Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Helmsman nadal świetny

dziękuję za zdjęcia i jak już budżet wyzdrowieje po Steinharcie to zaczynam polować

 

powiedz jeszcze proszę jak z lumą bo na ogół jak widziałem tak ładnie świecący zegarek to świecił naście minut i była lipa a po wszelkiej maści seiko i trycie jakoś tak sie przyzwyczaiłem że zegarek ma świecić:)

 

edit:

pytanie o lutowanie

czy to się robi z grubsza jak rurki C.O.? tzn cyna i temperatura czy TO lutowanie jest bardziej skomplikowane

nie mówię o doświadczeniu i oczyszczeniu tego później oczywiście:)

Edytowane przez krupik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krupik, to nieco trudniejsze, bo srebrny element jest mały i może popłynąć, więc grzejesz klamrę do czerwonego, nakładasz lut, przykładasz element i z czuciem miziasz go palnikiem po wierzchu, uważając by nie rozpuścić. 

 

Piotrek, w klamerkach połowa roboty Twoja...

 

 

I żeby nie na pusto, to nadgarstkowe:

 

43367943004_20cc0699ea_c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek świetnia prototyp wygląda. Graty,ale mi osobiście nurek bardziej się widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Willek, nie martw się, tarcz z nurkiem jest chyba najwięcej  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał

Dziś nadgarstek mierzyłem i wyszło mi 17-17.5 cm , chyba z wagi spadłem przy tym projekcie zegar ma L2L 52 mm

 

Wysokość szkło dekiel 16 mm możliwe będzie szkło płaskie wtedy zmniejszy sie o około 2mm ,

 

Luma w Zelos to nie jakiś cud na chwile świeci , ale czy Seiko to takie łał ? Nie wydaje mi się spotkałem sie z lepszymi , tryt wiadomo , bez większego naświetlania widoczny

 

Tarcze z nurkami jak Tomek pisał będzie kilka , a i tak dwuch identycznych nie będzie ręczna robota więc nie powtarzalna

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Thomas666 dziękuję za wyjaśnienie. Nie wiedziałem że srebro bo jeśli tak to faktycznie skrzyżowanie zegarmistrzostwa z kowalstwem :) zazdroszczę ręki

 

@piotrek39

dzięki za wyjaśnienie

i tak go chcę ale teraz z większą świadomością

może Porcelain zdąży sobie kupić to będę miał blisko do pomacania

 

chyba że ktoś kto go ma jest z Krakowa lub okolic Zawiercia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli same unikaty,świetnie!!! A nic dziwnego że z wagi spadłeś przy takim projekcie! Tyle stresu i małżonkę ułagodzić:). Trzymam kciuki aby niezbyt dużo ta waga spadła.

Aaa,jak dla mnie to tylko wypukłe szkło! Po armidziw zakochałem się w batyskafie,tylko u mnie trochę inne niż u ciebie.post-72281-0-25761800-1534519492_thumb.jpg zdjęcie stali tylko dla szkiełka także sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał

Dziś nadgarstek mierzyłem i wyszło mi 17-17.5 cm , chyba z wagi spadłem przy tym projekcie zegar ma L2L 52 mm

a to zmalało Panu rzeczywiście. uspokoiłeś mnie  :)

 

....narazie skończyło się na zamówieniu Stenka i teraz czeeeekam

jakiego stenka zamówiłeś w brązie? mnie podoba się bardzo ten marina chrono - ale tak jak pisał Tomek, trochę cena chyba za wysoka

Czyli same unikaty,świetnie!!! A nic dziwnego że z wagi spadłeś przy takim projekcie! Tyle stresu i małżonkę ułagodzić :). Trzymam kciuki aby niezbyt dużo ta waga spadła.

Aaa,jak dla mnie to tylko wypukłe szkło! Po armidziw zakochałem się w batyskafie,tylko u mnie trochę inne niż u ciebie.zdjęcie stali tylko dla szkiełka także sorki.

ładna soczewka, fiu fiu


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli same unikaty,świetnie!!! A nic dziwnego że z wagi spadłeś przy takim projekcie! Tyle stresu i małżonkę ułagodzić:). Trzymam kciuki aby niezbyt dużo ta waga spadła.

