Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jacekd

Certina, ETA 2824-2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Mam pewien problem z zegarkiem Certina DS1 z mechanizmem ETA 2824-2. Pewnego razu, przy zmianie daty i ustawieniu godziny, podczas wciskania koronki data przeskoczyła o pół dnia i w takiej pozycji się zatrzymała (było widoczne pół liczby jednego dnia i pół następnego). Dopiero ponowne wyciągnięcie koronki i użycie szybkiej zmiany daty przywróciło prawidłowe pokazywanie daty w okienku. Była to jednorazowa sytuacja.

 

Kolejny problem pojawił się kilka dni później, przy ustawianiu daty (szybka zmiana) po przestawieniu kilku dni, data przestała się zmieniać. Kręciłem koronką lecz data ani drgnęła. Nie pomagało również klasyczne zmienianie daty, obrotem wskazówek. Kręciłem wskazówkami ponad 48h i data nie zmieniała się. Pomogło wciśnięcie i ponowne wyciągnięcie koronki a następnie kolejny obrót wskazówkami o 24h.

 

Teraz data chodzi dobrze, zmienia się w okolicach północy, działa również szybka zmiana. Mam jednak pytanie, czy taki przypadek wymaga wizyty w serwisie (zegarek ma 4 miesiące, na gwarancji)? Czy podczas kręcenia koronką, gdy data nie przeskakiwała mogło dojść do uszkodzenia mechanizmu zmiany daty?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można wywnioskować że bawiłeś się w czasie przerzucania daty i koła ci się zblokowały

 

jeśli teraz wszystko działa to wygląda na to że nic się nie stało


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żebyś nie używał opcji szybkiej zmiany daty od 21 do 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wszystko się zgadza, bawiłem się datownikiem chwilę po 21. Czy mogłem coś zepsuć, czy jeśli wszystko wróciło do normy to nie powinno być żadnych komplikacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszytko działa to nie ma obaw


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.