Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

Całkiem fajny ten Phoibos, gdyby nie ta dziura.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Jak jakość pasków san martin oceniasz?

Spodobał mi się ich jeden z przeszyciami, ale sto+ zł w ciemno nie uśmiecha mi się wydawać :)

https://pl.aliexpress.com/item/4000260372237.html

Plus, że można od razu klamrę z brązu wyhaczyć:

H3d6061a91585458c804a346339ec3bb7G.jpg

Minus - dosyć plastikowo te paski wyglądają:

H2c282a4ab3864689a3f4f2b13e71b6efg.jpg

 

3 godziny temu, BAT123 napisał:

Całkiem fajny ten Phoibos, gdyby nie ta dziura.......

Podobne odczucia. Dziurbilionem zepsuty sikor :(


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć, dopiero od 2 godzin go mam :)

Ale pierwsze wrażenie całkiem ok, klamerka fajna 

@abir coś więcej może napisać, ponieważ ma już SM trochę czasu, ale on nie lubi firmowych pasków, zaraz zmienia na jakieś nieoryginalny gacie 😁

 

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.08.2020 o 15:16, piotrek39 napisał:

Chinole szybko działają emoji2369.png już kopia mojego zegarka w produkcji
Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Nie tylko Twojej koperty Piotr ale to kopia mojej tarczy Minotaura. Widocznie mój projekt został udostępniony Tobie bez mojej zgody.

 

Większość tarcz które dla Ciebie robiłem są moimi projektami które ktoś dla Ciebie kopiuje bez mojej zgody.

 

Luzik Piotr - jak kopiują Twoje projekty to znaczy że projekt się podoba a to więcej warte niż pieniądze 🙂 

 

Przyzwyczaiłem się że Polacy nadają trend w zegarkach hand made

81355069_2517725228555694_6863397815347838976_n.thumb.jpg.ecb7fd0be8780d9ef0707e47d0e3786e.jpg 

91532363_2873214756127337_8394497254861307904_n.jpg

91464331_229850691498237_471826561469775872_n.jpg

Edytowane przez Grawermen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porcelanowy napisał:

Spodobał mi się ich jeden z przeszyciami, ale sto+ zł w ciemno nie uśmiecha mi się wydawać

 

Jak na Ali, to trochę z tymi cenami pasków popłynęli. Kupiłem kilka, może nawet kilkanaście różnych pasków skórzanych na Ali. Wszystkie w przedziale 5 USD - 15 USD już z kosztami wysyłki. I wszystkie były co najmniej dobrej lub bardzo dobrej jakości. Wjazdu na pułap 50 USD nie uzasadnia chyba nawet klamerka z brązu. Zakładam, że jakość powinna być przy tej cenie wyśmienita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

Jak na Ali, to trochę z tymi cenami pasków popłynęli. Kupiłem kilka, może nawet kilkanaście różnych pasków skórzanych na Ali. Wszystkie w przedziale 5 USD - 15 USD już z kosztami wysyłki. I wszystkie były co najmniej dobrej lub bardzo dobrej jakości. Wjazdu na pułap 50 USD nie uzasadnia chyba nawet klamerka z brązu. Zakładam, że jakość powinna być przy tej cenie wyśmienita.

 

 

Na aukcji firmy Zlims (ebay) czasami kupuję za 2-3 usd przy cenie kup teraz 8-10 usd.  Jakość fenomenalna a przede wszystkim klamra ładna a nie jakiś złom wstawiony na dokładkę do paska.

 

Z drugiej strony mam pytanie czym się różni klamra stalowa od robionej z mosiądzu ?  W materiale różnica jest ok. 2 zł  w obróbce mosiądz jest 2 razy tańszy niż stal. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji, czy ktoś już może kiedyś wpadł na Ali na coś takiego?

