Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LESKOS

Użytkownik
 • Content Count

  3,726
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

LESKOS last won the day on March 1 2020

LESKOS had the most liked content!

Community Reputation

1,837 Guru zegarmistrzostwa

About LESKOS

 • Birthday 06/09/1958

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.leslawkostkiewicz.pl/main.php?menu_id=odkuchni&od=20
 • Skype
  leszekkost

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  POLAND
 • Hobby
  zegary XIXw, stolarstwo, ornitologia, spokój pacyfistyczny...

Recent Profile Visitors

1,235 profile views
 1. Piżama jak piżama (powiedzmy 😉 ) ale literatura niemiecka - to dopiero pojechał troll jeden
 2. Tak sobie grzebałem w internecie i znalazłem przypowiastkę 🤔 , a propos napraw nie tylko zegarów ale różnych rzeczy ....🤭 ... Silnik gigantycznego statku zepsuł się i nikt nie był w stanie go naprawić. Natychmiast więc wezwali samolotem inżyniera mechanika z ponad 40-letnim doświadczeniem. Mechanik sprawdził silnik bardzo dokładnie, od góry do dołu. Po obejrzeniu wszystkiego, inżynier rozładował torbę i wyciągnął mały młotek. W strategiczny punkt trafiał bez problemów. Wkrótce silnik ponownie się uruchomił, a tym samym został naprawiony! Mechanik/inżynier powiedział, że całkowite oszacowanie naprawy ogromnego statku, wynosi: 20 000 euro. - Co do cholery?!" powiedział właściciel armator. - Prawie nic nie zrobiłeś. Podaj nam szczegółową wycenę! Odpowiedź jest prosta: Uderzenie młotkiem: 2 €. Wiesz, gdzie uderzyć: 19 998 €. - Jeśli wykonuję pracę w 30 minut, to dlatego, że spędziłem 20 lat, ucząc się, jak to zrobić w 30 minut. Jesteś mi winien za lata, a nie minuty. Jakże ważne jest znaczenie podkreślenia zdobytej wiedzy i doświadczenia, ponieważ są one wynikiem wielu zmagań, doświadczeń, zmartwień, nieprzespanych nocy i straconych wydawałoby się pieniędzy... „Nigdy nie „sprzedawaj się za małe pieniądze”. Twoje godziny pracy kosztują wiele dni, miesięcy i lat Twojego życia."
 3. Bardzo fajny pomysł 👍 . Ja stosuje podobne pomysły , ale czasami ściski taśmowe ratują życie . Stosuje też poduszki z piaskiem (10x10 cm) pozwalają łapać lekko skośne powierzchnie i nie wymagają podkładania deszczułek. Trzeba tylko zrobić je z grubego płótna. Pozwalają na wklejanie np gzymsów ... ✌️😉 nijak koślawych. Do delikatnych elementów ustawianych warto stosować ściski automatyczne . Są systemy pozwalające łączyć je ze sobą nawet w większej ilości niż dwa i pod kątami... b. fajny patent (np Dextery)
 4. Jak widać kolega wiedział najlepiej co zrobić ... i tak trzymać.
 5. Tak mi się wydaje ,że to wytłoczka aluminiowa pomalowana lakierem, a to że pęka tenże lakier stanowi tylko dowód na to iż jest zrobiony na bazie organicznego rozcieńczalnika, w tradycyjny sposób i tylko tyle... Mirek , musisz wolniej czytać i nie zaczynać od końca 😉 -sugeruję stosowanie środków w kolejności. Można też ich działanie osłabić (rozcieńczając spirytus np. wodą ... wiemy jaką 😉 ). Moja konkluzja co do metod czyszczenia zaczyna się od bardzo łagodnych na niewielkim dosłownie fragmenciku powierzchni (np. na fragmencie wewnętrznym "fajerki" pewnie przykrytym wewnętrznym ringiem lub ozdobną osłoną). I tyle. Jasne że można szukać gotowych rozwiązań... ale czy nie lepszym i ciekawszym jest zdobywać doświadczenie samemu , korzystając najwyżej z wymiany doświadczeń w ramach dyskusji ... ?
