Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

ac6883fa72b98c300b07a5177232fce0.jpg

 

Panowie, udalo sie uploadowac mojego Wostoka. Podpowiecie cos na jego temat? Mechanizm, przybliżony rok produkcji, seria etc? Ma wygrawerowane "AU" na kopercie ale brak wskazania jaka grubość powloki. To mój pierwszy rusek wiec sie emocjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko zgadywać. Google pod tym skrótem wyrzuca centrum uchodźców ( МНОГОФУНКЦИОНАЛЬНЫЙ МИГРАЦИОННЫЙ ЦЕНТР) lub młodzieżowe centra kultury (Московский Молодежный Центр)  :D  Do żadnego z nich kot nie pasuje.... Prawdopodobnie to była jakaś firma która zamówiła sobie zegarki - ale po tylu latach na sieci może się nie udać jej znaleźć. Na pewno nie jest to żadna nacjonalistyczna symbolika, czy też symbol jakiejś totalitarnej służby  :ph34r: . Jak sie podoba i Lubisz koty to można brać.

O ile piszemy o tym samym zegarku... Bo Twój link nie chodzi..

http://allegro.pl/show_item.php?item=5609500207

Tak, chodzi o ten zegarek (wybaczcie, nie potrafię tego poprawnie podlinkować)

Typografia bardzo mi się podoba. Wydaje się być dość zaawansowana pod względem komplikacji - elementy czcionki układające się w ciało kota, wszystko jest bardzo spójne więc możliwe że nie jest to zwykła "reklamówka". 

Liczę na wasze dalsze strzały  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XLogic

 

Wygląda na Wostoka 2214 na 18 kamykach. Produkcja jakoś w latach 80. Ładny stan zachowania, przyjemny zegarek. Samo AU oznacza pokrywę złocenia poniżej 5 mikronów.

Jak się pomyliłem proszę o korektę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ten zegarek (wybaczcie, nie potrafię tego poprawnie podlinkować)

Typografia bardzo mi się podoba. Wydaje się być dość zaawansowana pod względem komplikacji - elementy czcionki układające się w ciało kota, wszystko jest bardzo spójne więc możliwe że nie jest to zwykła "reklamówka". 

Liczę na wasze dalsze strzały  :ph34r:

Jak dla mnie główny licytujący (P...4)jest gwarantem oryginalności i niebanalności tego zegarka ;):D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie główny licytujący (P...4)jest gwarantem oryginalności i niebanalności tego zegarka ;):D :D

Jestem tu nowy, poproszę jaśniej  :ph34r:  :ph34r:  :ph34r: sugerujesz, że ciężko będzie go przelicytować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nasz forumowy kolega. I jak bardzo chce jakiegoś zegarka to z reguły wygrywa :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XLogic

 

Wygląda na Wostoka 2214 na 18 kamykach. Produkcja jakoś w latach 80. Ładny stan zachowania, przyjemny zegarek. Samo AU oznacza pokrywę złocenia poniżej 5 mikronów.

Jak się pomyliłem proszę o korektę.

A nie było czasem tak, że na początku towarzysze Rosjanie złocili na bogato i oznaczali to po prostu Au, a dopiero później przyjęli oznaczenia Au10, Au20, etc.?

(i tak jeśli zegarek jest rzeczywiście z lat 80, to chyba jednak będzie oznaczać to, o czym napisałeś)

Dobrze kombinuję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było prawdopodobnie do okolic 1970 roku (za forum watch.ru). A ten Wostok jest zdecydowanie późniejszy.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jj.suharsky , właśnie sobie gawędziliśmy w temacie jakości złocenia i jego oznaczeń w poście "okazje" tak gdzieś od #9131 i dalej :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki werk będzie siedział w takiej kieszonce? Tam będzie 23 kamieniowy czy ten bardziej pospolity (nie pamiętam oznaczenia).

 

di-LP9RI5DW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki werk będzie siedział w takiej kieszonce? Tam będzie 23 kamieniowy czy ten bardziej pospolity (nie pamiętam oznaczenia).

