Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lehita123

Zenith | Zapytanie o autentyczność

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, 

 

mam możliwość kupna zegarka mechanicznego ZENITH. Zegarek wyposażony jest w mechanizm z lat 20 (tak przynajmniej twierdzi sprzedawca), koperta jest stalowa o dużej linii 53 mm. 

 

Posiłkując się internetem, nie udało mi się znaleźć podobnego modelu marki Zenith, który nosiłoby się na nadgarstku. Znalazłem jednak identyczne egzemplarze w wersji kieszonkowej (nie wiem czy jest możliwa adaptacja zegarka kieszonkowego na naręczny, lub czy firma produkowała b. podobne zegarki w dwóch opcjach). 

 

Pytam więc mądrzejszych od siebie o ocenę, czy zegarek jest autentyczny, czy też zwyczajnie coś z tym zegarkiem jest nie tak. Dołączam również zdjęcia. 

 

Z góry pięknie dziękuję za pomoc.

post-104534-0-86038500-1525246686.jpg

post-104534-0-04423400-1525246694.jpg

post-104534-0-86068800-1525246702.jpg

post-104534-0-77197300-1525246712.jpg

post-104534-0-77663600-1525246720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Pasowki w katalogach nie znajdziesz, jest to po prostu werk zegarka kieszonkowego,wraz z wskazówkami i tarczą, dopasowane do koperty zegarka naręcznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Znalazłem jednak identyczne egzemplarze w wersji kieszonkowej (nie wiem czy jest możliwa adaptacja zegarka kieszonkowego na naręczny, lub czy firma produkowała b. podobne zegarki w dwóch opcjach).
Dobrze myślisz. To werk zegarka kieszonkowego osadzony w kopercie zegarka naręcznego. Osoby mające problem ze znalezieniem odpowiednich słów nazywają to "pasówką", chociaż nie wiem co im pasuje lub nie :angry:

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za odpowiedź. Tak coś czułem, że z tym zegarkiem jest coś nie tak - ma za dużą średnicę. Pomóżcie mi jeszcze proszę z jedną kwestią, bo trochę czytałem w internecie na ten temat, ale wolę się upewnić. Jak jest z wartością takich "przekładek" czy przeróbek? Mechanizmy zegarków kieszonkowych są inne niż naręcznych. Pierwsze są cięższe i bardziej delikatne, a drugie są bardziej dostosowane do ruchów ręką i możliwych uszkodzeń z tego wynikających. Dlatego też takie przerobione zegarki potrafią się b. szybko zużywać. Brzmi logicznie, jednak wolę zapytać o zdanie kogoś, kto się zna. 

 

EDIT: I czy w ogóle (według Was) warto inwestować w taki zegarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Pasowki mają incabloca, przez co są bardziej narażone na uszkodzenie osi balansu. Ogolnie fajny zegar, z fajnym werkiem, ale nie do noszenia jako edc, tylko okazyjnie.
Jeżeli dobra cena, to go bierz, zawsze warto mieć fajną pasówkę w kolekcji.

Osoby mające problem ze znalezieniem odpowiednich słów nazywają to "pasówką", chociaż nie wiem co im pasuje lub nie :angry:

Pasówką określa się stare czasomierze, które pierwotnie były zegarkami kieszonkowymi, ale za sprawą pewnych modyfikacji jakim zostały poddane, możliwe jest obecnie używanie ich, jak zegarków naręcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lehita

mechanizmy kieszonek nie były przystosowane do znoszenia wstrząsów, stąd większa szansa na uszkodzenie przy normalnym użytkowaniu - tyle wad (o ile rozmiar pasówek na bazie męskich kieszonek nie jest dla Ciebie wadą). inwestycja? jeśli nie kupujesz w okolicach kosztów - strata pieniędzy, moim zdaniem.

 

@Turrican

"pasówki mają incabloca"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Turrican

Nie mają, wycięło mi jedno słowo. Można podziękować słownikowi w androidzie.

Po przeczytaniu całej mojej wypowiedzi, powinieneś dojść do tego wniosku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Zegareks
      Witam chciałabym sprawdzić autentyczność zegarka cartier niżej podsyłam zdjęcia 





    • Przez agremi
      Czołem koledzy. Czy jesteście w stanie mi pomóc - czy to jest stary citizen?
       
      Mnie to śmierdzi dzisiejszą hinduską produkcją podszywającą się... ale ja się na tych zegarkach nie znam.
       
      Z góry dziękuję!




    • Przez Pittol
      Dzieńdobry, wpadłem ostatnio w posiadanie takiego oto zegarka, jako iż jestem ciekaw czy to oryginał a o zegarkach wiem tyle co nic to chciałbym prosić o weryfikację bardziej znających się kolegów czy koleżanki. Osobiście porównując ze zdjęciami z internetu nie widzę różnic innych niż sekstant na miejscu "12" lecz pomyślałem, że może to jakiś inny model?  Jeśli to z góry wyklucza możliwość oryginalności tego zegarka to przepraszam za zajmowanie czasu.
      W każdym bądź razie dziękuję z góry za weryfikację ! 





    • Przez Pieknodworska
      Witam serdecznie,
      zastanawiam się nad zakupem Omegi De Ville. W oko wpadła mi ta, jednakże mam pewne zastrzeżenia co do jej autentyczności. Co sądzicie?




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.