Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ArtiGarnek

Użytkownik
 • Content Count

  323
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Początkujący

Recent Profile Visitors

188 profile views
 1. Witajcie, Ostatnio poprosiłem Was o opinię nt 3 zegarków które rozważałem: Zenith Defy Classic Rolex Oyster Perpetual 41 Omega Speedmaster Po długich rozważaniach skłaniam się ku Rolexowi. Tutaj dwie zasadnicze sprawy. Obecnie z tego mi się pytałem u AD listy na kolory mnie interesujace są już zamknięte: Tiffany Blue Ciemna zieleń Granat (ewentualnie) Czy to oznacza, że już ich w ogóle nie będzie i muszę czekać na nowe modele i inne kolory czy też np za rok doprodukują je i znowu listy będą otwarte? Teraz gorąca prośba z mojej strony. Nie widziałem tego zegarka na żywo ani też go nie mierzyłem. W związku z tym czy ktoś z forum posiada wyżej wymienione referencje, mieszka w Warszawie lub okolicach Konstancina/Piaseczna i mógłby się ze mną spotkać abym go zobaczył? Pozdrawiam Artur
 2. Dobry pomysł z forum. Dzięki!
 3. Mam takie same przemyślenia ostatnio. Mam kilka zegarków a i tak chodzę w jednym. Też myślę aby sprzedać wszytko i kupić DJ 41. Oczywiście tą "właściwą" wersję z karbowanym bezelem i jubilee. Bo po co mi inne kiedy wciąż myślę o kolejnym, o tym lepszą tym, o tym króliczku. Chyba po DJ 41 już nic innego nie ma, prawda? To cel ostateczny? Oczywiście muszę do tej teorii dorosnąć dlatego na razie myślę o OP 41 ale na mój wątek na razie nikt nie opisał. Dopiero za jakiś czas będzie DJ. Boję się tylko zaszufladkowania. W Rolex ma skrajne opinie.
 4. Witajcie, Ostatnio poprosiłem Was o opinię nt 3 zegarków które rozważałem: Zenith Defy Classic Rolex Oyster Perpetual 41 Omega Speedmaster Po długich rozważaniach skłaniam się ku Rolexowi. Tutaj dwie zasadnicze sprawy. Obecnie z tego mi się pytałem u AD listy na kolory mnie interesujace są już zamknięte: Tiffany Blue Ciemna zieleń Granat (ewentualnie) Czy to oznacza, że już ich w ogóle nie będzie i muszę czekać na nowe modele i inne kolory czy też np za rok doprodukują je i znowu listy będą otwarte? Teraz gorąca prośba z mojej strony. Nie widziałem tego zegarka na żywo ani też go nie mierzyłem. W związku z tym czy ktoś z forum posiada wyżej wymienione referencje, mieszka w Warszawie lub okolicach Konstancina/Piaseczna i mógłby się ze mną spotkać abym go zobaczył? Pozdrawiam Artur
 5. RM to trochę inna historia bo pomimo cen wg mnie nie adekwatnej co do tego co oferują są marką która sama robi wszystko. Nawet śrubki do mocowania bezeli robią sami. W związku z tym przynajmniej mają jakiś pomysł a Hublot użyje ETA i krzyczy za to 30k. Co nie zmienia faktu że dla mnie RM są paskudne.
 6. Nie widzę w mojej wypowiedzi agresji. To że Hublot ma złą opinię nie jest spowodowane wypowiedzią jednego YouTubeera. To znany fakt. Sztucznie stworzona marka w myśl że jeśli coś jest drogie to musi być dobre. Dla Ciebie nie są zrozumiałe divery a dla mnie kupowanie Hublota przez kogoś kto zna się na zegarkach. Zresztą szukanie w ogóle sensu w tym hobby jest... bez sensu. Jeśli jednak poczułeś agresję w mojej wypowiedzi to wybacz. Emocjonalne hobby 😉
 7. Dzięki ale nie potrzebuję. Z czym są fajne? Z żądaniem prawie 30 k za ETA? Proponowanie komuś Hublot mając do dyspozycji taki budżet jest śmieszne. Tzn ogólnie proponowanie komukolwiek Hublota jest śmieszne. Sztuczna marka która nie oferuje. Dziwię się że ktoś na tym forum w ogóle rozważa Hublot.
 8. Czy ktoś z Was może usuwał u zegarmistrza zew antyrefleks? Na moim Seamaster są widoczne i mnie denerwują ale boję się uszkodzenia zegarka. Sowiński na Bemowie powiedział że zrobi to bez problemu. Z drugiej strony czy to nie skasuje gwarancji na zegarek. Mam ją jeszcze przez 2 lata.
 9. W jakim sensie Rolex ma bardziej zaawansowany mechanizm? Rolexa łatwo sprzedaż bo to Rolex. Dla mnie ex jest mało atrakcyjny. Ta Omega natomiast wygląda świetnie i jest czymś innym. Retro wygląd, Tytan, Bond itd. Ja brałbym Omegę.
 10. Punkt patrzenia zależy od punktu siedzenia. Oczywiście że używam zegarka jako miernik czasu ale czytelność nie jest dla mnie ważna. Tak samo jak nie używam tachometeru do mierzenia prędkości ani obrotowego bezela do mierzenia czasu pod wodą (ile osób używa diverów do nurkowania?!). Dla mnie zegarek to coś więcej niż miernik czasu. 36mm dla mnie jest zwyczajnie za małe. Mam 193 cm wzrostu.
 11. Rzeczywiście "nerdy" artykuł ale dobre źródło informacji Dzięki
 12. Jest fenomenalny. Ile go już masz? Wiem że z tej trójki wywoływałby największy uśmiech ale nie wiem jak trwały. I tego sie boję najbardziej.
 13. Dziękuję wszystkim za głosy i Wasze zdanie. Widzę jednak że Wasze zdania są podzielone zupełnie jak moje odczucia Pozostało dozbierać do budżetu i rzucić monetą Trzymajcie się i miłego poniedziałku! O braku półogniw nie pomyślałem! Dzięki, to może być bardzo ważne. Santosa też mocno roważałem bo ostanio jest popularny na youtube (Bruce Williams, Youre terrific) więc mi się przypomniał. Przymierzałem 2 razy ale nie było chemii chociaż to bardzo fajny zegarek! A używasz zegarka do czytania godziny?! 36 mm to za mało dla mnie DJ 41 brałbym na grubo czyli z karbowanym bezelem i branzoletą jubilee bo inny mi się nie podoba a wtedy już cena jest dużo za duża. Chociaż zgadzam się że to mógłby być "the one" Ten kosztuje dużo za dużo I nie podobają mi się polerowane części branzolety bo każda ryska będzie bolała. Z tego samego powodu nie mam Daytony :)!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.