Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tomaszewski

Zaginiona przesyłka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nieciekawy problem. Miesiąc temu kupiłem na Ebay-u zegarek u sprzedawcy z Australii. Przesyłki dotąd nie otrzymałem. Sprzedawca nie odpowiadał wcześniej na moje maile, dopiero pomogło założenie "sprawy" w centrum rozstrzygania sporów. ( płatność zrealizowałem Pay Pal - em ). Sprzedający wreszcie odpowiedział na moje pytanie o numer przesyłki, że wysłał zegarek najtańszą przesyłką lotniczą, która nie jest rejetrowana (nie ma numeru), za przesyłkę płaciłem 14 AU.

Mam pytanie czy jest to możliwe żeby przesyłka lotnicza "nie miała numerów" (mam wątpliwości) oraz jakie podjąć dalej starania aby odzyskać pieniądze.

Wdzięczny będę za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

A może paczka utknęła w Polsce na cle? Ktoś miał tu ostatnio taki przypadek :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądzę, żeby przesyłka lotnicza nie miała nadanego numeru przewozowego.

jakiś czas temu miałem taką sytuację, że kupiłem coś na ebay i zostałem oszukany.

najlepiej kontaktować się z paypal'em i zgłosić problem u nich (nie u ebay). Transakcje są ubezpieczone, więc nie powinno być problemów z pozytywnym dla Ciebie zakończeniem sprawy (może to się jednak ciągnąć dosyć długo)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wydaje mi się to niemożliwe, żeby przesyłka lotnicza była nierejestrowana. Nawet jak zamawiałem z Australi zwykłe kompakty przesyłka miała numer nadania. Sprawę zgłosiłem w centrum rozstrzygania sporów Pay Pal - chyba to rozwiązanie miał na myśli przedmówca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawę zgłosiłem w centrum rozstrzygania sporów Pay Pal - chyba to rozwiązanie miał na myśli przedmówca ?

Dokładnie to. :D

 

Zastanawiające jest także to, że sprzedawca odpowiedział dopiero na upomnienie i tak się akurat składa, że przesyłka nie ma numeru ....

 

Wg mnie oszust...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystko na to wskazuje, dziękuję za potwierdzenie że podjąłem właściwe czynnosci żeby odzyskać pieniądze, choć pewnie trochę czasu to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła przesyłka lotnicza ma numer, ale nie jest rejestrowana. Krótko mówiąc nie wiadomo jaka przesyłka jest pod danym numerem.

Inna sprawą jest kto kupuje zegarek i wybiera przesyłkę nieubezpieczoną.

Mogło być wiele przyczyn, ze sprzedawca nie odpowiadał.:

1. Nie miał czasu.

2. Był na urlopie.

3. Pomyślał "czego chcesz ode mnie chłopie, skoro wybrałeś taką przesyłkę"

etc.

Dużo gość ma komentarzy?


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wychodzi, że oszust, to może dobrze byłoby podać jego nick z ebay'a, żeby ewentualni przyszli jego kontrahenci mogli sie zastanowić, zanim zrobą z nim interes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zglosiles to do PayPala, a sprzedajacy nie przedstawi im dokumentu nadania z nr trackingowym i ubezpieczeniem to masz sprawe wygrana.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.