Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Syzyf

Zegar z papieru

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dopiero niedawno trafiłem na to Forum i nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Czy ktoś natrafił na zegar zrobiony z papieru (mechaniczny)?

Zajmuję się trochę modelarstwem kartonowym i zastanawiam się, czy zrobienie takiego modelu z tektury (działającego ;) ) byłoby w ogóle możliwe (np. łożyska z igieł lekarskich). A może ktoś zetknął się gotową wycinanką takiego zegara? Oczywiście dokładność nie byłaby porażająca, ale satysfakcja z własnoręcznie wykonanego gwarantowana.

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem - nie pamiętam już gdzie -- zegar z kartonu i papieru z zębami i osiami ze szpilek krawieckich.

Może młody technik ??

Powodzenia napewno znajdziesz ;)


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo huraa znalezłem :idea: ;)

 

zegar_1.jpg

 

opis i dane: http://www.mt.com.pl/artykul.php?co=num/08_03/zze.php

 

jak zrobisz to daj znać a jeszcze lepiej wrzuć tutaj fotkę.

 

Powodzenia


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki ;)

Zegar zapewne powstanie (a przynajmniej próba), choć nieprędko, bo muszę trochę teorii zgłębić. Może w przyszłym roku. Na razie pożyczyłem sobie dwie książki o zegarmistrzowstwie, więc coś tam liznę o co w tym wszystkim chodzi.

Ponieważ wyjeżdzam pojutrze na urlop, to nie będę mógł tutaj nic dopisać, ale jeśli ktoś ma jeszcze jakieś informacje na temat zegarów z kartonu, to proszę o wsparcie.

Zdaję sobie sprawę, że wycinanki z papieru kojarzą się zapewne z dość prostymi modelami - jeśli ktoś się tym nie interesuje - ale zapewniam, że można z kartonu robić cuda. Ja jeszcze nie, ale szkolę się 8)

Jeśli ktoś chciałby obejrzeć Mistrza Kartonu w akcji (nie mnie), to proszę kliknąć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super pomysł z tym zegarem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D niedawno moje dziecko w przedszkolu zrobiło zegar z papieru - no ale taki uproszczony - tarcza pinezka korek :)

Jest dokładny 2x dziennie :idea:


AM
Tak wiele zegarów, a tak mało czasu.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):D

"Największą przyjemnością w posiadaniu psa jest to, że możesz się przed nim wygłupić, a on nie tylko, że się nie będzie śmiał, ale też zrobi z siebie głupka"

Samuel Butler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro każdy zegar ma odchyłkę to taki popsuty jest najdokładniejszy - wspomniane 2 razy dziennie. Pierwszyraz dowiedziałem się o tym w dzieciństwie z książki "Przygody Kapitana Załganowa" taka rosyjska, morska wersja Muenhausena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zapadł się w czeluście Forum, ale nie zapomniałem o tym pomyśle.

Okazuje się, że są na świecie ludzie, którzy zegary z papieru robią. Ja jeszcze 8) się do nich nie zaliczam, więc wstawię chociaż na razie 2 linki:

 

W pierwszym można obejrzeć działający zegar z papieru oraz książkę opisującą takie konstrukcje.

 

W drugim można zobaczyć gotowe zestawy (kity), plany zegarów robionych z drewna (materiał na tekturę :lol: )

 

Jeśli ktoś natrafił na coś w temacie, to nieustannie proszę o informacje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.