Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rhotax

O co chodzi z tymi różnymi zakresami stoperów ?

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega, który nigdy do tej pory nie miał zegarka postanowił sobie kupić jakiś, tak...dla ozdoby.

Kupił spontanicznie "oczami".

Kupił ten https://www.royaltime.eu/pl_PL/p/CASIO-GA-110GB-1AER/23075868?gclid=CPLetfOLi9ACFUcQ0wodVPQNYQ

 

Najpierw kupił, a potem dopiero zauważył, że zegarek możne zawierać inne "zagadnienia" niż tylko wygląd.

 

Jest laikiem. Nie jest tendencyjny. Nie ma narzutów związanych z fiksacją i kultem jakiejś marki, więc wydaje się, że jego opinia jest obiektywna pod względem racjonalizmu.

I jego pierwsze rozczarowanie od razu było związane z ???? PODŚWIETLENIEM :>

— Ale to podświetla, a ja i tak nie mogę zobaczyć jaka jest godzina ?! Dlaczego tak jest, reklamować to ?

Nie potrafiłem mu powiedzieć dlaczego tak jest, ale "uspokoiłem go", że nie musi reklamować bo to 'standard' w pewnych modelach i pokazałem mu w innym, że też tak podświetla.

Żeby go "pocieszyć" powiedziałem mu, że to nie wszystko

— Bo zobacz, ten np. ma indeksy, które się świecą w ciemności ale za to...nie świecą się wskazówki ! :D A temu, świecą się wskazówki — ale nie świecą się indeksy :D

— To dlaczego jest tak bez sensu ?! Dlaczego nie zrobią jednego porządnego tylko każdego muszą jakoś "uszkodzić", żeby nie był w pełni wartościowy ?! Robią to specjalnie zegar-syny ??

Nie potrafiłem mu odpowiedzieć i na to pytanie :)

 

A teraz zmierzając do stoperów. Bo zwróciłem mu uwagę również na ten ..... "bezsens".

Kupiłem sobie ostatnio ten zegarek http://76.my/Malaysia/casio-aq-s810w-original-genuine-authentic-watch-victory66-1405-11-victory66@1.jpg bo zauważyłem, że jest pozbawiony wszystkich WAD, które MNIE wkurzyły w GA-100.

Chodzi o to, że ten zegarek jest chyba z 2 razy tańszy od GA-100, a jednak "stać ich było", żeby pomalować farbą luminescencyjną SPÓJNY KOMPLET czyli i wskazówki i indeksy, a nawet cyfry ! Stać ich było na dźwięk przy przełączaniu się między poszczególnymi funkcjami zegarka z charakterystycznym INNYM tonem dźwięku gdy wrócimy do początkowej funkcji.

Stać ich było na podświetlenie wyświetlacza przez co można zobaczyć WIĘKSZOŚĆ funkcji zegarka (chociaż godzinę wskazaną przez wskazówki też możemy zobaczyć bo wszystko jest logicznie pomalowane farbą lum. .

 

Aż w końcu odkryłem dlaczego ten zegarek jest o tyle tańszy i stać było na uwzględnienie w nim tych wszystkich udogodnień na które już nie starczyło w ga-100 — stoper w tym zegarku liczy tylko do 1 godziny, a w ga-100 do 99 godzin !

 

A teraz poważnie.

O co chodzi, że nie można w każdym zegarku dać tego stopera na 99 h (tzn. tyle ile PO PROSTU można wyświetlić na wyświetlaczu gdzie godziny zajmują dwie cyfry) ?

Czy tu rzeczywiście chodzi tylko o to, że w niektórych modelach źle rozplanowali miejsca na wyświetlacze i im się już dodatkowo te dwie cyfry na godziny nie zmieściły ?? Jak np. w tym modelu http://www.casio.com/products/Watches/G-Shock/GA1100-9G

Ale potem patrzę na tego http://www.casio.com/products/Watches/G-Shock/GA1000-9G, a tam stoper do 24 godziny, czyli ma te dodatkowe dwie cyfry na godziny ? To dlaczego to ograniczenie do 24, a nie po prostu jak w o wiele tańszym GA-100...99 h ?

 

Czy to jest jakiś aż tak poważny koszt, że muszą przycinać na zakresie stopera ?

Czy tylko chodzi o jakieś ograniczenia miejsca na tarczy i złym rozplanowaniu wyświetlaczy ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Raczej chodzi o to aby każdy zegarek był "inny" i abyś chciał co jakiś czas mieć coś nowego....Wszystkim rządzą księgowi :) Jak wsadzisz do każdego zegara solara to nikt nie pójdzie wymienić bateryjki.Jak zrobisz dobrej klasy czerwony bezel i pasek to nikt nie kupi bezela i paska za 90 czy 150 zł :)

A jak zrobisz zegarek idealny to walniesz samobója jak Crocks-te buciki z żywicy.Zrobili je tak dobre że nie musiałeś kupowac nowych i mało nie zamknęli firmy na kołek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przecież ja tu nie mówię o takich zaawansowanych rzeczach jak solary, czas światowy itp. Chodzi mi o takie "elementarne podstawy", tanie, proste, które w podróbach czy w "zegarkach z kiosku" są oczywistym banałem.