Wygląda na mechaniczny zegarek w kopercie z brązu i na skórzanym pasku za 20 USD. Chyba samą kopertę z brązu ciężko w takiej cenie kupić. A ta przynajmniej na zdjęciu wygląda atrakcyjnie. Mała sekunda to atrapa a pasek zdecydowanie nie wygląda na taki za 50 USD 😉 ale za to dekiel jest przeszklony. Do tego "dziurę" w tarczy ma porządną. Nie jakąś taką malutką jak nowy Zelos 😂

 

obraz.thumb.png.d7fd81d16039d2c7f35627fb87f31065.png

 

obraz.thumb.png.c0bb7896d8deeee39e48536eecb212cd.png

 

obraz.png.37b2cfca8b68702e133db6d3af565c4d.png

 

 

10 minut temu, Grawermen napisał:

Z drugiej strony mam pytanie czym się różni klamra stalowa od robionej z mosiądzu ?  W materiale różnica jest ok. 2 zł  w obróbce mosiądz jest 2 razy tańszy niż stal. 

 

Nie mam pojęcia, ale widzę, że na Ali pasek z klamrą z brązu jest zwykle dużo droższy niż taki sam z klamrą stalową. Mogę tylko zgadywać, że po części dlatego, że kolekcjonerzy zegarków z brązu są po prostu gotowi płacić więcej, a po części dlatego, że w Chinach sekretem sukcesu jest produkcja masowa, a elementy z brązu produkuje się w dużo mniejszych ilościach i w krótszych seriach. Kto pracował przy produkcji seryjnej, ten wie jak bardzo to podnosi koszt produkcji.

 

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artooro napisał:

A do mnie SM przyjechał
 
 

No gratki, super sikor


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

A tak przy okazji, czy ktoś już może kiedyś wpadł na Ali na coś takiego?

Wygląda na mechaniczny zegarek w kopercie z brązu i na skórzanym pasku za 20 USD. Chyba samą kopertę z brązu ciężko w takiej cenie kupić. A ta przynajmniej na zdjęciu wygląda atrakcyjnie. Mała sekunda to atrapa a pasek zdecydowanie nie wygląda na taki za 50 USD 😉 ale za to dekiel jest przeszklony. Do tego "dziurę" w tarczy ma porządną. Nie jakąś taką malutką jak nowy Zelos 😂

 

 

Super to wygląda - na pewno kupię i zrobię kopertę hand made.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Powitoł
Jak jakość pasków san martin oceniasz?
Spodobał mi się ich jeden z przeszyciami, ale sto+ zł w ciemno nie uśmiecha mi się wydawać
https://pl.aliexpress.com/item/4000260372237.html
Plus, że można od razu klamrę z brązu wyhaczyć:
H3d6061a91585458c804a346339ec3bb7G.jpg&key=cf0d27a58b51787c036fe4506e3b8f76304b93b50299cd0fa5da8be78f68ceb9
Minus - dosyć plastikowo te paski wyglądają:


Ja nie wiem jak paski SM pracują. Leżą w pudełku.
Na takich paskach wychodziło kiedyś dużo ruskich zegarków. Jak dobrze pamiętam na meranom mieli takie paski. Może cena będzie bardziej atrakcyjna. Tylko klamra będzie stalowa.

Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

A tak przy okazji, czy ktoś już może kiedyś wpadł na Ali na coś takiego?

Wygląda na mechaniczny zegarek w kopercie z brązu i na skórzanym pasku za 20 USD. Chyba samą kopertę z brązu ciężko w takiej cenie kupić. A ta przynajmniej na zdjęciu wygląda atrakcyjnie. Mała sekunda to atrapa a pasek zdecydowanie nie wygląda na taki za 50 USD 😉 ale za to dekiel jest przeszklony. Do tego "dziurę" w tarczy ma porządną. Nie jakąś taką malutką jak nowy Zelos 😂

 

 

 

Nie mam pojęcia, ale widzę, że na Ali pasek z klamrą z brązu jest zwykle dużo droższy niż taki sam z klamrą stalową. Mogę tylko zgadywać, że po części dlatego, że kolekcjonerzy zegarków z brązu są po prostu gotowi płacić więcej, a po części dlatego, że w Chinach sekretem sukcesu jest produkcja masowa, a elementy z brązu produkuje się w dużo mniejszych ilościach i w krótszych seriach. Kto pracował przy produkcji seryjnej, ten wie jak bardzo to podnosi koszt produkcji.