Aaa,jak dla mnie to tylko wypukłe szkło! Po armidziw zakochałem się w batyskafie,tylko u mnie trochę inne niż u ciebie.attachicon.gif20180325_134744.jpg zdjęcie stali tylko dla szkiełka także sorki.

Ty se sprawy nie zdajesz jak ciężko znaleść taką soczewkę a uwiez mi , szukałem i szukam dalej . Jedną propozycje dostałem , zrobienie na zamówienie ale min 100 sztuk

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja narazie pomalutku Steinhart Ocean 1 Bronze

strasznie mi sie spodobał

obiecałem sobie że jak dojdzie to sprzedam orange monstera bo pudełko już pełne i miałem się mieścić w jednym

ale później sobie przypomniałem że z "ruskami" mam nie pełne pudełko więc może pomarańczka zostanie

zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jestem ciekaw,

daj znać jak dojdzie i jakie pierwsze łał :rolleyes:

 

nie wiem jak inni co zamówili hammerheady, ale ja dostałem info dhl. na wtorek młotek ma być u mnie :wub:


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !!!!!

Rośniemy w siłę

A żeby nie na pusto dziś odpływam i nie wiem gdzie dopłynę 275acfbef91a434f04c33b938bf85aff.jpg

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez piotrek39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze widzę. Glenfiddich :wub: pełna kultura

a ja nasączam się dziś bourbonem z Kentucky  B)  


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek39,w żadnym wypadku nie narzekam! Wręcz przeciwnie,fajnie że inne wypukłe szkło będzie ! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem nad kwadratem komuś się nie widział a jak teraz?34d3618a214916da70e26538ff3f2173.jpgc495fe58813cca0a1864531cb79d654b.jpg

 

Sent from my Moto G (4) using Tapatalk


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że kiedyś też będę posiadał zegarek wykonany przez Piotrek39 :wub: .

 

Piotr K Jeśli mogę(o gustach się nie dyskutuje), ale ja bym zwiększył średnicę tarczy.

Arek

Edytowane przez arkad4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, to mnie się nie podobał. Teraz znacznie lepiej, ale nadal ma proporcje damki (dużo oprawy, mało zegarka). Ale teraz już może się podobać, ma moc połączenia kolorów. I super koronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastepny bedzie z wieksza tarcza  :P


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

ja narazie pomalutku Steinhart Ocean 1 Bronze
strasznie mi sie spodobał
obiecałem sobie że jak dojdzie to sprzedam orange monstera bo pudełko już pełne i miałem się mieścić w jednym
ale później sobie przypomniałem że z "ruskami" mam nie pełne pudełko więc może pomarańczka zostanie
zobaczymy

 

Robię prostaka 22mm jak ten po prawej. Niezbyt ładny bo jeszcze ręka nie wprawiła się w cięciu prostych, ale zegarek też niezbyt...  :rolleyes:  więc?

post-23499-0-71009500-1331825845.jpg

 

Odgrzebałem też starą skórę z aktówki, to bym mógł coś jak poniżej skroić, ale to już musiałbyś poczekać trochę.

post-23499-0-79246800-1331370978.jpg

 

p.s. Kydeksy na pikutka jeszcze przetrzymujesz? :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten "prostak" po prawej ładny i chętnie przytulę

ten do Gaz'a nadal mam i czasem noszę

 

jak stenek dotrze to dam znać i podjadę z kydexami albo Ty ruszysz 4litery i odwiedzisz mnie i Logana :)

 

Piotr K. kostka z dziurami dużo fajniejsza ale fakt że prosi się o większą tarczę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, patynował ktoś oparami amoniaku? Za cholerę mi to nie wychodzi, a podobno daje ładne efekty.

U nas o czysty amoniak ciężko, ale w markecie budowlanym znalazłem 25% roztwór amoniaku w wodzie, poskładałem wszystko tak samo jak do patynowania oparami octu i po godzinie aboslutnie żadnego efektu. Testowane na klamerce z Zelosa (CuSn8), wcześniej wyczyszczonej.

To wina substancji czy coś innego, może ma ktoś pomysł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popryskaj amonią i posyp solą. Ale zastanów się wcześniej , efekt jest mocny

 

A ja dziś znów chleje 9bffdd3ad35f5bb3634f50a0f31f9831.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.