Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakjac

GW-A1000 czy GW-A1100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 
Zwracam się z prośbą o poradę odnośnie wyboru zegarka. Rozważam GW-A1000 lub GW-A1100 w grę wchodzi jeszcze GWG-1000. Czytałem na forum, że odradzacie zakup GG1000.
Ponadto chciałbym się dowiedzieć gdzie najlepiej kupić te zegarki i czy gdzieś są sklepy stacjonarne, w których można przymierzyć? Jak patrzyłem na luxtime i timetrend to straszna bieda jeśli chodzi o te modele  :( GW-A1000 nie ma w ogóle, a GW-A1100 jest jeden wzór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zwracam się z prośbą o poradę odnośnie wyboru zegarka. Rozważam GW-A1000 lub GW-A1100 w grę wchodzi jeszcze GWG-1000. Czytałem na forum, że odradzacie zakup GG1000.

Ponadto chciałbym się dowiedzieć gdzie najlepiej kupić te zegarki i czy gdzieś są sklepy stacjonarne, w których można przymierzyć? Jak patrzyłem na luxtime i timetrend to straszna bieda jeśli chodzi o te modele :( GW-A1000 nie ma w ogóle, a GW-A1100 jest jeden wzór.

Polecam gwg z trzech wymienionych.największy kozak-jeśli tylko pasuje Ci rozmiarowo to nie wahaj się sprawdź inne tt jeśli mieszkasz w dużym mieście.chociaż gw-a 1000 już dawno nie widziałem w żadnym z salonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też polecam GWG-1000 - to świetny zegarek, GW-A1000 jest dużo mniejszy i to jest rozwiązanie dla mniejszego nadgarstka, GW-A1100 jest pośrednim wielkościowo, ale  w porównaniu z GWG-1000 dużo gorzej leży na łapie.

Nie wiem do czego potrzebujesz tego "G" jeśli chcesz korzystać z innych funkcji niż wskazanie godziny to zdecydowanie GWG jest tutaj nie do pobicia, bo jest bardzo czytelny jeśli chodzi o wskazanie czasu, podobnie jak dwa pozostałe, ALE jego główna zaletą jest to że posiada wyświetlacz, który obsługuje wszystkie funkcje, poza kompasem - tutaj przydatna jest wskazówka sekundnika - i pomimo ze to "negatyw" to jest czytelny. Poza tym GWG posiada podświetlanie co też znacznie ułatwia sprawę jeśli chodzi o dodatkowe funkcje. Miałem GW-A1000 i przymierzałem się do GW-A1100 ale wypatrzenie trybu w jakim jest zegarek na tych małych sub-tarczach jest mocno irytujące i to mnie zniechęciło, co prawda w 1100 jest nieco lepiej bo wskazówki są bardziej wyraźne ale niewiele lepiej pomimo że z moim wzrokiem nie jest najgorzej. W GWG widzę co trzeba na wyświetlaczu, wskazówka trybów też jest czytelna.

 

GG-1000 bym odpuścił, jeśli GWG jest w Twoim zasięgu finansowym, Porównanie GWG do GG to trochę tak jakbyś porównał oko (najbardziej precyzyjny poza mózgiem, organ) do zakończenia okrężnicy... 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przydatnością wszystkich funkcji w moim życiu i wątpię w ich konieczność i niezbędność ale z drugiej strony fajnie mieć. Myślę, że wysokościomierze byłby używany, termometr sporadycznie no bo w końcu wszędzie wokół nas są jakieś. Kompas to raczej dodatkowy bajer. Barometr ma dokładne wskazania czy faktycznie można na jego podstawie w jakiś sposób przewidywać zmianę pogody?
Jeszcze z zegarków o podobnych funkcjach wchodzi GWN-1000. Cenowo wychodzi napewno, a jak od strony techniczno-użytkowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałbym gwn-1000, ale jestem fanem tego modelu, funkcje podobne do tych z gwg-1000, a wygląd do gw-a1000. Gwn jest mniej G-shockowy z wyglądu przez co moim zdaniem jest ładniejszy. Gwg jest dla mnie zbyt podobny do rangemana. Technicznie gwn-1000 chyba łatwiej zniszczyć, bo jest mniej zabudowany gumą niż gwg i ma szkło mineralne ale to G i wszystko można łatwo wymienić ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad przydatnością wszystkich funkcji w moim życiu i wątpię w ich konieczność i niezbędność ale z drugiej strony fajnie mieć. Myślę, że wysokościomierze byłby używany, termometr sporadycznie no bo w końcu wszędzie wokół nas są jakieś. Kompas to raczej dodatkowy bajer. Barometr ma dokładne wskazania czy faktycznie można na jego podstawie w jakiś sposób przewidywać zmianę pogody?

Jeszcze z zegarków o podobnych funkcjach wchodzi GWN-1000. Cenowo wychodzi napewno, a jak od strony techniczno-użytkowej?

 

Kocham takie teksty - to po co w ogóle zakładasz temat skoro Ci nie zależy? W ogóle potrzebujesz zegarka? Na 100% wokół nas łatwiej znaleźć zegar niż termometr - zwłaszcza że ten w "G" działa jak ściągniesz zegarek z ręki na kilka minut.