 

 

A czy to faktycznie brąz? Koperta fajna, pasek, jak na tą cenę, również, trochę siedzę na Ali ale w tej cenie to brązu jeszcze nie widziałem

Edytowane przez artooro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
 
Nie tylko Twojej koperty Piotr ale to kopia mojej tarczy Minotaura. Widocznie mój projekt został udostępniony Tobie bez mojej zgody.
 
Większość tarcz które dla Ciebie robiłem są moimi projektami które ktoś dla Ciebie kopiuje bez mojej zgody.
 
Luzik Piotr - jak kopiują Twoje projekty to znaczy że projekt się podoba a to więcej warte niż pieniądze  
 
Przyzwyczaiłem się że Polacy nadają trend w zegarkach hand made
81355069_2517725228555694_6863397815347838976_n.thumb.jpg.ecb7fd0be8780d9ef0707e47d0e3786e.jpg 
91532363_2873214756127337_8394497254861307904_n.thumb.jpg.0685953790eb6e2e91dac23fff923710.jpg
91464331_229850691498237_471826561469775872_n.thumb.jpg.f331e678a558f2dd24480a3602edd7f3.jpg

Nikt nie skopiował Twojej tarczy. Projekt od początku do końca zrobił mi ktoś inny. Tarcze sam wytrawiłem. Motyw posłał mi klient , który prawdopodobnie skasował zamówienie u Ciebie. Gdyż powiedziałem , że Twoich tarcz już do swoich zegarków nie włożę , doskonale wiesz dlaczego. Nie współpracuje z ludźmi , na których polegać nie mogę. Gdybys mnie nie blokował , z grupy wyrzucał , nie wykorzystywał moich zdjęć bez mojej zgody ( choć to mi nie przeszkadza ) dalej byśmy współpracowali.
Podsumowując , tarcza moja , motyw klienta , projekt kolega Mistyk.
Dziękuje za uwagę


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, piotrek39 napisał:


Nikt nie skopiował Twojej tarczy. Projekt od początku do końca zrobił mi ktoś inny. Tarcze sam wytrawiłem. Motyw posłał mi klient , który prawdopodobnie skasował zamówienie u Ciebie. Gdyż powiedziałem , że Twoich tarcz już do swoich zegarków nie włożę , doskonale wiesz dlaczego. Nie współpracuje z ludźmi , na których polegać nie mogę. Gdybys mnie nie blokował , z grupy wyrzucał , nie wykorzystywał moich zdjęć bez mojej zgody ( choć to mi nie przeszkadza ) dalej byśmy współpracowali.
Podsumowując , tarcza moja , motyw klienta , projekt kolega Mistyk.
Dziękuje za uwagę emoji106.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Wisi mi kto robił Twoją tarczę ale projekt jest mój od początku do końca. Tak jak napisałem skopiowano moje tarcze i nie dziw się że skopiowano Twoja kopertę.

 

Odnośnie zdjęć - tak samo bez mojej zgody pokazujesz moje tarcze w zegarkach więc nie widzę nic w tym złego że ja pokazuję swoje tarcze w twoim zegarku..

 

Kończąc byś nie myślał że coś mam do Ciebie - zawsze cenię Ciebie i Twoje zegarki i zawsze będę Ci wdzięczny za to co dla mnie zrobiłeś.

