Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
seeby

Casio G-SHOCK Riseman GW-9200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem taki oto model. Sprzedawca twierdził, że to replika. Mi się wydaje, że wręcz przeciwnie, jest oryginalny, ale wiem, że tutaj znajdują się najlepsi fachowcy, więc proszę o potwierdzenie moich słów... lub słów poprzedniego właściciela  ;)

Wszystkie funkcje działają. Pasek jest w opłakanym stanie, więc nie zamieszczam jego zdjęć.

 

 

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg 11.jpg 12.jpg 13.jpg 1.jpg
Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek oryginalny, styrany ale najgorsze jest to, że jakiś wyjątkowy brudas go nosił i nie chciałbym tej osoby poznać  :P

Zdejmij (oczywiście w rękawiczkach) pasek, bezel i wszystko wrzuć na dobę do domestosa, uważaj aby niczego paskudnego nie złapać  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, czyścioszek to raczej nie był  :P

Czy po dezynfekcji będzie coś wart? Bo raczej nie jest w moim guście, kupowałem go z myślą o zarobku i mam już starego, ale pięknego GW-300. Widziałem, że oryginalne paski można już nabyć od 50zł, więc może ktoś się skusi  :)

Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie wygląda jakby go pies zeżarł i wydalił...

Ja bym paska ani bezela nie czyścił tylko rozebrał i kopertę wyczyścił a następnie nowe gacie założył - wyświetlacz nie jest zużyty, widać wszystkie linie i siatkę w "oczku" wykresu ciśnienia, tak że po zmianie gaci będzie jak nówka sztuka


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko bezel 50zł + pasek 50zł, a ja mimo, iż dałem za niego grosze w porównaniu z "nówką", nie chcę już więcej inwestować, tylko sprzedać i co tu ukrywać, zarobić :)


Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz zarobić na zegarku jak nawet nie wiesz ile kosztują części

gdzie masz paski za 50zł?

bezel 50zł ale tylko przedni bez wysyłki

 

wszystko zależy od stanu zegarka i ceny zakupu

 

czasami nie warto- ja miałem już kilka g z funkcją TH (gw9200 też) a w środku była bateryjka "vinnic"

Edytowane przez CIESLUT

OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski za 55zł np. na e-zegareczek.pl.

Bezel przedni wystarczy, bo tylny jest w dosyć dobrym stanie.

Bezel przedni bez wysyłki 39zł, z wysyłką 45zł ;) Też na e-zegareczek.

Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak remontować samochód po pożarze silnika wymieniajac tylko plastikową osłone lub lakierując maskę.  :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak remontować samochód po pożarze silnika wymieniając tylko plastikową osłonę lub lakierując maskę.  :blink:

 

Aśśśś wymyślił - cały urok g-shock'a polega właśnie na tym że głównym elementem zegarka który się zużywa jest bezel i pasek - szkło czasami może złapać rysę ale jest to trudne bo bezel jest wysoki i osłania szkło. Sama koperta zegarka bardzo rzadko ulega uszkodzeniu właśnie ze względu na to że jest osłonięta bezelem, a serce zegarka, moduł, jest wewnątrz koperty - dlatego te zegarki są praktycznie niezniszczalne, no chyba że walniesz młotkiem, albo dasz pitt bullowi do zabawy - ostatecznie może być jamnik.

Jedyny szkopuł po którym widać upływ czasu jest wyświetlacz który z czasem "traci ostrość", czyli jeśli chodzi o GW-9200 linię i siatka staje się mniej widoczna. W egzemplarzu pokazanym na zdjęciach widać że wyświetlacz jest O.K.

 

No chyba że ktoś w nim grzebał w module jak pisze CIESLUT ale tego się raczej nie da stwierdzić bez otwierania zegarka.

 

Jak Ci ktoś zarysuje lakier na drzwiach to nie robisz remontu silnika ;)

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B)  Dzięki, pięknie wyjaśnione.

Mam dylemat czy go naprawiać, czy sprzedawać. Dostałem jedną ofertę na 200zł, ale szkoda mi go za tyle oddać, liczyłem na 300, a przyznam, że coraz bardziej mi się podoba ten model i zastanawiam się, czy nie sprzedać mojego GW-300 i nie naprawić Risemana  :)

Tym bardziej, że odszukałem komplet do "remontu" za 99zł + KW.

http://allegro.pl/oryginalny-pasek-bezel-casio-g-shock-gw-9200-i6688405343.html

GW-300 mimo tego, że to już dziadek, to wygląda prawie jak nówka i stąd też dylemat...

Edytowane przez seeby

Potrzebujesz używanego lapka do 300-400zł lub części? Pisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup ten komplet i będziesz miał fajny zegarek na lato


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Chciałbym zakupić zegarek Casio 9200.

Spodobał mi się ten egzemplarz

https://m.olx.pl/oferta/casio-g-shock-gw-9200-super-stan-CID87-IDzUdNv.html#position=8&page=1

 

Sprzedający nie ma do niego jednak żadnego dowodu zakupu.

Czy po zdjęciach w ogłoszeniu można wywnioskować że jest to oryginalny casio a nie podróbka?

Z góry Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek ze zdjec wyglada na oryginalny, zastanowil bym sie jednak nad cena, imo troche duzo jak za risemana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie można coś jeszcze wynegocjować a np. 400 zł. to cena zjadliwa za model już nieprodukowany bo ciężko się w takim wypadku odnieść do ceny bo niejednokrotnie czasem w takim przypadku rośnie ;)

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Chciałem właśnie ten model. Problem że nie ma ich za dużo w sprzedaży a i ceny raczej poniżej 450 zł nie schodzą (zwłaszcza jeśli chodzi o MIMB)

Chyba że Ktoś z szanownych forumowiczów ma do sprzedania poniżej 400 zł to chętnie odkupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponizej 400zl za dzialajacego risemana???

 

Gdzie wy zyjecie?

Ostatnio sprzedalem trzy i kazdego za ponad 400zl.

W bardzo dobrym stanie to kwota minimum 450zl.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym jeszcze pytanie jak to jest z tymi oznaczeniami. Jak przeglądam zdjęcia to 9200 z czarnym ekranem mają od spodu oznaczenie 9200MBJ 3145 i rysunek jakby płaszczki czy innego pododnego gada ;)

Ten z ogłoszenia tez ma czarny ekran ale oznaczenie 9200 3147 i rysunek smoka.

To tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% ryskow innych niz ten klasyczny to skladaki.

Oryginalne mniej popularne modele to koszt x2 i wiecej


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc, tamtego sobie darowałem że względu na ten czarny wyświetlacz.

Pojawił się teraz ten egzemplarz https://m.olx.pl/oferta/zegarek-casio-g-shock-gw-9200-riseman-CID87-IDABg0d.html#position=1&page=1

 

Czy mogę liczyć na pomoc i Ktoś zerknę czy wygląda na oryginał. Sprzedający nie ma dowodu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie jest ok, ale egzemplarz nie miał łatwego życia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznajesz? Sprzedający pisze, że "stan perfekcyjny wręcz idealny"

Ehh ciężko widzę coś pożądanego znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś ten bezel taki zmęczony... Nad napisem protection... Dekiel też jakiś umeczony ale może to kwestia fotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.