Skoro chcesz coś co Ci pokaże godzinę to kup którykolwiek - wszystkie "G" premium są świetnie zrobione więc nie ma o czym gadać. :D 


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wszystkie 3. Bralbym GWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-A1000 - do odczytu czasu, jak znalazł

GW-A1100 - kiedyś mi się podobał, potem stwierdziłem, ze jest jakiś taki udziwniony na siłę i mało czytelny

GWG-1000 - super zegarek z bajerami, niestety najdroższy z zestawienia

GWN-1000 - też bardzo fajny zegar, funkcje prawie identyczne jak GWG, no i cena dużo niższa w necie


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj popatrzyć jak leżą na łapie i niestety GWG 1000 jest olbrzymi. GW1100 pasuje lepiej, fakt tarcza udzieniona. GWN nie jestem przekonany wizualnie.

Pojawia się moje pytanie o sklepy online:

- zegarek.net

-timeontime.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep zegarek.net jest autoryzowanym sprzedawcą zegarków Casio pochodzących z polskiej dystrybucji (możliwość przedłużenia gwarancji do 6-ciu lat za opłatą 40zł, korzystanie z sieci autoryzowanych punktów serwisowych Casio w całej Polsce), zaś firma timeontime.pl oferuje zegarki z własnego importu, co oznacza, że gwarancja jest realizowana tylko w firmie timeontime.pl (konieczność odesłania zegarka do siedziby firmy) na ich warunkach. Sam kupowałem kilka lat temu zegarek w timeontime.pl, przesyłka była szybka, z gwarancji nie miałem przyjemności korzystać - zegarek działa sprawnie do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Miałem GW-A1000FC  i byłem z niego zadowolony. Bransoleta kompozytowa dawała duży komfort noszenia. Zegarek ma podstawowe funkcje i jak ktoś nie ma wymagań wystarczy na co dzień. Minusem może być kłopotliwe ustawianie poszczególnych funkcji, trzeba się przyzwyczaić Moim zdaniem ta wersja modelu (jeżeli chodzi o wygląd i całość) depcze MTG po piętach, ale to moje zdanie  <_<   Jeżeli chodzi o GWN jest to ful kombajn, ale nie każdemu będzie się dobrze układał na nadgarstku, tu z pomocą przychodzi dużo droższy GWN-Q ale warto dołożyć do tego modelu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Tobie dobrze na ręku leży? Jeśli tak, to zamawiaj. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie na twoją rękę zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że GWG-1000 ma "skrzydełka" stabilizujące zegarek na nadgarstku, dzięki czemu nawet na dość małych nadgarstkach będzie się dobrze układał. Osobną kwestią jest, jak zegarek wygląda na nadgarstku, jednak wychodzę z założenia, że nie ładne to, co ładne, lecz to, co się komu podoba, więc jeśli kolega jakjac zmierzył i mu się podoba zegarek na swoim nadgarstku, to powinien brać. To moja subiektywna ocena. Zresztą większość skośnookich użytkowników tego modelu (a jest ich mnóstwo) nosi ten model bez większych zastrzeżeń, a mają zazwyczaj nadgarstki 15,5 - 17,5cm. Kwestia punktu odniesienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Nawet jak na początku wydaje się za duży, to potem zmaleje i jak założysz mniejszy to stwierdzisz że maleństwo  :D

Teraz noszę zegar, którego kategorycznie nie brałem pod uwagę bo za duży  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że GWG-1000 ma "skrzydełka" stabilizujące zegarek na nadgarstku, dzięki czemu nawet na dość małych nadgarstkach będzie się dobrze układał. Osobną kwestią jest, jak zegarek wygląda na nadgarstku, jednak wychodzę z założenia, że nie ładne to, co ładne, lecz to, co się komu podoba, więc jeśli kolega jakjac zmierzył i mu się podoba zegarek na swoim nadgarstku, to powinien brać. To moja subiektywna ocena. Zresztą większość skośnookich użytkowników tego modelu (a jest ich mnóstwo) nosi ten model bez większych zastrzeżeń, a mają zazwyczaj nadgarstki 15,5 - 17,5cm. Kwestia punktu odniesienia.

Jak najbardziej popieram kolegę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za wszystkie rady i podpowiedzi teaz do mnie należy jakże trudna decyzja. Myślę, że jeszcze upłynie kilka nocy zanim ją podejmę. Efektem rozmyślań nie omieszkam się pochwalić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie na twoją rękę zegarki.

 

Podzielam zdanie kolegi.

 

Wydaje mi się że nic nam do tego ;)

 

Sam wiem że zdjęcie zegarka na łapie można zrobić na różne sposoby, bez trudu mogę pstryknąć fotę GWG czy GXW na której będzie się wydawać że zegarek jest dla mnie za duży, albo "za mały" a mam łapę 21cm w obwodzie - nosiciel płaci i nosiciel decyduje za co płaci... i ocenia wygodę, albo nie wygodę zegarka...

Zaraz ktoś komuś napisze że jego żona jest za brzydka, albo za ładna, dom za duży albo za mały... :huh:


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.