 

Mam nadzieję że to kończy sprawę i zostaniemy kolegami jak kiedyś.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek
Tarcza kupiona jest tarczą moją , nie Twoją. Jak kupuje pasek , pasek jest mój nie tego kto wykonał. Jak ktoś kupuje mój zegarek , zegarek nie jest już mój i klient może z tym zrobić co się mu podoba. Więc jak wkładam tarcze Mistyk , którą kupiłem mogę napisać kto wykonał ale nie muszę , to jest tarcza moja. Jak pokazujesz zegarek mój z tarczą od Ciebie kupioną , to pokazujesz moją własność. Nie Twoją. Ty sprzedałeś.
Motywy z każdej twojej tarczy są dostępne w sieci , to nie Ty wymyślasz motywy i je rysujesz. Każdy może ten motyw użyć do projektu.
Współpracę z Tobą już kilka razy odmawiałem , za każdym razem tak samo się kończyło. Wiec niech zostanie tak jak jest.
Sukcesów życzę


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, piotrek39 napisał:

Leszek
Tarcza kupiona jest tarczą moją , nie Twoją. Jak kupuje pasek , pasek jest mój nie tego kto wykonał. Jak ktoś kupuje mój zegarek , zegarek nie jest już mój i klient może z tym zrobić co się mu podoba. Więc jak wkładam tarcze Mistyk , którą kupiłem mogę napisać kto wykonał ale nie muszę , to jest tarcza moja. Jak pokazujesz zegarek mój z tarczą od Ciebie kupioną , to pokazujesz moją własność. Nie Twoją. Ty sprzedałeś.
Motywy z każdej twojej tarczy są dostępne w sieci , to nie Ty wymyślasz motywy i je rysujesz. Każdy może ten motyw użyć do projektu.
Współpracę z Tobą już kilka razy odmawiałem , za każdym razem tak samo się kończyło. Wiec niech zostanie tak jak jest.
Sukcesów życzę emoji106.pngemoji123.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Piotr nie było moim zamiarem obrażenie Ciebie.

Jak Cię obraziłem to przepraszam i na pewno więcej nie pokażę Twojego zegarka bez Twojej zgody.

Mam nadzieję że to kończy sprawę i  nie czujesz się urażony.

Przepraszam i życzę miłego dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Leszku , nie uraziłeś mnie. I mam nadzieja , że ja Ciebie też. Nie przeszkadza mi to , że pokazujesz moje zdjęcia. Jak tylko mogą Ci w czymś pomyć to super.
Również miłego dnia dla Ciebie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, piotrek39 napisał:

Nie Leszku , nie uraziłeś mnie. I mam nadzieja , że ja Ciebie też. Nie przeszkadza mi to , że pokazujesz moje zdjęcia. Jak tylko mogą Ci w czymś pomyć to super.
Również miłego dnia dla Ciebie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dziękuję za zrozumienie.

Twoje zegarki zawsze są u mnie ozdobą 🙂

Pozdrawiam serdecznie i kibicuję zawsze i wszędzie 🙂

Teraz jak będę chciał wstawić Twój zegarek to napiszę o zgodę 🙂

Miłego dnia Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie będzie mordobicia?
Tylko proszę, przepraszam, pozdrawiam
Na polskich portalach tak się nie załatwia spraw.
Gratki poziomu dla obu kolegów.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie
Prawda taka , że niewielu w Polsce czy na świecie jest takich jak Mistyk , Leszek , Piotr K czy nieskromnie napisze ja je....ć się na wzajem do niczego nie prowadzi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flaszkę zrobicie i będzie zgoda
Co do tych chinoli niby-brąz za $15 - to nie jest z brązu tylko z tzw. gównolitu najtańszy stop cynku, pomalowane na "antyczny brąz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tarcza głęboko grawerowana z mosiądzu oksydowana na gorąco w piecu -  F22 🙂

.

IMG_3322.JPG

IMG_3323.JPG

IMG_3324.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.