Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
ArtiGarnek

Nurek. Doxa czy Tag Heuer

Recommended Posts

Witam

Szukam uniwersalnego divera w automacie, z ceramicznym bezelem i po wielu rozterkach moim faworytem jest Tag Heuer Aquaracer (odrzuciłem już Eterne Super Konitiki i Orisy) ale wpadła mi w oko Doxa Into the Ocean. Wiem że to nie ta sama półka ale chciałbym wiedzieć czy waszym zdaniem warto zapłacić 2 razy więcej za Taga?

Boję się że jeśli rozum weźmie górę i zdecyduję się na Doxę to serce i tak będzie oglądało się za Tagiem przy każdej okazji :)

Tag:

https://jubitom.com/meskie/zegarek-tag-heuer-way211cba0928-14315.html

Doxa

https://wkruk.pl/zegarki/doxa/zegarek-doxa-into-the-ocean?utm_source=rtbhouse&utm_medium=retargeting&utm_campaign=rtbhouse-retargeting

post-97761-0-97189400-1505828529_thumb.jpg

post-97761-0-55679400-1505828538_thumb.jpg

Guest vitriol

Jaki masz nadgarstek? bo pomiędzy wklejonymi zegarkami jest 3mm różnicy w średnicy koperty. Chociaż te Tagi możesz kupić z odświeżonym logo w rozmiarze 43mm, wtedy różnica jest już pomijalna.

Taga kup na greymarket, na jomashop są ~1800Usd.

Nie warto, ale wolny wybór :) , każdy płaci za ten sam mechanizm ile chce.

Jeśli chodzi o zegarki nurkowe, Doxa ma w tym większe doświadczenie, historię.

Pozdrawiam, Marek

Nie warto, ale wolny wybór :) , każdy płaci za ten sam mechanizm ile chce.

Jeśli chodzi o zegarki nurkowe, Doxa ma w tym większe doświadczenie, historię.

Dobrze Mod gada  - nie ma absolutnie żadnej technicznej różnicy co wybierzesz - ten sam mechanizm w środku siedzi, tak że jeśli już musisz to kup ten który Ci się bardziej podoba i lepiej leży na ręce. Z drugiej strony - widziałeś tą Doxa na żywo?

Prywatnie, jakbym mnie zaślepiło i koniecznie chciałbym diver'a z napisem swiss made na tarczy i do tego ETA i pochodne przestałyby mi przeszkadzać to kupowałbym Doxa Sub, obowiązkowo z pomarańczową tarczą... 

:)

Guest Mc Gyver

Boję się że jeśli rozum weźmie górę i zdecyduję się na Doxę to serce i tak będzie oglądało się za Tagiem przy każdej okazji :)

Koledzy wypowiedzieli się od strony technicznej. Od strony emocjonalnej sam sobie odpowiedziałeś: jeżeli wybierzesz tańszą alternatywę dla Taga, a tak na prawdę to chcesz właśnie jego, to po początkowej radości z nowego zegarka będziesz znów czuł niedosyt. 

A prywatnie powiem Ci, że ten Tag jest na mojej, na razie odległej, liście zakupów, mimo, że rozum podpowiada trochę inaczej w kwestii zastosowanego w nim werku.

Edited by Mc Gyver