Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Szczere uznanie kolego :). Całkowicie ręcznie robiona ? Podoba mi sie efekt zaczernienia na obwodzie. Ciekawie to wyglada :)

tarcza robiona laserem ja  tylko szczotkowalem i lume dodalem.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem jednak wygląd na jaśniejszy

9595801700_1493236627_thumb.jpg

Z taką obczochraną tarczą


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki wczoraj dotarł:

 

34257297605_1e387f0638_c.jpg

 

Piękny klasyczny sikor :) Kojarzy mi sie z diverami z lat wojennych .

 

 

Zmieniłem jednak wygląd na jaśniejszy

9595801700_1493236627_thumb.jpg

Z taką obczochraną tarczą[/

 

Ta obczochrana tarcza niezle wyglada na żywo :) Wiem bo w moim TC-9 mam to samo :)


"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj postanowiłem wyprodukować kolejny obczochrany zegarek :)  Nie wyszło dokładnie tak jak zaplanowałem bo koperta którą chciałem potraktować papierem, szczotą itd...   okazała się po badanu co jest pod warstwą chromu że to jakiś gównolit - cynkal czy jak to tam jeszcze nazwać, który absolutnie do obczochrania się nie nadaje.  Mosiądzu tam ani ciut-ciut.   No ale w końcu wyrób ten może nie samym głównym zarysem formy :)   to resztą niewątpliwie pochodzi z krainy gdzie rzeki kolorami nazywają.

 Skończyło się więc tylko na tarczy którą dorobiłem.  Poza tym nawet całkiem niezły mechanizm postanowiłem zainstalować- jak na klasę koperty w której wylądował :)

 

Główne podzespoły na początku wyglądały tak:

 

7911913500_1493500591_thumb.jpg

 

Wałek od Mołni nieco przydługi oczywiście

 

5682836300_1493501135_thumb.jpg

 

Jakoś dałem radę :)

 

1457634700_1493501212_thumb.jpg

 

Sztuczne światło strasznie kłamie i na żywo nie wygląda tak jak na fotce.  

No ale jutro mam plan dorobić klimatyczny pasek z jakiegoś zwierzaka który będzie pasować.  Mam zamiar z tym się uwinąć jeszcze za słońca to skalibruję aparat żeby fotki były lepsze.

 

ed. Swoją drogą to ta Mołnia chyba z czasów największej bidy w sojuzie, albo przynajmniej jakaś poniedziałkowa.   Po pierwsze nie ma 15 kamieni tak jak napis krzywo-acz dumnie :) nabity sugeruje.   Ma tylko 14 kamieni.  Policzyłem dokładnie bo musiałem ten mechanizm nieco serwisować.   Tak więc na bank mi brakuje kamienia na osi godzinowej.  Zamiast niego jest tylko zwykłe gniazdo niczym w budziku.  A zapewne napis :) liczy ten kamień właśnie.  Poza tym złożony chyba bez mycia elementów i oczywiście nie nasmarowany. 

Zanim się za niego zabrałem to podpadła mi po prostu mizerna bardzo amplituda balansu.  Teraz bryka o niebo - zamaszyściej :)   Aczkolwiek na mojego czuja gdyby to robił jeszcze nieco energiczniej to nic by się nie stało.  No ale może ten typ tak ma ?

(w każdym razie na extra dokładność podczas noszenia i tak nie ma co liczyć.  Myślę że pierwszy z brzegu bezkamieniowiec kołkowy -szwajcar czy choćby z NRD pobije tą małnie bez problemu)

 

 

Ed:   Minęło kilka dni- zegarek nieco przemodelowałem ale jestem generalnie bardzo niezadowolony.

  Cackałem się z tarczą - nawet wklęśnięcie na sekundnik dorabiałem  :)   Żeby wskazówka godzinowa była na styk i nie zawadzała o ta małą sekundę.  Trochę też przerabiałem kopertę żeby pd Mołnię dopasować a tu lipa.

