Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  1970
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Eugeniusz Szwed last won the day on April 28

Eugeniusz Szwed had the most liked content!

Community Reputation

365 Entuzjasta zegarmistrzostwa

About Eugeniusz Szwed

 • Rank
  Prezes Zarządu
 • Birthday 11/16/1957

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  turystyka, jazz, zegarki, motoryzacja

Recent Profile Visitors

1392 profile views
 1. Przypominam wszystkim którzy wybierają się na uroczystości pogrzebowe Marka Drzażdżyńskiego, że odbędą się one jutro 13 - 05 - 2020r. o godz 11:00 w Kościele p. w. Ojca Pio przy ul. FIELDORFA 1. Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz w Marysinie Wawerskim przy ul.Korkowej 152 W związku z aktualną sytuacją zagrożenia koronawirusem, proszę przy planowaniu ewentualnego wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych uwzględnić obowiązujące obostrzenia tj.: Pogrzeby: Rozporządzenie Rady Ministrów z 2 maja „w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”. Jeden z punktów dotyczy miejsc kultu religijnego. Przypomniano tam, że do odwołania w Mszy lub nabożeństwie odbywającym się w kościele może przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni budynku, wyłączając osoby sprawujące kult religijny. Nieco inaczej jest w przypadku świątyń o powierzchni mniejszej niż 75 m2 – tam może przebywać jednocześnie tylko 5 osób poza celebransem. Większość parafii przekazuje swoim wiernym informacje odnośnie tego, ile osób może przebywać w danym kościele. Zależnie od wielkości świątyni jest to zazwyczaj 50-60 osób, chociaż w przypadku mniejszych budynków dopuszcza się też jedynie 20-30 uczestników liturgii. Inaczej ma się sytuacja w przypadku pogrzebów, ponieważ na cmentarzu może przebywać maksymalnie 50 osób, wyłączając osoby sprawujące kult religijny oraz pracowników cmentarza i zakładu pogrzebowego. Z uwagi na powyższe, prawdopodobnie w pogrzebie nie będzie uczestniczyła delegacja KMZiZ. Nie chcemy zabierać miejsca podczas uroczystości w kościele i na cmentarzu rodzinie zmarłego Marka Drzażdżyńskiego oraz jego najbliższym współpracownikom z Cechu i przyjaciołom. Delegacja KMZiZ złoży wiązankę kwiatów na grobie Marka w innym terminie.
 2. Dzisiaj dotarła do mnie wyjątkowo smutna informacja z Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy. Jego wieloletni - od sierpnia 2004 roku, Starszy Cechu Marek Drzażdżyński odszedł od nas po długiej wyczerpującej chorobie. Uroczystości pogrzebowe Marka Drzażdżyńskiego odbędą się w środę 13.05.2020r. o godz 11:00 w Kościele p. w. Ojca Pio przy ul. FIELDORFA 1, Po mszy nastąpi odprowadzenie do grobu na cmentarz w Marysinie Wawerskim przy ul.Korkowej 152 Marek Drzażdżyński był czynnym zegarmistrzem. Poniżej kilka słów o jego pracy w zawodzie zegarmistrza: Marek w roku 1985 uzyskał dyplom mistrzowski w zawodzie zegarmistrz. W 1989 roku został odznaczony srebrnym, w 2009 złotym i w 2013 platynowym medalem im. Jana Kilińskiego, przyznawanym Uchwałą Zarządu Związku Rzemiosła Polskiego za wybitne zasługi dla rzemiosła. Był Starszym Cechu (Prezesem) Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy oraz Przewodniczącym Komisji Egzaminacyjnej w zawodzie zegarmistrz Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości, wyznaczając normy dla przyszłych mistrzów, w tym arcyciekawym chociaż ginącym zawodzie. Przy jego współudziale (konsultacja naukowa) wydawnictwo Arkady opracowało polskie wydanie książki Benedetta Gallizia di Vergano, Emilo Strada "Zegary. Dzieje instrumentów mierzących czas od zegarów słonecznych do elektronicznych", stanowiącej obecnie chyba jedyne na naszym rynku dostępne, tak szerokie kompendium wiedzy omawiające historię chronometrów. W roku 2012 dla wydawnictwa Buchman konsultował polskie wydanie książki "Luksusowe zegarki” Paolo de Vecchi, Alberto Uglietti. W roku 2013 otrzymał tytuł „Honorowy Mistrz Rzemiosł Artystycznych w Zawodzie Zegarmistrz”, nadawany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cześć Jego pamięci.
