Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Coolian

Zegarek poljot

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy poljot z tej aukcji jest coś wart. Podobno nie działa ale nie jest przeczyszczony. Czy z tego da się coś zrobić?

Dołączam zdjęcie

Już

Już

Zdjęcia od spodu

post-100728-0-10274600-1508955887_thumb.png

post-100728-0-01821500-1508956214_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawić i sprzedać

 

Nie obraź się, ale....

 

 

 

Marną widzę Twoją karierę na forum :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Dopiero zaczynam i szukam czegoś na czym mógłbym zacząć. Wy też na pewno na start nie wybraliście rolexa ;)

Ktoś dobrze znający się na zegarkach powie mi czy to na pewno oryginał? bo o to też chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartość takiego zegarka w przyzwoitym stanie to mniej niż 100 złotych, popatrz sobie na aukcje Allegro. Ten jest jednak w kiepskim stanie. Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale za mniej niż 50 zł nikt Ci mechanizmu nawet w tańszym niż Warszawa mieście nie przeczyści. Dodaj do tego coś za nowe szkło i dobrych parę dych za pochromowanie koperty. Czysty zysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek kosztuje 15 zł ze względu na zniszczenia. Wiecie może jaki ma on otwierany dekiel?

Wiecie może gdzie w poznaniu można tanio pochromować?

Czy da się to zrobić w domowych warunkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zegarek kosztuje 15 zł ze względu na zniszczenia. Wiecie może jaki ma on otwierany dekiel?

Wiecie może gdzie w poznaniu można tanio pochromować?

Czy da się to zrobić w domowych warunkach?

Pytanie czy poljot z tej aukcji jest coś wart. Podobno nie dziala

Czyli zadales pytanie w pierwszym poście o wycenę swojego zegarka na podstawie innego? :)

 

Dobry trick :)

 

Dekiel jest zakręcony na metalowy ring

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W warunkach domowych możesz co najwyżej posprejować sobie "chromem" w puszce.
Inwestycja w jakiekolwiek działania związane z takim poljotem przewyższy jego wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postarał się doprowadzić go do stanu działania i na tym poprzestał. Z czasem będzie więcej wart niż odnawiany. A mieć zegarek, po prostu, to przecież fajne.


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zadales pytanie w pierwszym poście o wycenę swojego zegarka na podstawie innego? :)

 

Dobry trick :)

 

Dekiel jest zakręcony na metalowy ring

Rinkazki napisałem mój w sensie że mnie interesuję :P

Albinos01 otórz to. Szukałem zegarków po całym domu ale oprócz 3 więcej nie znalazłem ;) mnie też posiadanie zegarka sprawia wielką przyjemność więc postanowiłem że kupie zaniedbany i postaram się go naprawić. To będzie tak jakby mój szczurek laboratoryjny ;))

Od razu mówię że chcę zacząć przygodę z zegarkami. Mam 14 lat i budżet 150zł

I szukam czegoś co by się nadawało na start i myślę że to jest doskonałym startem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj lepiej, bo z tym trupkiem możesz się sparzyć. Za parę dych można kupić coś na chodzie i w lepszym stanie wizualnym. Podczyścisz kopertę, dasz szkło do wymiany, założysz nowy paseczek i będziesz miał przyjemność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rinkazki napisałem mój w sensie że mnie interesuję :P

Albinos01 otórz to. Szukałem zegarków po całym domu ale oprócz 3 więcej nie znalazłem ;) mnie też posiadanie zegarka sprawia wielką przyjemność więc postanowiłem że kupie zaniedbany i postaram się go naprawić. To będzie tak jakby mój szczurek laboratoryjny ;))

Od razu mówię że chcę zacząć przygodę z zegarkami. Mam 14 lat i budżet 150zł

I szukam czegoś co by się nadawało na start i myślę że to jest doskonałym startem

 

Nie rób tak, że kupisz jakiś złom i go naprawisz. Wtopisz tylko kasę.