Albo ja jestem cienki Bolek (z innymi sobie radzę bez problemu) albo ta Mołnia to straszna lipa.  Chodzi jak chce i nic na nią nie działa- albo po prostu nawet zwyczajnie potrafi się zatrzymać.  Balans w dalszym ciągu sprawia na mnie wrażenie jakby był muchą która ciągnie się na czyn społeczny i byle obrót przypadkowy potrafi ten agregat zatrzymać.  Nawet najbardziej budżetowe bezkamieniowce których kilka odgrzebałem w śmieciach na bazarze sprawiają przy tej mołni wprost kosmiczne wrażenie jakością swojej pracy.  Dajmy na to taki Ingersol z którego drwiłem na początu ale potem jakoś ujął mnie za serce i poświęciłem mu nieco czasu, odwdzięczył się tym że pozwolił doprowadzić się do chodu na poziomie +- 3 sek na dobę.   A jest tam zwykły kołkowy wychwyt.  Na dobitkę jest to całkowicie stabilne i niezależne czy mam go na łapie w pracy czy też sobie leży w domu.

 

(i żeby nie było to mechanizm z Ingersola po wyczyszczeniu i złożeniu nasmarowałem olejem sprawdzonym na kłódce :)  z pakamery.   Ten zegarmistrzowski to nie wiem dlaczego ale po prostu nie utrzymywał się w miseczkach tylko ładnie płynął po metalu.  Może on potrzebuje kontaktu z kamieniem czy co?)

Edytowane przez kokop

Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj postanowiłem wyprodukować kolejny obczochrany zegarek :) Nie wyszło dokładnie tak jak zaplanowałem bo koperta którą chciałem potraktować papierem, szczotą itd... okazała się po badanu co jest pod warstwą chromu że to jakiś gównolit - cynkal czy jak to tam jeszcze nazwać, który absolutnie do obczochrania się nie nadaje. Mosiądzu tam ani ciut-ciut. No ale w końcu wyrób ten może nie samym głównym zarysem formy :) to resztą niewątpliwie pochodzi z krainy gdzie rzeki kolorami nazywają.

Skończyło się więc tylko na tarczy którą dorobiłem. Poza tym nawet całkiem niezły mechanizm postanowiłem zainstalować- jak na klasę koperty w której wylądował :)

 

Główne podzespoły na początku wyglądały tak:

 

 

 

Wałek od Mołni nieco przydługi oczywiście

 

 

 

Jakoś dałem radę :)

 

 

 

Sztuczne światło strasznie kłamie i na żywo nie wygląda tak jak na fotce.

No ale jutro mam plan dorobić klimatyczny pasek z jakiegoś zwierzaka który będzie pasować. Mam zamiar z tym się uwinąć jeszcze za słońca to skalibruję aparat żeby fotki były lepsze.

 

ed. Swoją drogą to ta Mołnia chyba z czasów największej bidy w sojuzie, albo przynajmniej jakaś poniedziałkowa. Po pierwsze nie ma 15 kamieni tak jak napis krzywo-acz dumnie :) nabity sugeruje. Ma tylko 14 kamieni. Policzyłem dokładnie bo musiałem ten mechanizm nieco serwisować. Tak więc na bank mi brakuje kamienia na osi godzinowej. Zamiast niego jest tylko zwykłe gniazdo niczym w budziku. A zapewne napis :) liczy ten kamień właśnie. Poza tym złożony chyba bez mycia elementów i oczywiście nie nasmarowany.

Zanim się za niego zabrałem to podpadła mi po prostu mizerna bardzo amplituda balansu. Teraz bryka o niebo - zamaszyściej :) Aczkolwiek na mojego czuja gdyby to robił jeszcze nieco energiczniej to nic by się nie stało. No ale może ten typ tak ma ?

(w każdym razie na extra dokładność podczas noszenia i tak nie ma co liczyć. Myślę że pierwszy z brzegu bezkamieniowiec kołkowy -szwajcar czy choćby z NRD pobije tą małnie bez problemu)

 

 

Ed: Minęło kilka dni- zegarek nieco przemodelowałem ale jestem generalnie bardzo niezadowolony.

Cackałem się z tarczą - nawet wklęśnięcie na sekundnik dorabiałem :) Żeby wskazówka godzinowa była na styk i nie zawadzała o ta małą sekundę. Trochę też przerabiałem kopertę żeby pd Mołnię dopasować a tu lipa.