 3. Warto zrobić :) Zgodnie z tym co było od początku (chyba) czyli min 30 postów daje dostęp do konkursu.
 4. Aktualizacja naszego forum, która bez wątpienia już od dawna była potrzebna, właśnie dobiegła końca. Została przeprowadzona, chociaż nie obyło się bez małych perturbacji. Sporo rzeczy jeszcze przez jakiś czas będzie na bieżąco uzupełnianych i poprawianych. Wszystkiego nie da się wcześniej przewidzieć. Teraz podczas codziennego użytkowania forum jakieś niedociągnięcia wyjdą, zgłaszajcie proszę swoje uwagi. Wszystkim Wam bardzo dziękuję za cierpliwe oczekiwanie na włączenie forum. Mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z efektów pracy Administratora i wszystkich osób zaangażowanych w ten proces. Miłego użytkowania Zarząd, Administrator Techniczny, Moderatorzy.
 5. Aktualizacja klubowego forum wkracza w decydującą fazę. Jutro od godziny 6:00 do wtorku do godziny 12:00 forum przestanie być dostępne. Celowo termin jest określony nadmiarowo z pewnym zapasem na nieprzewidziane trudności. Mamy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i w przyszłym tygodniu będziecie mogli korzystać już bez przeszkód z forumowych zasobów zegarkowej wiedzy. Proszę o nie niepokojenie w tym czasie Moderatorów i przede wszystkim Administratora, niepotrzebnymi pytaniami i zgłoszeniami o braku dostępu do forum. To tylko kilka dni. W czasie aktualizacji forum, ​strona główna Klubu działa bez żadnych utrudnień. Zachęcam Was do jej odwiedzania : https://kmziz.pl
 6. Dostaliśmy informację z serwerowni, że możemy ruszyć z pracami dopiero w połowie przyszłego tygodnia. Mimo tego, że nasz Administrator solidnie się napracował robiąc nawet testy aktualizacyjne i mogąc nawet dzisiaj przystąpić do czasowego zamknięcia forum i jego aktualizacji, to niestety się nie da tego zrobić teraz. Musimy poczekać kilka dni co dla Was nie powinno być czymś przykrym, bo forum mimo tego, że stare, to działa. Termin czasowego zamknięcia forum zostanie ogłoszony w połowie przyszłego tygodnia z jednodniowym wyprzedzeniem.
 7. Jeśli wszystko odbędzie się bez nieprzewidzianych trudności, to w poniedziałek rano forum będzie dostępne. W czasie wolnym od forum, zapraszam na stronę główną Klubu.
 8. Szanowni klubowicze, użytkownicy forum. Za kilka dni będzie przeprowadzona bardzo duża aktualizacja naszego forum. W związku z tym przez okres nawet do trzech/czterech dni forum będzie niedostępne ! Dokładna data zostanie przekazana bezpośrednio po Świętach Wielkanocnych z kilkudniowym wyprzedzeniem. Proszę wszystkich użytkowników o cierpliwość w tym czasie i częstsze zaglądanie na stronę główną Klubu. Przepraszam za niedogodności z tego wynikające. Aktualizacja jest konieczna. Aktualna wersja forum niestety nie ma już żadnego wsparcia i jest nie do końca bezpieczna. Prace związane z aktualizacją były planowane wcześniej, ale dopiero teraz wszystko osiągnęło stan pozwalający na wprowadzenie tego w życie. Całościowo ta aktualizacja zajmie sporo czasu - ze względu na ogrom zawartości naszego forum. Także nie będzie tak, że jak nasz Administrator i opiekun techniczny forum napisze "skończone", to faktycznie tak będzie. Proces wprowadzania nowego forum oceniamy na przynajmniej miesiąc, dwa, może trochę dłużej. Oczywiście forum będzie cały czas dostępne wcześniej, ale będą mogły w tym czasie występować różne niespodzianki. Wszystkiego nie da się przewidzieć. Czas zamkniętego forum - to czas na pobranie plików, bazy, aktualizację, wstępną konfigurację i przebudowę. Ten optymistyczny szacunek trzech, czterech dni, może się przedłużyć, ale tego nie przeskoczymy. Pozytywna informacja jest taka, że to będzie jednorazowy przestój. Późniejsze takie aktualizacje i ewentualne poprawki będą o wiele szybsze. Proszę czynnych użytkowników "bazarku" o ewentualne wstrzymanie lub zakończenie wszelkich transakcji na czas braku forum. Proszę też o nie niepokojenie w tym czasie Moderatorów i przede wszystkim Administratora, niepotrzebnymi pytaniami i zgłoszeniami o braku dostępu do forum. To tylko trzy cztery dni, później wszystko się pojawi z powrotem. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę z tego, że jakieś uwagi od Was użytkowników wyjdą po aktualizacji - to nieuniknione, ale też potrzebne i pozytywne. Im więcej użytkowników sprawdzi, wyrazi opinie i pewnie wychwyci jakieś błędy czy niedoróbki po aktualizacji tym lepiej dla nas wszystkich. Proszę o wyrozumiałość i przepraszam Was za niedogodności i utrudnienia podczas aktualizacji forum.
 9. Szanowny kolego jon.doe linki będą usuwane bez względu na to co myślisz na ten temat. W wątku ...urodziny ojca, nie zabierałeś głosu więc skąd teraz takie zainteresowanie linkami które zostały usunięte ? Nie sądzę żeby forumowicze potrzebowali przy dawaniu sobie porad koleżeńskich, uciekać się do linkowania. Jest to bowiem ukryta w subtelny sposób reklama. Taka technika marketingowa. Każdy potrafi wszystko znaleźć w internecie bez posiłkowania się linkami. Jeśli ktoś komuś doradzi zakup zegarka określonej marki w określonym sklepie z podaniem ceny albo nawet rabatem jaki można wytargować, to nic nam do tego. Ale jeśli ta rada będzie okraszona linkiem, to wybacz ale bez jakichkolwiek tłumaczeń link będzie wycinany. Nic nie stoi na przeszkodzie aby firmy czy sklepy w otwarty sposób reklamowały się na łamach forum po uprzednim kontakcie z Zarządem KMZiZ.
 10. Uprzejmie proszę o niezamieszczanie linków do stron sklepów ! Możecie śmiało pisać gdzie, jaki zegarek i za ile można go kupić, ale bez linkowania. Do internetowych stron salonów znanych marek bez problemu trafi każdy forumowicz.
 11. Z przykrością informuję, że nasze spotkanie w Toruniu nie może się odbyć w ustalonym wcześniej terminie. Wyprawa nie jest wykreślona z kalendarza ! Jest tylko przesunięta na inny termin . Czy będzie to np. lipiec, wrzesień czy jeszcze później, nie potrafię powiedzieć. Jestem w stałym kontakcie z hotelem i osobami, które w Toruniu miały nam pomóc w organizacji warsztatów. Niktz danych wcześniej obietnic się nie wycofał. Recepcja hotelu odezwie się telefonicznie do osób /Kamil, Roman i jedna z Pań/ , które już zrobiły rezerwację z pytaniem czy rezerwacja ma być utrzymana czy nie. Ja swojej rezerwacji nie odwołałem Gdy tylko będę miał nowe informacje i gdy będzie można już bezpiecznie wybrać się do Torunia, natychmiast Was o tym poinformuję. Zdrowych Świąt !
 12. W tym trudnym dla wszystkich czasie życzymy Wam spokoju ducha, miłości i wyrozumiałości dla najbliższych oraz nadziei na szybki powrót do normalności. Życzenia zdrowia tej wiosny mają szczególne znaczenie. Obyśmy wszyscy już niedługo znowu mogli cieszyć się pełnią życia. Zespół Meritoros Biura Rachunkowe
 13. Ten kawałek jest sprzed pięciu lat i o dziwo taki dzisiejszy jakby ...
 14. Piękna wiosenna aura za oknami zachęcająca wręcz do wyjścia na spacer, ale lepiej nie ! W zamian, otwórzmy jak najszerzej okna i pozostańmy jednak w domach ! Za kilka dni Święta Wielkanocne, pierwsze chyba w scenerii opustoszałych ulic i nie do końca pewnej najbliższej przyszłości. Mimo tego, co nas zaskoczyło i nie pozwala normalnie funkcjonować, nie traćmy nadziei, że będzie lepiej ! Przejdźcie przez te Święta z nadzieją na lepszy czas. Spędźcie je tym razem w gronie bardzo najbliższych w miłej, pogodnej atmosferze. Od Zarządu, Rady Klubu i Moderatorów dla wszystkich użytkowników klubowego forum - Wesołego Alleluja !
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.