Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Eugeniusz Szwed

Zarząd Stowarzyszenia KMZiZ
 • Content Count

  2,400
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Eugeniusz Szwed last won the day on April 28 2020

Eugeniusz Szwed had the most liked content!

Community Reputation

698 Mistrz

1 Follower

About Eugeniusz Szwed

 • Rank
  Prezes Zarządu
 • Birthday 11/16/1957

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa
 • Hobby
  turystyka, jazz, zegarki, motoryzacja

Recent Profile Visitors

2,500 profile views
 1. Może nie wszyscy, ale kilku klubowiczów z całą pewnością będzie 😜
 2. Będzie lada moment ... Kulturoteka dopieszcza szczegóły. M.in. będzie pokaz dla dzieci pt. jak odczytywać godzinę z zegara ze wskazówkami , będzie zegar skonstruowany przez Karola Romana i sam Karol, chyba mini wystawa Enicarów, może pokazane zostaną roczniaki ... itp itd Gdy tylko będzie plakat, to go zamieszczę w tym wątku.
 3. Kamil, trudno 😥 Ale, zawsze możesz się wybrać z rodziną do Wawra (Radości) do Kulturoteki w sobotę 2 października adres: Powojowa 2, 04-860 Warszawa Będzie impreza trochę zegarkowa z mocnym klubowym akcentem !
 4. Eugeniusz Szwed