Albo ja jestem cienki Bolek (z innymi sobie radzę bez problemu) albo ta Mołnia to straszna lipa. Chodzi jak chce i nic na nią nie działa- albo po prostu nawet zwyczajnie potrafi się zatrzymać. Balans w dalszym ciągu sprawia na mnie wrażenie jakby był muchą która ciągnie się na czyn społeczny i byle obrót przypadkowy potrafi ten agregat zatrzymać. Nawet najbardziej budżetowe bezkamieniowce których kilka odgrzebałem w śmieciach na bazarze sprawiają przy tej mołni wprost kosmiczne wrażenie jakością swojej pracy. Dajmy na to taki Ingersol z którego drwiłem na początu ale potem jakoś ujął mnie za serce i poświęciłem mu nieco czasu, odwdzięczył się tym że pozwolił doprowadzić się do chodu na poziomie +- 3 sek na dobę. A jest tam zwykły kołkowy wychwyt. Na dobitkę jest to całkowicie stabilne i niezależne czy mam go na łapie w pracy czy też sobie leży w domu.

 

(i żeby nie było to mechanizm z Ingersola po wyczyszczeniu i złożeniu nasmarowałem olejem sprawdzonym na kłódce :) z pakamery. Ten zegarmistrzowski to nie wiem dlaczego ale po prostu nie utrzymywał się w miseczkach tylko ładnie płynął po metalu. Może on potrzebuje kontaktu z kamieniem czy co?)

Rewelacja opis i zegar. Powiem ze masz panie zdolności i zapał godny podziwu :) Dawno temu w ramach młodzieńczej radości , postanowiłem przerobić tarcze od amfibi i to juz było wyzwanie nie lada a co dopiero mowić o stworzeniu zegarka prawie od podstaw!

post-33375-0-97971000-1494161675_thumb.jpeg

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jaki ładny pilocik :)

 Super jest.

 

A co do zapału to różnie z nim bywa.  Kiedyś w całości robiłem zegarki- teraz już mam lenia.   Nie mniej z powodów bardzo przyziemnych, czyli finansowych.  Zamierzam zrobić zegarek ponownie.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powolutku zaczyna zmieniać kolor. Dodatkowo, bardzo pozytywne zaskoczenie, w ciągu 48h zrobił  -1s.   :)

 

 

post-46764-0-20626700-1494270026_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brązowo i lotniczo. Nie łapie jakiejś mocnej patyny, a jest ze mną już prawie dwa lata. d82908de565260bd904687447b270083.jpg3e760b1b1a5a05f6b450afd2647d61f2.jpg3be5df01ec1ce1c49cc9fe29c796136a.jpg

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

"k_urczak

 

Bardzo fajny pilocik :). Pobudzacz patyny można kupic na Amazonie ;) . Potem wyczyścić i zabawa od nowa ! ( ile on ma średnicy ?)

 

"marrko

 

Kurde , a juz go miałem w koszyku na zatoce .... I sie rozmyśliłem :(

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem 2 w koszyku :) bo jeszcze z brązowym bezelem ale w końcu jeden został. Gdzieś widziałem z zielonym ale na stronie nie mają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"k_urczak

 

Bardzo fajny pilocik :). Pobudzacz patyny można kupic na Amazonie ;) . Potem wyczyścić i zabawa od nowa ! ( ile on ma średnicy ?)

 

"marrko

 

Kurde , a juz go miałem w koszyku na zatoce .... I sie rozmyśliłem :(

@slaw steinhart ma 44mm. Pobudzacza nie potrzebuję, tak jest dobrze

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wczoraj wieczorem wytypowałem śmieci na nowego obczochrańca.   Taką sobie pasówkę postanowiłem popełnić.

Koperta z obdartego niemiłosiernie Lanco- którego chciałem z najszczerszymi chęciami odpalić.  Niemniej okazało się że był już kiedyś u jakiegoś zegarmajstra który narobił tyle szkód w mechaniźmie że odpuściłem mu, szkoda :(  fajny mechanizm ale nie dla naprawiacza który w podejściu przypomina raczej mechaniola od czołga dajmy na to.  Kopertę doczochrałem w/g widzimisię :)

Tarcza gotowiec Avia która strasznie mi się nie podobała- w sensie beznadziejna koperta.

 Dołożyłem nieco tego co się nawinęło oczywiście.  

 

1248119200_1494681542_thumb.jpg

 

Gdzieś w trakcie.   Zaistniała konieczność dorobienia podkładki która trzyma cyferblat z mechanizmem.

  W tym celu musiałem wypić piwo żeby pozyskać dno z puszki jako wielce obiecujący materiał na to moje trzymadło :)  To było konieczne- bo wprawdzie obok była całkiem pasująca podkładeczka- ale stalowa- a to wiadomo magnetyczny materiał i obawy że się namagnesuje itd.....    wiadomo o co chodzi.