A tutaj, aż taki kryzys w firmie z prestiżem i klasą, że musi 'przycinać' na stoperze w zegarku :/

 

To tak obciachowe i żenujące jakby np. u mnie w pracy, szef w ramach oszczędności wyliczył, że rocznie zużywa 300 zł na papier toaletowy w firmie, więc wprowadza ... limity ile miesięcznie każdy pracownik średnio może zużyć papieru... :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez wsciekla.koszatniczka
      Czy komuś przychodzi może do głowy zegarek nie za milion monet który jednocześnie (w tym samym momencie) pokazuje aktualny czas oraz stoper o długim zakresie (również godziny, nie tylko minuty, sekundy)? Znalazłam amazfit neo który jest najbliżej tego co szukam (na górze stoper, na dole czas) ale zakres stopera jest niestety za krótki (bez godzin)... W marzeniach - nie kobyła wielkości budzika i możliwie "damski", lub chociaż prosty w wyglądzie, ale wiem że szanse bliskie zeru raczej. Z góry dzięki ;)
    • Przez reme
      Witam,
      Mam zamiar zakupu modelu Casio W-736H (lub ewentualnie Casio W-735H, praktycznie identyczne modele). W związku z tym mam nastepujące pytanie (raczej do posiadaczy tych modeli): Czy jest możliwość wyświetlenia aktualnego czasu podczas mierzenia czasu stoperem/timerem w tych modelach? Wiem z recenzji oraz instrukcji do tych modeli, że przed rozpoczęciem mierzenia czasu aktualna godzina jest wyświetlana u góry wyświetlacza, natomiast po rozpoczęciu mierzenia zmienia się ona w licznik minionych godzin. Czy jest jakiś sposób (np. przez kliknięcie przycisku ADJUST lub innego w trakcie mierzenia czasu) wyświelenia aktualnej godziny bez wyłączania stopera/timera i tracenia zmierzonego czasu? Dodam, że instrukcja do innego modelu świadczy o tym, że powinno być to możliwe: "https://support.casio.com/global/en/wat/manual/3464_en/VPCVSYgcuscjgp.html" Dodatkowo, czy są jakieś istotne różnice między tymi modelami (Casio W-735H, W-736H) oprócz wyglądu tarczy?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez robmir
      Witam
      Pojawił się do sprzedaży ciekawy stoper Excelsior Park sygnowany WP z orłem. Czy takie stopery rzeczywiście były na wyposażeniu naszej armii???
      (Link do aukcji: https://www.ebay.pl/itm/Lepin%C3%A9-Taschenuhr-Excelsior-Park-Milit%C3%A4rstoppuhr/231609825482?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649)
      Dziękuję i pozdrawiam
      Robert
    • Przez Tomasz ZZ
      Ostatnio kupiłem na giełdzie trochę zaniedbany stoper elektroniczny Cronus 3-S wyprodukowany prawdopodobnie w  USA. Po oczyszczeniu powierzchni zewnętrznych i styków baterii oraz wymianie starych zużytych baterii na naładowane akumulatorki paluszki AA stoper działa. Myślę, że w latach 70-tych kiedy był wprowadzany do  użytku musiał być konstrukcją nowatorską. Stoper włącza się przesuwką on/off i na wyświetlaczu w miejscu setnych sekundy pojawiają się dwa zera. Uruchomienie stopera realizuje się naciskając zewnętrzny / górny przycisk. Cyfry zmieniają się wyświetlając sekundy a później minuty. Ponowne naciśnięcie tego przycisku powoduje pokazanie  na wyświetlaczu międzyczasu , ale wewnątrz stoper nadal zlicza czas i kolejne naciśnięcie zewnętrznego przycisku wyświetla kolejny międzyczas. Naciśnięcie przycisku Display powoduje na wyświetlaczu zliczanie kolejnych cyfr. Przycisk Reset powoduje wyzerowanie stopera. Niewątpliwą zaletą tego stopera jest wyświetlacz który można było odczytać w nocy.







    • Przez cdk
      Witam! Niedawno nabyłem zegarek na mechanizmie v7734. Zegarek działa całkiem sprawnie - wyjątkiem jest stoper. Naciskam górny przycisk żeby go uruchomić, znów górny żeby zatrzymać i dolny żeby wyzerować. Jest jednak problem ponieważ wskazówka małej tarczy po prawej stronie nie wskakuje na swoje miejsce. Zamiast do góry jest skierowana na godzinę trzecią - zawsze w tej samej pozycji. Zna ktoś jakąś metodę na prawidłowe jej ustawienie (najlepiej bez zdejmowania)?  Może obsługuję ten sprzęt w niewłaściwy sposób? 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.