Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
franek12

SKX031 i szlif słoneczny?

Recommended Posts

Witajcie,

Poszukuję tarczy ze szlifem słonecznym do Seiko SKX031. Najlepiej niebieskiej bądź czarnej, ktoś wie pod jakim adresem mogę ją znaleźć?

Czy tarcza od Seiko SNZF17K1 będzie pasować?

Wpadłem również na zdjęcie takiej oto tarczy. Z jakiego to modelu? Czy pasowałaby do SKX031/SNZF17K1?

7073293505_028655f1f5_b.jpg

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Edited by franek12

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By SkrzypPolny
      Cześć!

Chciałbym zaprezentować jeden z moich złożonych od podstaw zegarków, modów, customów, zwał jak chciał. Obecnie jest już trochę w innej formie (ale nie o tym dzisiaj).

Mimo, że jestem w obozie wielbicieli Seiko, to zdarza mi się coś samemu podłubać, coby "poprawić fabrykę". 

Żeby nie spisywać litanii, bo nikt takich tekstów chyba czytać nie lubi: zależało mi na utrzymaniu estetyki Seiko, tj. zegarek budowałem z myślą "ma być tak, jak mogłoby to wyjść z fabryki".

Nie ukrywam, że podobają mi się divery Grand Seiko, więc trochę się też nimi zainspirowałem.

Z ciekawszych części:

Tarcza - pochodzi z modelu SRPD45, limitowanego w liczbie 1800 sztuk. Docelowo tylko na rynek azjatycki.
      Koperta - aftermarket, wymiary 1:1, został też dodany zawór helowy, oczywiście nie atrapa, prawdziwy
      Wskazówki - aftermarket, w stylu tych w diverach GS
      Insert - 12h, ceramiczny, z lumą
      Bezel - aftermarket
      Szkło - szafirowe double-dome, z powłoką antyrefleksyjną
      Chapter ring - szczotkowana stal
      Koronka - z logiem "S" wypełnionym lumą 
      Zegarek pracuje na mechanizmie NH36 od Seiko. Zapraszam do komentarzy, opinii, jeśli się spodoba to podzielę się też innymi moimi wynalazkami. 

• By wu-ki
      Mowa o modelu "5-ki"nazywanych przez niektórych (tanią) wersją seamastera - mianowicie SNK031K. Wiem, że to nic specjalnego ale to mój pierwszy automat i mam do niego sentyment. Taki duży, że chciałem go trochę "zmodować" - konkretnie koronkę. 

Na e-bayach i innych Internetach widziałem takie koronki sygnowane logo - "S" i tak mi się zachciało mieć jedną w mojej "5-ce" ale informacje były dosyć skąpe. Może ktoś z Was wie, czy i gdzie można drogą kupna nabyć taką sygnowaną "S" koronkę dostać:
      - model zegarka SNK031K
      - mechanizm 7s26
      - ori koronka nie jest dokręcana

Moje wątpliwości: czy takie "aftermarketowe" rzeczy są bezpieczne - czyli: wszystko będzie chodzić jak należy i nic nie będzie przeciekać? Oraz jak zweryfikować czy znaleziona koronka będzie pasować do mojego zegarka? Zegarek "idzie" niebawem do przeglądu i chciałem przy okazji zrobić tą "operację" ..... może przy okazji jeszcze wskazówki ale na ten moment nie mam pomysłu jeszcze na jakie podmienić - jeżeli ktoś ma "na zbyciu" to prośba o info.

Np 1.
      https://speedtimerkollektion.com/shop/product_info.php?products_id=37614

Np.2.
      https://www.amazon.com/Engraved-Watch-Crown-SKX007-SKX009/dp/B07QLJ44V5

A może ktoś z Was ma sprawdzone źródło gdzie można takie coś kupić (nie za milion cebulionów)???

• By Nicrame
      Dzień dobry.
      Posiadam od niedawna zegarek Adriatica A8276.2163A. wszystko działa fajnie, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Mianowicie z czasem zauważyłem, że na tarczy  miejscu gdzie znajduje się godzina szósta zamiast rzymskiej VI znajduje się IV (nie jest do góry nogami). Pomyślałem, że albo błąd egzemplarza, albo może podróbka, Załączam foto.

Okazuje się jednak, że odwiedziłem kilka sklepów i wszystkie modele serii mają tak samo. Także na stronie producenta, oraz polskiego dystrybutora (zrzuty w załącznikach) jest tak samo. Na meila w tej sprawie na oficjalny adres (po angielsku) nikt mi nie odpisał. Wysłałem też zapytanie 17.12.2019 na facebook na Adriatica Polska i zero odpowiedzi. Wiadomość wysłana formularzem na stronie producenta (wersja pl strony i zapytanie) też zero reakcji. Dzisiaj wysłałem kolejne zapytanie formularzem na stronie polskiego dystrybutora.
      Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak to ugryźć? Czy to może faktycznie jakiś designerski popis, czy zwykły błąd?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.