Noo

 

1021692300_1494681976_thumb.jpg

 

Właściwie to dwa piwa wypiłem bo mi się pierwsze kółko krzywo wycięło :)

 

Rano wstałem- wypiłem resztę piwa i dorobiłem koronkę

 

2376822400_1494682127_thumb.jpg

 

No a teraz trzeba skoczyć do sklepu :)   Bo nie mam natchnienia na pasek i klamerkę.

 

1388135700_1494682187_thumb.jpg

Edytowane przez kokop

Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w końcu skończyłem :)  Dorobiłem pasek i nieco zmniejszyłem koronkę w stosunku do tej jaką zrobiłem na początku.

  Zdjęcia trochę słabe bo dzisiaj strasznie pochmurno u mnie i w zasadzie to już wieczór jest.

 

4374697700_1494960382_thumb.jpg

 

2231504000_1494960416_thumb.jpg

 

6802294000_1494960443_thumb.jpg


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powrót do Maraneza.

 

8257188_DSC05273.JPG

 

Ta koperta jest super :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

ц

 

Miałem kiedyś Lumteca M53 z brązu, ale był trochę przy duży na mój nadgarstek niestety,

to jednak gdybym znalazł coś w rozmiarze do 40mm w brązie lub mosiądzu to bym wrócił 

 

 

 

 

wow!!!

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gdzie kupię coś ciekawego w brązie w ludzkich rozmiarach i pieniądzach max 44mm ,ideałem jest niebieski Helson w brązie ale cena studzi , chciałbym coś ciekawego na szybko nabyć ponieważ docelowy w brązie będzie u mnie dooiero w sierpniu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Maranez czy musi być typowy nurek i koniecznie brąz, a nie mosiądz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TC-9 z kickstartera dzisaj dotarl NH35a werk.

 

post-65121-0-22080200-1497038029_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TC-9 z kickstartera dzisaj dotarl NH35a werk.

Tez mam :). Bedziesz pan zadowolony!

 

P.s. Widziałeś ich najnowsza ofertę na kickstarterze ?

Dają radę :)

Panowie gdzie kupię coś ciekawego w brązie w ludzkich rozmiarach i pieniądzach max 44mm ,ideałem jest niebieski Helson w brązie ale cena studzi , chciałbym coś ciekawego na szybko nabyć ponieważ docelowy w brązie będzie u mnie dooiero w sierpniu :(

 

Maranez Laylan. Bryku ostatnio takiego sprzedawał . Do wyboru koperta polerowana lub matowa. Ogólnie zegarki swietnie zrobione .

 

P.s. Chyba wiem co do Ciebie dotrze w sierpniu ;)

Juz zazdroszczę

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr K., dnia 09 Cze 2017 - 12:54, napisał:snapback.png

TC-9 z kickstartera dzisaj dotarl NH35a werk.

Tez mam  :). Bedziesz pan zadowolony!

P.s. Widziałeś ich najnowsza ofertę na kickstarterze ?

 

 

 

@Slaw  Wlasnie to ten ostatni z kickstartera.

Edytowane przez Piotr K.

If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maranez Laylan. Bryku ostatnio takiego sprzedawał . Do wyboru koperta polerowana lub matowa. Ogólnie zegarki swietnie zrobione .

P.s. Chyba wiem co do Ciebie dotrze w sierpniu ;)

Juz zazdroszczę

Maranez nie moja bajka, chyba znalazłem idealnego ale w tej chwili brak, wyprzedany rozmiar 42 zostały z tą tarczą 45 sam nie wiem który ładniejszy,

 

post-33440-0-13996100-1497114264.jpg

post-33440-0-93627900-1497114304.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helson z kamienna tarcza :)

 

Zielony wymiata , i bedzie sie doskonale komponował z patyna .

Jeszcze wracając do Maraneza , Rawai tez nie w twoim typie ?

Edytowane przez Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duży nadgarstek to 42mm, będzie za mały bierz 45mm i wtedy pasek szerszy i waga słuszna :)

A Maranez jest super :)

 

8492055_DSC05274.JPG

Edytowane przez satanic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Satanic 42max ma być uniwersalny, lubię duże ale w tym przypadku mniejszy będzie lepszy niestety w tej chwili brak , miałem Orisa Bronze 42 i rozmiarowo był ok optycznie i użytkowo

Edytowane przez KRWISTY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.