 

 

2609HA/NA wg katalogu .

A ta rakieta jest w niezłej cenie - sam się zastanawiałem.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2609HA/NA wg katalogu .

A ta rakieta jest w niezłej cenie - sam się zastanawiałem.

Kurde! dotąd byłem przekonany, że kieszonkowe rakety w złoconych kopertach zawsze mają 23 kamieniowy werk cal.2209...

A tu klops... ale faktycznie! stylistyką tarczy nawiązuje ona do 'pospolitych' chromowańców :)

Te grubozłocone z werkiem cal.2209 (które miałem w łapach) miały inne tarcze


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedna zagadka. Sława kiedyś kupiona na Alle za parę dziesiątek. W środku, po rozebraniu do czyszczenia taka niespodziewajka.

 

Na tarczy 26 kamieni, a na werku 25 - cal. 2428. Jeszcze nie widziałem werków Sławy z 25 kamieniami. Ktoś wie o co chodzi?

 

di-TEQ59R6P.jpg
di-WZ71A803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Miałem parę takich, nawet się jeszcse gdzieś poniewierają, ale w żadnej nie było takiego sekundnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób już wspominało, ze sekundnik jest nie teges, ale na którymś zagranicznym Allegro widziałem z identycznym. Czy to przypadek, ciężko powiedzieć. W Twoich też były werki 25 kamieniowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem parę takich, nawet się jeszcse gdzieś poniewierają, ale w żadnej nie było takiego sekundnika.

Sekundnik jest ze Slavy "chorągiewki"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ma normalny prosty sekundnik, a u "netgrafika" taka slava ma sekundnik z kółeczkiem jak amfibia  :D może wkładali jak popadło?

http://www.netgrafik.ch/civil-watches36.htm

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tym werkiem? Wy w swoich macie bez oznaczeń, czy jak?

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć o co chodzi z tym werkiem? Wy w swoich bez oznaczeń, czy jak?

U mnie bez oznaczeń. :wacko:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo w przypadku sprzedaży nie chciałbym kogoś wprowadzić w błąd. Kris coś powspominał, że to werk z Sekondy, ale skąd by się wziął w Sławie. Wie ktoś, może gdzie mógł "uciec" ten jeden kamień? Chodzi mi o różnice z normalnym, 26 kamieniowym werkiem.

Edytowane przez bahuone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk na 99,9% jest z Sekondy. Pamietaj że marką eksportową np. Sekondą sygnowane były różne marki zegarków. Pod tym brandem wychodziły między innymi : Poljot, Zaria, Rakieta, Łucz, Wostok oraz Sława.

Kamień nigdzie nie uciekł. Werk był sygnowany 25kam i tarcza też 25, chyba że masz na myśli to że standardowy werk Sławy 2428 ma 26 kamieni a ten ma 25 ???

Tak kiedys składali te zegarki. Nie wiem czy czasami nie było to spowodowane cłem na ilośc kamieni w zegarku?

 

A popatrz na ten zegarek. Oznaczenie na tarczy 21 kamieni. Podwójny datownik :) :) :)

 

DSC_0020.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z uciekającym kamieniem, chodziło mi o to, gdzie on fizycznie znajduje się w Sławie 26 kamieniowej. Reasumując, fantazja radziecka nie znała granic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawę 'znikających' kamieni w werkach wyjaśniał już @mayor. I ten 'wynalazek' nie pochodził z sowieckiej fantazji :)

Był to 'patent' ...szwajcarski !!!  sowieci zmałpowali ich 'numer' po prostu :)

Chodziło o 'wojnę' celną prowadzoną przez yankesów przeciwko szwajcarskim eksporterom. Yankeskie stawki celne na zegarki, rosły horrendalnie powyżej 17-stu kamieni w werku. Jak pamiętam, @mayor pokazywał secondę czy cornavina na bazie poljota deluxe z napisem "17 jewels"


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w Sławie jest zły werk, bo Sławy nie były eksportowane pod swoją nazwą tylko jako Sekondy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.