 6. Na bazie tego zdjęcia , nie znając rodzaju materiału jakim jest pokryta ... trudno powiedzieć . Najlepszą metodą jest delikatne próbkowanie na małych fragmentach "patyczkiem do uszu". Zaczynasz od lekkich detergentów na bazie wody demineralizowanej 😉, poprzez benzynę (apteczna najlepiej) , spirytus, odplamiacze i masę innych sposobów... Tu oprócz doświadczenia "organoleptycznego" nie ma gotowych rozwiązań 🤔 ... tak sądzę.
 7. I tak to się robi 😉 👍✌️
 8. No i bardzo ładnie wyszło. 👍 W takim stanie nie myślał bym już o podmianie tarczy .
 9. Nie no koledzy ... wystarczy wejść na kilka najpopularniejszych tematów na forum ogólnym typu "Jaki zegarek masz dziś na ręku" (lub podobny), a tam pokład dosłownie zalany testosteronem - jak w liceum 😂😉 Koledzy młodszych roczników, jak rasowi "zegarkowi kulturyści" prężą nadgarstki w poszukiwaniu uczucia dominacji 😉😜 A u nas? ... a u nas raz na jakiś czas ktoś "napręży" co najwyżej sprężynkę lub linkę (ostrożnie bo może pęknie 🤭) a już połowa naszej grupy jest w stanie przedzawałowym 😜. Jedyne resztki testosteronu odparowują z nas jak Koleżanki pokażą ... budzik albo coś innego ciekawego. A czym my się tu głownie podniecamy ??? Restauracją próchna 😂, starej politury 🤣, naprawą spękanych pobitych, porysowanych twarzy zegarowych🤪 (czytaj tarcz zegarowych) ... Takie kółko zainteresowań Domu Dziadków... Ale mnie tu dobrze 👍 ✌️
 10. O wiek fizyczny chodzi ... koledzy 😉 przynajmniej w sekcji zegary ... W reszcie, w całości forum (w porównaniu do reszty) to my jesteśmy tu emerytami ... niestety
 11. No ... lata ... weź nie żartuj. Jesteś tutaj jak przedszkolak 🤣
 12. Nie ma tragicznych , ani śmiesznych, efektów ubocznych (ASTRA) ... objawy grypy przej noc po szczepieniu i kolejny dzień.... nie ma co straszyć . Po Pfizerze w ogóle luzik . Daje szanse na życie za to ... Ps z tym podsłuchiwaniem komórek przesadziłeś to było przy NMT teraz nie ma możliwości 😉
 13. To kwestia kąta polaryzacji światłą , materiały (lakier i porcelana) mogą mieć i zapewne mają różne - stąd odcień barwy cieli będzie zapewne postrzegany spod jednego kąta inaczej (np będzie się różnił ciepłem barwy) można to delikatnie zniwelować matując jedna z powierzchni (zapewne lakier) . ale nie da się tego zniwelować całkowicie. To tak gwoli wyjaśnienia . Ps. Co do wybawiania ciemnego koloru z rys i pęknięć. Wyczytałem jeszcze kiedyś o starym sposobie domowym , ale szczerze powiem nie testowałem . popękaną tarczę należy włożyć do garnka z mlekiem podgrzać delikatnie do stanu wrzenia i tak utrzymywać przez 15-20 minut . powoli ostudzić i wytrzeć do sucha - podobno działa rewelacyjnie . - DO SPRAWDZENIA
 14. Gosia , wiesz, że są plamy gdzie musi zajść długa reakcja odplamiania - do tego należą plamy z sadzy i węgla ( a to nadaje kurzowi ciemny kolor inaczej byłby beżowy). To wymaga czasu. Domestos powinien być skuteczniejszy jako chemiczny wybielacz. A prbowałaś mieszać lakiery przed malowaniem?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.