  LEGO

  Mnie tylko na tyle czasu starczyło ... a, duże zestawy wciąż czekają 😜
 5. Podium będzie nagrodzone ! Nie wiem jeszcze jak, ale ... coś wymyślę 😜
 6. Proszę zadzwoń do hotelu, ja nie znam wszystkich nazwisk pod którymi były robione rezerwacje. Panie recepcjonistki mają wszystko w "systemie" więc sprawdzą, tak żeby nie było później problemu.
 7. To co było planowane na marzec w ubiegłym roku niestety nie odbyło się. Owszem zegar - pomnik ku czci Teodora Gałeciego stoi i zegar w nim pracuje, ale odsłonięcie odbyło się bez udziału miejscowej społeczności i przeszło praktycznie bez echa. Teraz wracamy w to miejsce przy ul. Powojowej 2, 04-860 Warszawa-Wawer. W pierwszą sobotę października tj. 2-10-2021r. od godz 12:00 odbędzie się przed Kulturoteką lub przy złej pogodzie w salach wewnątrz, kulturalny piknik nawiązujący do zegarów i czasu. Chętni klubowicze którzy np. chcieliby pokazać swoją kolekcję zegarków czy zegarów ( w ograniczonym zakresie ) lub powiedzieć kilka słów o zegarkach czy pomiarach czasu ( 15 min max ) proszę o kontakt. Jeśli ktoś z Was ma predyspozycje i mógłby podczas tej imprezy pokazać dzieciakom w formie zabawy jak odczytywać czas z tarczy zegara, również proszę o kontakt. Pierwsza fotka z zegarem jest mojego autorstwa, druga z budynkiem jest własnością Wawerskiego Centrum Kultury.
 8. Informacja z hotelu Fimar - osoby, które poprzednio miały zrobioną rezerwację i nie wycofały przedpłaty, mają tę rezerwację utrzymaną. Natomiast dla osób, które wycofały przedpłaty może nie być pokoju ! W związku z tym proszę o wykonanie telefonu do hotelu i sprawdzenie rezerwacji. Dotyczy to m.in MaciejaMM, shreq, kopernik18 Nr. tel do hotelu: +48 56 66 94 919
 9. Stara lista chętnych: ===================================================================================== Lista uczestników: ( 29 osób ) (+) oznacza dokonaną wpłatę manipulacyjno-administracyjną 1. Bart123 + 1 (+) 2. Eugeniusz Szwed + 1 hotel 2 doby (+) 3. Piotr - kornik + 1 hotel 2 doby (+) 4. kopernik18 + 1 hotel 2 doby (+) 5. shreq + 1 hotel 2 doby (+) 6. RTK-WGM + 1 hotel 2 doby (+) 7. dziadek (+) 8. zasadas + 1 hotel 2 doby 9. mechanik + 1 hotel 2 doby 10. arecki704 + 1 hotel 2 doby (+) 11. wijaki (+) 12. Piotr A.Stasiak + 1 13. Togusa + 2 hotel 2 doby (+) 14. pk_kamil + 2 hotel 1 doba (+) 15. QuanChang =================================================================================== Toruń - Zegary i Astronomia, 9 - 10 października 2021r. Aktualna lista: proszę potwierdzać udział i dopisywać się do listy niżej: 1. pk_kamil + rodzina 2. Eugeniusz Szwed + 1 3. Aneta Alot + 2 4. MaciejMM 5. cjareck 6. RTK-WGM + 1 7. Bart123 + 1 8. Togusa + 2 9. shreq + 1 10. kopernik18 + 1
 10. Zajrzymy, dzięki za sugestię Lista: proszę potwierdzać i dopisywać się 1. pk_kamil + rodzina 2. Eugeniusz Szwed + 1 3. Aneta Alot + 2 4. MaciejMM 5. cjareck 6.dziadek 7.RTK-WGM + 1 8. Bart123 + 1 9. Togusa + 2
 11. Naszym koordynatorem w Toruniu będzie - cjareck Zwiedzanie rozpoczniemy w sobotę 9 października 2021r. o godz 10:00 z miejsca zbiórki czyli sprzed Hotelu Filmar, ul. Grudziącka 39 Zamierzamy zobaczyć/zwiedzić - Planetarium, Muzeum Okręgowe, Dom Mikołaja Kopernika oraz Centrum Nowoczesności"Młyn Wiedzy" gdzie zawieszone jest najdłuższe wahadło w Polsce - Wahadło Foucaulta. Jest to 35 kg kula zawieszona na 33m linie czyli 8 pięter ! Dzięki niemu można zaobserwować zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. To podstawa, prócz tego jeszcze coś może zaistnieć pod warunkiem, że starczy nam czasu i sił ! Pozornie czasu jest jeszcze bardzo dużo, ale Toruń jest miastem turystycznie obleganym, dlatego proszę o bardzo szybkie składanie deklaracji. Muszę praktycznie już wiedzieć ile osób będzie liczyła grupa. Mimo pewnych tzw. "wejść" może się okazać że nie będzie już dla nas miejsca w grupie do zwiedzania. Sukcesywnie będę dopisywał informacje o innych atrakcjach.
 12. Podsumowanie tak jak było zapowiadane odbędzie się podczas specjalnego wieczoru w Rezydencji Ambasadora Szwajcarii w ramach obchodów 100 lecia istnienia Ambasady Szwajcarii w Polsce. W ramach tych obchodów powstała przy Ambasadzie artystyczna instalacja z flagami Polski i Szwajcarii. Warto to zobaczyć.
 13. Tak, to nie jest czapka ! Pod nią jest jeszcze inna czapka taka nie czapka 😜 Nie było tam motocykla, ale były np. rozerwane opony i dużo, dużo, bardzo dużo wiedzy od MISTRZA ! Może ktoś zgadnie kto był mistrzem ? ( to ten Pan po lewej )
 14. Rozmawiałem dzisiaj z Hotelem Filmar w Toruniu. Mamy potwierdzenie na 9 października. Pokoje z naszych wcześniejszych ubiegłorocznych rezerwacji na nas czkają. Atrakcje muzealne są w trakcie ostatecznych ustaleń. Dojazd i ewentualny nocleg każdy opłaca we własnym zakresie. Bilety muzealne opłaca KMZiZ. Lista: proszę potwierdzać i dopisywać się 1. pk_kamil + rodzina 2. Eugeniusz Szwed + 1 3. Aneta Alot + 2 4. MaciejMM 5. cjareck 6.dziadek 7.RTK-WGM + 1 8. Bart123 + 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.