Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

chmiel75

Awaria barometru w GW9200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie . wysiadł barometr w gw9200. Przy włączeniu pomiaru wyskakuje error a temperatura( odczyt prawidłowy, sprawdzałem) pojawia się na sekundę i znika. Serwis centralny Casio odesłał zegarek nie naprawiony uzasadniajac brakiem częsci do tego zegarka...co ciekawe po zdjęciu plastikowych obudów mogę niemal ze 100% pewnoscią powiedzieć że zegarek nie był w serwisie nawet rozkręcony !!? (brud na śrubach był nietknięty więc jakim cudem go rozkrecili? a brudu było naprwdę dużo po wielu wielu latach) Czy jest możliwe że brud (pył betonu) wniknął w sensor i przez to powstaje Error..w sumie tam musi być jakaś membrana która mierzy ciśnienie ..Może to wina baterii? Nie zmieniana od nowości ...wskaźnik naładowania pokazuje full ..ale nie wiem czy mu ufać..nigdy wskaźnik nie spadł z H nawet na M... Czy ktoś miał podobny przypadek?

post-38267-0-38628700-1489084037_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Z tego co pamietam to jest tam membrana i nawet chyba mozna sie do niej dobrac

Kurde,pamietam lata temu przypadek na forum ze jakis kolega dostal sie wlasnie do tej membrany..final zakonczyl sie pozytywnie,ale nie wiem czy wtedy serwis nie interweniowal

 

 W testach i recenzjach masz temat na temat RECENZJA G SHOCKA GW-9200..rozpoczeta przez uzytkownika Lestaf

 

swoja droga,napisz do niego bo cos czuje ze moze cos wiedziec w tej materi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobierzesz się do tego czujnika(taka czarna guma) jak to ruszysz to już na pewno nigdy nie będzie działał.

Możliwe,że padł sensor.

Możesz jeszcze odkręcić dekiel i zrobić reset.

Jak już odkręcisz dekiel to popatrz na taśmę od sensora czy nie jest widocznie uszkodzona czy odpieta.

W dziale technicznym na pierwszych stronach masz Ryśka w częściach(zdjęcia).

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/129693-casio-dzia%C5%82-techniczny/page-2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjęciu baterii i ponownym włożeniu ..nie działają przyciski tzn pokazuje się tylko godzina a na wyświetlaczu pojawiło sie migajace C. Słowem wskaźnik sie zresetował i pokazuje krytyczny stan akumulatorka? zostawie na cały dzien zegarek na balkonie , mam nadzieje że mimo zachmurzenia bateria się podładuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W G z solarem to normalne, po wyjęciu akumulatora i ponownym włożeniu będzie migać CHG przez 30min potem wszystko wróci do normy no chyba ze zrobi się reset to wtedy po minucie wszystko zaczyna śmigać. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt właśnie wróciło do normy wskaźnik na H a barometr nie działa.... ktoś wie gdzie to można naprawić ? kupiłem g9300 ale to jednak nie gw9200 :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie jesteś zadowolony zG9300, to prześlij proszę na Pw jakieś szczegóły i cenę za niego. Chętnie rzucę okiem bo mnie kusi, a gw9200 poszedł bo był delikatnie za mały dla mnie.

 

wysłane z SG Note 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat u mnie był ten sam problem. Wystąpił po czyszczeniu, trochę ponad rok temu. Serwis zibi bez żadnego problemu wymienił moduł i mój riseman po dzień dzisiejszy jest u mnie na ręku i działa bez zastrzeżeń.

 

Wysłane z mojego 6055P przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Mam niestety ten sam problem :(

Dawno temu chciałem przeczyścić zegarek i nie mając pojęcia o tej ciśnieniowej membranie "pomacałem" ją zbyt intensywnie całkowicie ją uszkadzając.

Tak sobie pomyślałem, że może dałoby się to jednak naprawić. Byłem w punkcie autoryzowanym we Wrocławiu, ale mają urlop do końca miesiąca.

Zacząłem sobie szukać coś po necie o tym czujniki i trafiłem tutaj.

Obawiam się, że trochę za późno zdecydowałem się na próbę naprawy i rzeczywiście może się okazać, że nie ma po prostu już części do tego modelu. W końcu od dość dawna nie jest już produkowany :(

Wielka szkoda bo to super zegarek, a poza problemem z ciśnieniem jest całkowicie sprawny.

 

Azuel, pytanie do Ciebie. Jak rozumiem naprawiałeś zegarek ten ponad rok temu? Wtedy mogły jeszcze jakieś części być. Ale powiedz mi proszę gdzie dokładnie oddawałeś zegarek - miasto/serwis itp. Spróbuje się z nimi skontaktować i może akurat będę miał trochę szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowy, ale szukam odpowiedzi na te same pytania, więc się włączę.

 

Zrobiłem to co niejeden użytkownik Ryśka, czyli pogmerałem w glucie (w sensie substancji osłaniającej sensor). Efekt jaki jest - wiadomo. Baro co prawda działa, ale wariuje.

 

Pytanie mam takie - czy ktoś wie co to za substancja? Może da się ją gdzieś kupić i uzupełnić braki, zamiast wozić zegarek po serwisach czy szukać całego sensora na wymianę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem testy z gęstym smarem silikonowym, bo gdzieś trafiłem na informacje, że ten żel to właśnie smar silikonowy i nie działa jakby co. Problem jest taki, że sensor jest skalibrowany fabrycznie na ruch tego konkretnego gluta o konkretnej gęstości lepkości grubości itd

Więc po długim rozmyślaniu doszedłem do wniosku, że tylko wymiana wchodzi w grę. Wydaje mi się, że sensor będzie ciężki do znalezienia chyba, że uda się przeszczep z protreka tak jak jednemu koledze z forum.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

I ja również dołączyłem do niechlubnego grona osób, które swoim "czyszczeniem" uwaliło barometr :( Dzwoniłem do centrali i dowiedziałem się że jedyną opcją postawienia go jest wymiana całego mechanizmu (koszt ok 240 zł). Także ten nooo.... macie inne pomysły na rozwiązanie problemu? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nie duży ubytek tego casiowego gluta,to kiedyś ktoś na grupie fb mówił,że udało mu się naprawić taki sensor klejem. Dał tylko trochę tego kleju i pomogło.

Taki klej dał.

ZkF7baP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.