Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

b_mada

Użytkownik
 • Content Count

  385
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Początkujący

Kontakt

 • Strona WWW
  http://

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kraków

Recent Profile Visitors

221 profile views
 1. Ja jeszcze za krótko go mam aby się wypowiedzieć, może dopiero przy okazji październikowej zmiany czasu
 2. W tym modelu nie da się włączyć stopera na cały czas. Po godzinie kończy prace, zatrzymuje się
 3. A to duży sekundnik prawie płynie, robi jakieś 8 skoków na sekundę.
 4. Chodzi o sekundnik na godzinie 6? W sumie jest w porządku, robi 2 skoki na sekundę.
 5. Witam! Już kiedyś zastanawiałem się nad mechanizmem nastawień wskazówek zegarka naręcznego. Chyba w większości (a może i w każdym?) zegarków naręcznych stosuje się ćwiertnik, który jak dobrze rozumiem jest sprzęgłem ciernym przez zastosowane na jego tulejce wgnieceniach. Jednak mam wrażenie, że jest to dość newralgiczny element i musi spełniać odpowiednie warunki, a konkretnie wspomniane wgniecenia muszą być tak wykonane aby nie powodowały zbyt dużych oporów ruchu, ale również aby nie były zbyt luźne. A druga rzecz to chyba w trakcie użytkowania zegarka, a szczególnie zmiany nastawień wskazówek powodują w czasie zmianę tego oporu. Czy w związku z tym są lub były inne mechanizmy rozwiązania tego problemu w zegarkach naręcznych? W większych zegarkach, budzikach chyba stosowane są np. sprężynki talerzowe czy gwiaździste. A może dałoby się zastosować jako mechanizm nastawień wskazówek rozwiązanie podobne jak używane w chronografie przy włączaniu i wyłączaniu stopera, gdzie po wciśnięciu przycisku start/stop następuje przemieszczenie koła zębatego i następuje kontakt (w przypadku stopera) z kołem wskazówki sekundowej stopera? Czyli np. taka sytuacja miała by miejsce po odciągnięciu koronki. Pozdrawiam serdecznie Adam
 6. 1-2 sekundy na dobe to wydaje mi się, że bardzo dobry wynik. Mnie pozytywnie zaskoczył mój Aviator, przez te ostatnie 45 dni wychodzi średnia ok. 1,6s/dobę. Od jakiegoś czasu tak mu się "przestawiło", bo nie był regulowany, a wcześniej spóźniał ok. 5s/dobę.
 7. Już dawno nie było wpisu w tym temacie Wrzucam wykres odchyłek mojego Awiatora z ostatnich 45 dni:
 8. Co do sprawdzania godziny na smartwatchu to są też z wskazówkami analogowymi, także (chyba) bez potrzeby wciskania guzika.
 9. Witam. Chciałem prosić o Waszą opinie/rekomendację gdzie w Krakowie dać do czyszczenia, konserwacji chronografa, a konkretnie Poljot Avaiator Chronograf?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.