Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Djvoytass

Nakręcany zegarek staje co noc?

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo, dostałem w prezencie zegarek Maurice Lacroix LC 6027. Nie znam się niestety na zegarkach zupełnie. Mój zegarek chodził bez prpblemu 3 mies, wiedziałem że nie trzeba go nakręcać więc co jakiś czas tylko podkręcałem (nie więcej niż 3 obroty). Ale od kilku dni zegarek staje co noc. Po nakręceniu ręcznym o 2-3 obroty działa poprawnie, ale krócej niż 24 h. Zegarek jest noszony codziennie. Nie wiem niestety jak się nakręca zegarek ponadto że "nie na siłę". Zaznaczam też że nigdy nie uległ upadkowi. Czy wiecie Państwo co może się dziać? Czy powinienem reklamować? Czy może jednak uszkodziłem zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakręć go, przekręcając koronką ok. 20 razy. Wygląda na to, że pracuje cały czas na niskiej rezerwie chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ale co z zasadą że ten zegarek sam się nakręca w czasie noszenia i że "nie trzeba go dodatkowo nakręcać"? I gdzie mogę znaleźć ilość obrotów sprężyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruszaj więcej ręką ! :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz ze w środku jest sellita sw200:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ale co z zasadą że ten zegarek sam się nakręca w czasie noszenia i że "nie trzeba go dodatkowo nakręcać"? I gdzie mogę znaleźć ilość obrotów sprężyny?

Kilka przydatnych informacji:

http://zegarmistrzlodz.com.pl/informacje-zegarmistrzowskie/kiedy-konserwowac-zegarek/

 

Jeśli po nakręceniu ok. 20 razy i noszeniu ok. 6 godzin dziennie, zatrzyma się po kilku dniach, to rzeczywiście możesz mieć awarię. Wtedy to już serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź go na dłuższy spacer i zobacz czy się zatrzyma w nocy.

Może po prostu za mało się ruszasz (czyli ruszasz ręką, jak napisał Master Yoda)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ale co z zasadą że ten zegarek sam się nakręca w czasie noszenia i że "nie trzeba go dodatkowo nakręcać"? I gdzie mogę znaleźć ilość obrotów sprężyny?

Jeszcze napisz ze w środku jest sellita sw200:)

Dokładnie tak. W linku poniżej pełna specyfikacja wraz z ilością obrotów sprężyny przy ręcznym naciągu (27 obrotów):

 

http://www.sellita.ch/images/stories/documents/SW200_1_33_20150226.pdf

 

Jeśli dobrze interpretuje dane dot. naciągu to wynika, że pełny naciąg mechanizm uzyskuje dopiero po 25,3 godzinach działania.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze interpretuje dane dot. naciągu to wynika, że pełny naciąg mechanizm uzyskuje dopiero po 25,3 godzinach działania.

 

Wystarczający na 0,7 godziny pracy :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tyle osób twierdziło, że problemy sellity to przeszlość i jest ona taka dobra ;D

 

Do autora wątku: reklamuj zegarek. Miałem ten sam problem, masz wadliwy mechanizm.

 

Sellity mają jak widać częsty problem z mechanizmem naciągu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.