Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

O Defakto (http://www.defakto-uhren.de/en/watches/) wielu z nas już słyszało, choć chyba niewielu skusiło się do tej pory na ich zegarki.

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tą firmą?

Zaciekawiły mnie zajawki pokazane na instagramie:

https://www.instagram.com/p/BScA6R4FS_Z/?taken-by=defakto_watches

https://www.instagram.com/p/BNh02zHBBb_/?taken-by=defakto_watches

Ja już o nich myślałem dawno. Świetny design, dobre wykonanie, niska cena. Tylko szkoda, że niektóre już wyprzedane.

Wszystkie są wyjątkowo udane. Kinetik i jednowskazówkowce, te z brązu... Nawet kwarce bardzo ładne, piękna czystość formy.

Wskazówki dają niesamowity efekt. Takie ułożenie kojarzy mi się z modernistyczną bryłą wieżowca.

post-54231-0-09339300-1491813723.jpg

Albo z Empire State Building :)

220px-Looking_Up_at_Empire_State_Buildin

Edited by norbie

Gdzieś nawet chyba pisali że ESB to była własnie inspiracja, ale nie jestem pewien. Generalnie super zegarki. Jak tylko jednowskazówkowce będą znowu dostępne - chyba się skuszę. Od roku o nich myślę i nie mogłem się zdecydować jak były.

Nowe modele: Vektor i Vektor 2 na Miyocie 9015 za 640 euro.

67529271778715181.jpg

20896710127449309.jpg

Bardzo ładna koperta 39 mm x 44 mm x 6,8 mm wysokości + 3 mm wypukłości szkła.

24241176991397554.jpg

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By vJu
      Cześć,

Szukam nowego damskiego zegarka (za bazarek dziękuję). Powinien być:

- automatyczny (najważniejsze, żeby był cichy);
      - okrągła tarcza, im mniejszy tym lepiej, ale większe też rozważę;
      - dyskretny, tzn bez kryształków czy 3 dodatkowych "ekranów" - sama tarcza, niewielkie oznaczenia godzin (kropeczki lub maleńkie cyfry arabskie, jakoś nie podchodzą mi grubsze kreski ani cyfry rzymskie), ewentualnie małe okienko z datownikiem, jak najbardziej minimalistyczny (chyba że jakieś dyskretne nawiązania "astronomiczne"), przeszklenie do mechanizmu - bardzo chętnie, ale raczej z tyłu;
      - ze skórzanym / materiałowym, gładkim paskiem, na pewno nie jakikolwiek metal / marmur / cokolwiek twardego (tzn. przeczytałam zakazany przewodnik i nie rozumiem, czemu mam zawsze kupować na bransolecie, ale ok, jeśli da się potem zamienić na pasek to niech będzie)
      - kolory neutralne (srebro, czerń, biel, beż), ale nie złoto.

Moje preferencje: idealny jest Moser Vantablack i Marloe Derwent Sundial (ale chyba jest już nie do dostania).

Wiem, że to dość dużo, ale może ktoś kojarzy coś co by pasowało?

PS. zegarek nie ma nikomu imponować, znam zegarki Orient / Seiko / Certinę / Atlantic. Większość była na zasadzie: no dobra, okej, ale wolałabym coś innego. Akceptuję, że za tę kwotę kupię "woła roboczego" Zeppeliny są urocze, ale chyba szukałabym czegoś odrobinę bardziej... nowoczesnego. Nic z poradnika "Wybór nowego automatu do 2000 zł" mi nie podeszło.

PS2. Mam 28 lat, nie maluję się, nie chodzę w szpilkach ani garsonkach, więc proszę bez propozycji typu "dla starszej, eleganckiej pani"

PS3. Przejrzałam wszystkie damskie automaty ze sklepów zegarownia.pl, zegarek.net, otozegarki.pl, fabrykazegarkow.pl, zegarkicentrum.pl, luxtime.pl i swiss.com.pl i tylko Junghansy form A i max bill były takie, że jakkolwiek bym się nimi zainteresowała.

