Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zuqu

Standard - zegarek do 2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mój pierwszy post i od razu po prośbie :)

Otóż, sytuacja jakich na tym forum wiele: urodziny - prezent - zegarek. Niby prosta sprawa, ale..

Wszystko zaczęło się od Edox Les Bemonts 64012 3 AIN.

img_prod3925_0_m.jpg

 

I pewnie na nim by się skończyło, gdyby nie to forum ;) Od ponad 3 miesięcy cały wolny czas idzie na przeglądanie forum i szukanie zegarka - rodzina patrzy na mnie podejrzliwym wzrokiem, a żona chyba już szuka numeru do Tworek.. W każdym razie, teraz już wiem, że wolałbym automat - jednak przy moich wymaganiach zrobiło się jeszcze trudniej..

Ze względu na mój wątły nadgarstek (16cm) szukam zegarka w rozmiarze 38-40mm i raczej nie za "grubego". Generalnie podobają mi się "klasyczne" zegarki (nawet w stylu retro), na tarczach których panuje minimalizm. Powinien pasować do stroju raczej casualowego - jeansy, koszula, t-shirt+marynarka, itp.

Do tej pory udało mi się zobaczyć/przymierzyć Certinę DS1 - niestety zegarek na mojej ręce wygląda trochę przysadziście :/ (na zdjeciu niby OK, jednak "na żywo" jest trochę gorzej, widać jego 12mm), Tissot Visodate - podobnie.

Podoba mi sie jeszcze Zeppelin 7364-4, natomiast nie jestem przekonany co do samej marki i pieniędzy, które trzeba za niego zapłacić (dodatkowo na minus mineralne szkło)..

Moje założenia:

  • rozmiar 38-40mm, grubość najlepiej w okolicy 10mm
  • automat
  • polska dystrybucja, zegarek nowy
  • paskek
  • szafir
  • raczej swiss niż japan (niestety nie przypadły mi do gustu ani Seiko ani Orienty czy OS)
  • 2k (może 2,5k..)
Niestety założenia jakbym miał w budżecie conajmniej 10k.. - pewnie dlatego znalezienie czegoś jest takie trudne.

W tym momencie poluję na Frederique Constant Classic Index Automatic (FC 303B5B6) - niestety sporo ponad budżet (na promocji 2,9k). Tak czy owak - chaiłbym go przymierzyć - orientuje się ktoś czy znajdę go we Wrocławiu? (niedługo się wybieram - u mnie w mieście niestyety nie uświadczę praktycznie nic..).

Licze na Waszą pomoc!

 

post-95115-0-24779000-1483709374_thumb.jpg

post-95115-0-41439900-1483709396_thumb.jpg

(Edyta: jakieś literówki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OH podobało mi się akurat w przypadku tego Zeppelina, nie jest to coś przy czym sie upieram. OS nie do konca do mnie przemawia, przynajmniej na zdjęciach, a na żywo ciężko go znaleźć.

SARX035 nawet nawet, tylko czy można go gdzieś przymierzyć? I jak wypada cenowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wąski nadgarstek i miałem przez pewien czas Certinę DS1, tyle że na pasku. Było rozmiarowo bardzo OK i na zdjęciu, które pokazujesz, także wygląda to dobrze. Próbowałeś tego zegarka na pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem też na pasku, ale przez to, że był on dość sztywny, zegarek odstawał od ręki i wyglądało to jeszcze gorzej. Od góry faktycznie wygląda ok, ale z każdej innej strony wyglądał na naprawdę duży i nie do końca czułem się komfortowo. Chyba dużo zależy od tego jak wygląda koperta od boku, Zeppelin przy podobnych wymiarach generalnie wyglądał na mniejszy..

 

Edyta: Atlantic, szczególnie z czarną tarczą wygląda nieźle, ale obawiam się, że będzie duży, no i mechanik (wolę automat). Na pewno sprawdzę jak gdzies znajdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

W tym momencie poluję na Frederique Constant Classic Index Automatic (FC 303B5B6) - niestety sporo ponad budżet (na promocji 2,9k). Tak czy owak - chaiłbym go przymierzyć - orientuje się ktoś czy znajdę go we Wrocławiu? (niedługo się wybieram - u mnie w mieście niestyety nie uświadczę praktycznie nic..).

Licze na Waszą pomoc!

 

 

 

Idź do jakiejkolwiek galerii we Wrocławiu do sklepu z zegarkami i powiedz by dany model czyli FC 303B5B6 Ci sprowadzili. Te zegarki krążą po całej Polsce w sieciówkach - ja tak zamówiłem w Olsztynie sprowadzili FC 303S5B6 przymierzyłem i niestety nie leżał mi więc zrezygnowałem z zakupu. Takie zamówienie nie zobowiązuje Ciebie do niczego. Chcieli sprzedać ten zegarek

https://dolinski.pl/zegarki-frederique-constant/zegarki-meskie-pl-2-3-4-5-6/index-pl/frederique-constant-index-automatic-ref-fc-303s5b6.html

za 3tys. a skończyło się na Orient Senator

http://orientwatchusa.com/shop/mens-watches/ffd0f003w0/

za mniej niż połowę tych pieniędzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu ta certina wyglada super. I bransoleta jak najbardziej. Rozmiar to troche kwestia przyzwyczajenia. A nie masz zdjecia certiny pod innym katem, moze nie jest tak zle jak piszesz?

 

tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do jakiejkolwiek galerii we Wrocławiu do sklepu z zegarkami i powiedz by dany model czyli FC 303B5B6 Ci sprowadzili. Te zegarki krążą po całej Polsce w sieciówkach - ja tak zamówiłem w Olsztynie sprowadzili FC 303S5B6 przymierzyłem i niestety nie leżał mi więc zrezygnowałem z zakupu. Takie zamówienie nie zobowiązuje Ciebie do niczego.

Dzięki za radę, jutro podzwonię, może uda się sprowadzić na piątek.

 

@Lincoln Six Echo

Przeglądałem Dolińskiego kilka razy, ale Tissot Automatics III i Couturier jakos przegapiłem, będę musiał ich poszukać.

 

@kumi

Możliwe, że kwestia przyzwyczajenia, ale póki co nie jestem przekonany.. Niestety nie pomyślałem, żeby zrobić zdjęcie pod innym kątem.

 

Dziękuję za podpowiedzi, czekam na więcej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę przekornie napiszę, ale uważam że szukasz niewłaściwego zegarka. Napisałeś, że ubierasz się casualowo, a szukasz zegarka eleganckiego.

Moim zdaniem Twój wybór powinien być trochę inny, przede wszystkim rozejrzyj się za zegarkiem na bransolecie (pasek zawsze możesz dokupić), raczej z ciemną tarczą (czarna lub ew. granatowa, ciemnoszara), wyklucz wszelkie złote wstawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, jutro podzwonię, może uda się sprowadzić na piątek.

 

Dziękuję za podpowiedzi, czekam na więcej ;)

 

Zobacz tutaj:

 

http://lux.zegarki.pl/o_nas.html

 

to we Wrocławiu jakieś butiki Chrono - i mają ten zegarek na stanie:

 

http://lux.zegarki.pl/produkty/12402/frdrique-constant-303s5b6.html

 

Powodzenia w poszukiwaniach :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj steinhart marine 38mm


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.