 

Kup sobie porządnego, po serwisie mechanicznego ruska na forum jest taki dział z radzieckimi zegarkami - często można coś fajnego dostać:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/13244-kupi%C4%99-sprzedam-zamieni%C4%99-oddam/page-938

 

Ja osobiście proponowałbym amfibię - za 150zł powinieneś znaleźć w dobrym stanie. Jak masz mały nadgarstek to może być amfibia tzw. junior jest mniejsza niż pełnowymiarowa i o połowę tańsza.

 

Jak dozbierasz dwa razy więcej to możesz sobie kupić nowy zegarek pokroju seiko 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem że potrzebuję coś do wysłania do paczkomatu i płatność przelewem tradycyjnym. A nie wszyscy użytkownicy tak chcą. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc

Jeśli ktoś z was ma coś ciekawego to proszę priv

Aha i jeszcze jedno chcę nauczyć się naprawiać zegarki. Jaki sprzęt będzie mi potrzebny na start?

Od razu mówię że nie interesują mnie zegarki kwarcowe.jakoś mam do nich takie obrzydzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Na start? To sobie idz pooglądać watch repair channel, albo cos innego na YouTube.

Później stwierdzisz czy się do tego nadajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki problem że potrzebuję coś do wysłania do paczkomatu i płatność przelewem tradycyjnym. A nie wszyscy użytkownicy tak chcą. Mimo wszystko dziękuję wszystkim za pomoc

Jeśli ktoś z was ma coś ciekawego to proszę priv

Aha i jeszcze jedno chcę nauczyć się naprawiać zegarki. Jaki sprzęt będzie mi potrzebny na start?

 

To nie jest takie łatwe - może i rozłożysz zegarek, ale będziesz miał problem z poskładaniem.

A naprawa to moim zdaniem poza zasięgiem - możesz spróbować gdzieś pójść na "praktyki" jak można było kiedyś z technikum, poczytać więcej o mechanizmach, pooglądać youtube jak kolega jarozlaw radzi - ale naprawy się z tego raczej nie nauczysz.

 

Jedynie co jest w Twoim zasięgu bez Mistrza nad głową, to może jakieś proste "przeszczepy" gotowych części.

 

 

 

Ok

A jakieś podstawowe urządzenia?

 

 

Zestaw śrubokrętów, a dokładniej wkrętaków precyzyjnych. Tylko jak pójdziesz do jakiego sklepu z narzędziami i poprosisz o wkrętaki precyzyjne to dostaniesz za 20zł gó****ne śrubokręciki, którymi możesz co najwyżej podłubać w nosie.

Dobry zestaw kosztuje znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha

A czy istnieją rolexy za 150zł? Bo już nie takie rzeczy się na oeliks widziało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Amatorsko serwisuje swoje mechaniki, ale mimo uplywu lat, cały czas mam przysłowiowe "sranie" przy składaniu mechanizmu i potrafię coś skopać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy poprzez praktykę nie nabiore powoli wprawy w naprawianiu zegarków?

Na start chce się zajmować rozbieraniem oczyszczaniem składaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Rolex za 150zl polskich jest, owszem, ale tych z czasów Jana III Sobieskiego.

Czy poprzez praktykę nie nabiore powoli wprawy w naprawianiu zegarków?

Na start chce się zajmować rozbieraniem oczyszczaniem składaniem

Trening czyni mistrza, tylko co zrobisz z budżetem 150zł? Dwa śrubokręty bergeona sobie kupisz, a co z resztą? Wiesz ile kosztuje podstawowe wyposażenie zegarmistrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam naprawiać części zamierzam tak jak to napisał rinkazki zrobić proste przeszczepy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

A jak stwierdzisz czy dawca do czegokolwiek się nadaje?

O słodka naiwności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Jak zrobisz przeszczep nie mając narzędzi, o wiedzy nie wspominając?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.