Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Julia1103

Prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Członkowie Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków,

 

zwracam się do Państwa o pomoc w wyborze zegarka. Mój tato 10 czerwca kończy 70 lat, w związku z jego okrągłą, piękną rocznicą postanowiłam kupić mu zegarek. Przeznaczyłam na ten cel 4.000 pln i teraz pojawiła się najtrudniejsza rzecz, bo nie wiem jaki wybrać? jedyny kierunek na jaki mogę Państwa naprowadzić to jego wygląd, ma być prosty i oczywiście na pasku. Kolega polecił mi tego Edoxa https://www.apart.pl/zegarki/Edox/Klasyczne/5079.  

 

Co Państwo o tym myślicie i proszę oczywiście o jakieś inne propozycje.

 

Z poważaniem

Julia1103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Pierwsze pytanie, to czy zegarek ma być mechaniczny czy na baterię? Przy okazji ustosunkowują się do pokazanego przykładu, zapytam po co ojcu chronograf? Ja bym stawiał na elegancję, czytelność i prostotę, jaką na przykład reprezentuje Certina DS1. A i grosza trochę zostanie :D

https://www.zegarki.zgora.pl/oferta/7_40_Certina_DS-1_Automatic/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki to ma być rodzaj zegarka 

bardziej sportowy , elegancki, bransoleta czy pasek

kolor stalowy czy złoty

mechaniczny czy kwarcowy 

a może marka ma znaczenie?

kwota spora i może warto chwilę dłużej poszukać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie, to czy zegarek ma być mechaniczny czy na baterię? Przy okazji ustosunkowują się do pokazanego przykładu, zapytam po co ojcu chronograf? Ja bym stawiał na elegancję, czytelność i prostotę, jaką na przykład reprezentuje Certina DS1. A i grosza trochę zostanie :D

https://www.zegarki.zgora.pl/oferta/7_40_Certina_DS-1_Automatic/

Zegarek ma być na baterię.

Po pierwsze jaki to ma być rodzaj zegarka 

bardziej sportowy , elegancki, bransoleta czy pasek

kolor stalowy czy złoty

mechaniczny czy kwarcowy 

a może marka ma znaczenie?

kwota spora i może warto chwilę dłużej poszukać 

Zegarek elegancki, czyli na pasku, czarny na baterię, co do marki, ponieważ się na zegarkach nie znam poprosiłam o pomoc. Co za tym idzie marka nie skonkretyzowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dla starszej osoby szukałbym zegarka bardziej klasycznego z wyglądu . Ten Edox po prostu zbyt przekombinowany a do tego nie wart tych pieniędzy . W tym budżecie ja kupiłbym jednak automat / tym bardziej ze ma być dla starszej osoby czyli raczej wychowanej na "prawdziwych " zegarkach a nie bateryjkowcach. No i budżet na to pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na baterię to na baterię. Ten Edox to ma tarczę wg mnie mało czytelną i wydumaną. Proponuję Aerowatch Heritage Slim Quartz 21976 AA02 na czarnym pasku. Prosta, klasyczna i czytelna tarcza, a pieniążków trochę zostanie na np markową koszulę, koniak i skarpety :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak Koledzy uwazam, ze lepszym wyborem dla mezczyzny bylby zegarek automatyczny lub manualny.

Nie za duzy (<=40mm) i nie za gruby (<=10mm) w stylu bardziej klasycznym.

Poradzilbym przegladnac oferte takich marek jak np Stowa (modele Antea classic, Marine classic), Junghans (model Max Bill), Hamilton (np Jazzmaster), Aerowatch (1942).

A z bardziej znaych marek moze cos od Tissota lub Certiny.

 

Powodzenia w wyborze! Ciekawych marek/modeli jest naprawde duzo i wybor nie taki latwy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz się przekonać do mechanika to kup Longinesa któregoś z serii Heritage. Np. Conquesta - rozmiar może przerażać, bo ma 35mm średnicy, ale leży perfekcyjnie nawet na sporym nadgarstku. Po zniżce powinieneś za 4tyś. z małym hakiem to kupić.

29a3069fc78ea0183970e3f6ec38af71.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Ew. Flagship, ale tu po zniżkach musisz liczyć 5k z małym hakiem.

Uważam, że te zegarki wpiszą się idealnie w gust mężczyzny w wieku jakim jest Twój Tata. Będzie zachwycony :) Zobaczysz...ba07b37f1d8dbb5d0a3d37cc9b0c190e.jpg

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.