Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rradian@interia.pl

Co to za zegar?

Rekomendowane odpowiedzi

kol Kiniol pokazał jak ma pracować wychwyt. Pobaw się jeszcze a jak nie da rady to pewnie trzeba będzie regulować palety, a może wahadło zbyt mocno opiera się o palec regulatora, może zbyt duży luz ma palec w szczelinie wahadła musisz to wszystko dograć jak się należy


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij przyglądać się pracy mechanizmu wymontowując go ze skrzyni. Postaw na stole, bez wahadła, bez wszelkich do niego zaczepów. Niech mechanizm pracuje swobodnie. obserwuj pracę kotwicy, co się dzieje, masz podany przykład prawidłowej pracy. Samemu raczej nie próbuj regulować palet, chyba,że to mechanizm na próby, przewidywaną stratę, to działaj.

pdzr

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co możesz robić to unosić lub opuszczać mostek kotwicy. W pewnym momencie musi "załapać"...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, to wychwyt hakowy. Musi złapać (jeśli to kotwica z tego mechanizmu). Trochę cierpliwości.

Ps. regulacja palet też do zrobienia. Ostatnio 4 godziny ustawiałem zanim się zorientowałem, że poprzedni właściciel uszkodził jedną z nich i podmienił wstawiając byle jaką . Kąt szlifu na palecie się nie zgadzał i kotwica , albo przepuszczała po 2-3 zęby albo się blokowała co parę zębów. Dzięki Bogu byli tacy panowie Podwapiński i Bartnik i wydali kilka pomocnych książek.... :rolleyes: 

Trochę miałem cykora bo zegar nie był treningowy ... :blink: . Teraz pracuje pięknie i równo. 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale walka z hakiem, nie jest dla nowicjusza, poza tym przez lata nie spotkałem pogiętej kotwicy hakowej. Może dlatego, że takie zegary omijam dużym łukiem ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.