Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zegarki i Pasja

zegarkiipasja.pl: Zegarki Louis Moinet w salonie Ferrari

Rekomendowane odpowiedzi

Znana z zaprojektowania zegarków: Armin Strom - Cognac Watch i Peter Speake-Marin - Rum Watch firma Wealth Solutions, zaprosiła swoich gości do samochodowego salonu Ferrari na ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, na spotkanie z kolejną unikatową, zegarkową marką jaka znalazła się w kręgu jej zainteresowań. Tym razem okazała się nią firma Louis Moinet.

 

Wyświetl pełny artykuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma zdjęcia przygotowywanego zegarka, choć był on obecny w salonie Ferrari.
To jeszcze przedpremierowy zegarek, więc pewnie daltego.

Było to na prawdę bardzo ciekawe spotkanie.

pozdrawiam,
Władysław Meller
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za delikatne naśmiewanie się z tych ampułek z drogocennymi kroplami wody ognistej, ale może by tak coś naszego ? np. siwuchę, śliwowicę, ducha puszczy czy inne łzy sołtysa. Może by chwyciło ? A, poważnie to moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią. 

 

Natomiast zawsze gdy widzę taki piękny rysunek z podpisem piramida prestiżu brakuje mi jeszcze wyjaśnienia na podstawie jakich to badań i obserwacji to powstało. Bo czy to  nie jest tak jak z tymi procentami. Dla jednych prestiżową flaszką będzie produkt zgodny z recepturą 1410 dla innych flaszka-czaszka Crystal Head. Ja bym się aż tak bardzo nie ekscytował tymi ampułkami i nie przyjmował za pewnik tych piramidowych sugestii  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A, poważnie to moim zdaniem jest to przerost formy nad treścią. 

 

Natomiast zawsze gdy widzę taki piękny rysunek z podpisem piramida prestiżu brakuje mi jeszcze wyjaśnienia na podstawie jakich to badań i obserwacji to powstało.

Cześć Eugeniusz,

 

Trochę się z Tobą zgadzam w kwestii przerostów, ale dopóki ludzie kupują i to tak na rynku pierwotnym jak i wtórnym, to znaczy, że towar ma popyt.

OK, nie moja sprawa.

 

Z drugiej strony dzięki takim inicjatywom mamy jakieś ciekawe zegarkowe imprezy i ciekawych ludzi, którzy nas (Polskę) odwiedzają.

- w tym aspekcie - Tak trzymać!

 

Piramida,

Marcin powiedział, że to jego własna interpretacja i nawet nie miał czasu (i chyba nie było sensu) wyjaśniać dlaczego tak ułożył marki. On chciał pokazać, że WS i tak musiało brać marki "spoza piramidy" - niszowe.

 

pozdrawiam,

Władysław Meller

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gienek, czuję się trochę wywołany do tablicy, bo współpracowałem przy tych alkoholowych zegarkach (i piórach, również z koniakiem), więc trochę wyjaśnień :) .

 

Alkohole które wymieniłeś, aczkolwiek zacne i jak mniemam dobrze Ci znane  :D  nie pasują do koncepcji, bo nie są starzone. Koniak był z 1762 roku, rum z 1780. Whisky też będzie stara. Chodziło o to, żeby ten alkohol był niepowtarzalny.

 

Co do przerostu formy nad treścią... Władek słusznie napisał, że dopóki ktoś chciałby to kupić... Poza tym pomysły z podobnej kategorii nie są niczym nietypowym. Tarcze z meteorytów są relatywnie częste i stosują je bardzo uznane firmy. Pojawiają się też w zegarkach m.in. kości dinozaurów, stal z Titanica czy księżycowy pył, trawa z Old Trafford i płatki kwiatów albo dla odmiany tytan z przetopionych rakiet, więc podobnych pomysłów jest sporo.

 

A co do piramidy prestiżu, to zastrzegałem, że jest to przedmiot niekończących się sporów :P , a lista jest moja autorska. Skądże bym śmiał coś próbować narzucać tak szacownemu gronu  :rolleyes: . Najbardziej mi jednak zależało na przywołaniu małych, niszowych manufaktur, które w klasycznych piramidach raczej nie występują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.