Pomocy, proszę.
    • By Exuberant
      Nie znalazłem tej marce poświęconego wątku, więc postanowiłem go założyć.

https://www.sternglas.com/

Microbrand z Hamburga robiący zegarki w bauhausowym stylu. Sam jestem zadowolonym posiadaczem automatycznego modelu Naos, zakupionego na forum.

Niedawno pojawił się nowy, Kanton, mocno inspirowany Max Billem.

Jestem nowy w świecie zegarków, więc o jakości nie mogę się wypowiadać, ale bardzo podoba mi się estetyka, przy znośnej cenie (przynajmniej w przypadku Naosa). Kanton przy 799 Euro wydaje się już nie być tak atrakcyjny,
    • By Vipeeer
      Poszukuję od jakiegoś czasu zegarka który będzie minimalistyczny, ale jednocześnie będzie miał w sobie to COŚ. 

Po obejrzeniu wystaw wszelkich skelpów z zegarkami jakie udało się spotkać okazało się, że nie będzie to łatwe zadanie.
      W trakcie oglądania czasomierzy powoli klarowała mi się wizja czego tak naprawdę chcę. 

Zdecydowanie mechaniczne.
      Zdecydowanie na pasku - z gładkiej brązowej skóry.
      Zdecydowanie z minimalistyczną, acz wyrazistą tarczą. 

I tutaj zaczęły się problemy. 
      Ponieważ to co udało mi się zoczyć, absolutnie nie odpowiadało moim oczekiwaniom. Najbliżej tego był Junghans. Ale nadal coś z nim było nie tak. 
      Mój budżet był stopniowo zwiększany (co jest trochę przerażające), nie pojawiało się jednak nic na horyzoncie.

Poźniej przysza pora na "internety". Chwilowa fascynacja różnego rodzaju udziwnieniami - tarcze z meteorytu zdecydowanie zdobyły moje serce - ale ich design był albo szpetny (Balticus) albo zbyt ciężki (Zelos). Później było marzenie żeby był to polski twór - z którego przyszło mi jednak zrezygnować. 
      Po przejrzeniu forum (raczej nie dane mi nigdy było zagłębiać się w takie społeczności, odnalezienie się więc było nie lada wyzwaniem) okazało się że jest nadzieja. 

Stowa Antea lub Nomos Tangente.

I teraz błagam - pomóżcie. Wylejcie na głowę kubeł zimnej wody, pokażcie słabe strony, podpowiedzcie czy mają one szansę przetrwać więcej niż kilka lat, czy dbając, serwisując posłużą godnie. To jedyne modele które wizualnie pasują mi w więcej niż 85% (czarna skóra nie przejdzie, trzeba będzie zmienić pasek). Nie znam się niestety na tyle na mechaniznach oraz innych aspektach, na które warto zwrócić uwagę. A już tak bardzo chcę któryś mieć, że przestaję logicznie myśleć. 

• By cordi7
      Witam serdecznie,

Wpadl mi ostatnio w oko Seagul z naciagiem recznym, model 819.619.
      Tarcza piekna, cieniutki (9mm) wiec garniturowiec bomba, cena przystepna:

http://www.seagullwatchstore.com/Sea-Gull-819-619-Bauhaus-Style-Mechanical-Watch-p/819.619.htm

Czy ktos z forumowiczow mial moze z nim stycznosc?

Co mozecie mi powiedziec o mechanizmie ST17?
      Na ile jest sprawdzony i solidny, jak dobrze trzyma czas, itp. ?

Czytam i czytam w internecie i wiem tyle, ze wystepuje w automacie i recznym naciagu.
      W tym konkretnym egzemplarzu jest naciag reczny, nie wiem czy warto wydac te 208 baksow

Z gory dziekuje za kazda podpowiedz
      Dominik
    • By Lincoln Six Echo
      Zachęcam do zainteresowania się australijską marką Panzera.

Stosunkowo świeży brand (na rynku od 2009 r.), oferujący przyzwoicie wykonane i ciekawe stylistycznie zegarki inspirowane stylem bauhaus i minimalizmem, jak również stylem marine oraz klasycznymi i bardziej nowoczesnym ujęciem designu w klimacie pilot/flieger.

http://panzera-style.com

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.