem same kwarce (casio,citizen,seiko) z radiem bez radia... też cenie sobie dokładnosc w zegarku... jakiś czas temu skusiłem się na pierwszego mechanika i powiem Ci ze w chwili obecnej mam 4 zegarki mechaniczne i bateryjka już na mojej ręce nie zagosci. Zegarki mechaniczne maja duszę i to wciąga strasznie.... :) a co do dokładnosci to kazdy dobry mechanizm mozna tak wyregulować ze bedzie chodzil lepiej niz bateryjka.... dobry zegarmistrz ustawi Ci zegarek tak ze bedzie łapał minimalna odchylke a odkładając w roznych pozycjach zegarek na noc jestes w stanie zniweloac ta odchylke... ja tak robie i zegarki są super dokładne.... :) np. moj Hamilton od miesiaca ma +2s takze mysle ze taka dokladnosc wystarczy... ;)

 

 

 

 

 

A zegarka mechanicznego może rzeczywiście lepiej nie mieć. Bo jak się już kupi, to strasznie łatwo załapać bakcyla i wydać małą fortunę na zegarki.

 

Co racja to racja.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Cetrinie jest G10.212 i jeszcze ten system Precidrive, a w Tissocie ETA G10.211 nie wiem czy to wiele zmienia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.