Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Corniusza

Casio G-SHOCK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

 

Szanowni, 

 

Jestem zdecydowany na zakup Casio G-SHOCK.

 

Potrzebuję zegarka. któremu nie będą straszne skoki temperatur ( zawodowo zajmuję się przeprowadzaniem audytów m.in komór mrożonych, gdzie temperatura osiąga wielkość rzędu -18 do -30. )

 

Nie przebywam naturalnie w takich komorach cały dzień, niemniej potrzebuję nieco wytrzymalszego zegarka, któremu nie będą straszne takie warunki pracy. 

 

Niestety - nigdzie nie znalazłem informacji dotyczącej warunków temperaturowych w których zegarek może pracować. 

 

Póki co myślałem o CASIO GG-1000 1A. Czy ktoś może polecić ten zegarek ? Być może jest jego właścicielem :)

 

Przewidziany budżet to przedział 900-1500 zł. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze kazdy "G" bezwskazówkowy bedzie tu dobry - byleby nie mal elementów które mają sie kręcic (subtarcze, wskazówki).

Pamietaj ze zegar ogrzewa sie od nadgarstka, oraz w Twoim przypadku bedzie na pewno zakryty jakims mankietem w wiekszosci przebywania w tej temperaturze, dlatego temperatura samego zegarka nie spadnie az tak szybko.

Wazne tez aby nie byl w stalowej kopercie (jak np MTG) bo taka szybciej przewodzi temperature niz plastik.

Osobiscie mialem okazje testowac swoje G Shocki w temp. dochodzących do +80/90 stopni (pod ubraniem ochronnym) i nawet sie nie wzruszyły a były to analogi; takze mysle ze i w przypadku minusów tez nic im nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup coś z termometrem, Mudman, Rangeman lub Protrek.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, 

 

Dziękuję za odpowiedzi. 

 

https://www.crazytime.pl/product-pol-3576-CASIO-GG-1000-1A.html

 

Co myślicie o tym modelu ? Wiem, że nie zalecałeś wskazówek Pit83, ale dodam, że przebywam w takiej temperaturze góra 1,5 godziny w trybie ciągłym. Dodatkowo jestem zabezpieczony dobrą kurtką puchową, więc być może nie powinno być przeciwwskazań do wskazówek?

 

Kojarzycie w ogóle Panowie ten sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz łape w obwodzie 21cm + i GG-1000 Ci się podoba to... jeszcze się zastanów. ;) Moim zdaniem ten zegarek nie jest wart więcej niż 300 - 400PLN - funkcje ma te same co np G-9300 a jest uboższy od tego modelu o solar.

GG-1000 jest duży nieporęczny, przeszkadza jak masz długi rękaw na łapie - no chyba że będziesz go zapinał na rękaw, po wtóre moduł w który go wyposażono nie jest bez wad - przejrzyj forum to sam się przekonasz bo było o tym pisane wiele razy - główna zaleta GG jest to ze wygląda trochę jak GWG-1000 i to by było tyle dobrego co o tym zegarku można napisać.

Wracając do G-9300 to używałem tego modelu przez kilka lat, był to mój jedyny "G", w końcu sprzedałem i zacząłem "eksperymenty" z innymi modelami i uważam że ten Mudman jest jednym z najbardziej udanych g-shock'ów jakie Casio wprowadzili na rynek - obecnie głownie używam 9400 ale najchętniej bym wrócił do 9300, gdyby ten model miał barometr to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Zresztą GW-9400 również bije na łeb GG-1000 pod względem technologicznym oraz pod względem niezawodności, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że mała "kostka" GW-M5610 również jest lepszym wyborem od GG 

Tutaj masz link do najlepszej ceny za nowego G-9300 i GW-9400 jaką udało mi się znaleźć, możesz też przeszukać allegro - tam też można trafić w dobrej cenie

 

https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-casio-g-shock-profesjonalne-mudman-mud-resist-g-9300-1-czarny.html?gclid=EAIaIQobChMIl6q9mMOA2wIVDTwbCh1vew0mEAQYAiABEgKb9_D_BwE

 

https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-casio-g-shock-profesjonalne-rangeman-triple-czujnik-gw-9400-1-czarny.html

 

 

No chyba że GG cholernie Ci się podoba - to nie zastanawiaj się tylko kupuj... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy G-Shock bedzie dobrym wyborem i każdy jest wytrzymały. Wazne aby Tobie się podobał i był komfortowy w użytkowaniu. Sugeruje DW-5600, GW-M5610, DW-6900 czyli klasykę G - zegary uniwersalne, ponadczasowy design, komfortowe. Zakładasz i zapominasz. Czego nie wybierzesz bedzie to dobry wybór.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz łape w obwodzie 21cm + i GG-1000 Ci się podoba to... jeszcze się zastanów. ;) Moim zdaniem ten zegarek nie jest wart więcej niż 300 - 400PLN - funkcje ma te same co np G-9300 a jest uboższy od tego modelu o solar.

GG-1000 jest duży nieporęczny, przeszkadza jak masz długi rękaw na łapie - no chyba że będziesz go zapinał na rękaw, po wtóre moduł w który go wyposażono nie jest bez wad - przejrzyj forum to sam się przekonasz bo było o tym pisane wiele razy - główna zaleta GG jest to ze wygląda trochę jak GWG-1000 i to by było tyle dobrego co o tym zegarku można napisać.

Wracając do G-9300 to używałem tego modelu przez kilka lat, był to mój jedyny "G", w końcu sprzedałem i zacząłem "eksperymenty" z innymi modelami i uważam że ten Mudman jest jednym z najbardziej udanych g-shock'ów jakie Casio wprowadzili na rynek - obecnie głownie używam 9400 ale najchętniej bym wrócił do 9300, gdyby ten model miał barometr to nawet chwili bym się nie zastanawiał. Zresztą GW-9400 również bije na łeb GG-1000 pod względem technologicznym oraz pod względem niezawodności, a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie że mała "kostka" GW-M5610 również jest lepszym wyborem od GG 

Tutaj masz link do najlepszej ceny za nowego G-9300 i GW-9400 jaką udało mi się znaleźć, możesz też przeszukać allegro - tam też można trafić w dobrej cenie

 

https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-casio-g-shock-profesjonalne-mudman-mud-resist-g-9300-1-czarny.html?gclid=EAIaIQobChMIl6q9mMOA2wIVDTwbCh1vew0mEAQYAiABEgKb9_D_BwE

 

https://www.eglobalcentral.pl/zegarek-casio-g-shock-profesjonalne-rangeman-triple-czujnik-gw-9400-1-czarny.html

 

 

No chyba że GG cholernie Ci się podoba - to nie zastanawiaj się tylko kupuj... ;)

 

Dziękuję za ten post! 

 

Jeszcze się nad tym wszystkim spokojnie zastanowię i poczytam opinię. 

 

Ale mimo wszystko - mam pytanie co do tych linków.

 

Sklep wydaje się być w porządku, ale skąd tak niska cena ( w porównaniu z innymi sklepami ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,5 godziny to sporo.....ale mysle ze szybciej padną Ci zatoki niz g-shock

Co do pomiaru temperatury, to póki nie zdejmiesz go z nadgarstka i nie odlozysz na kilka minut to nie poda Ci odpowiedniej temperatury. Chyba ze go skalibrujesz tylko w warunkach chłodni i tylko tam odczyty beda odpowiednie

 

A sklep CrazyTime jest ok. Poszukaj na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sklep wydaje się być w porządku, ale skąd tak niska cena ( w porównaniu z innymi sklepami ) ?

 

To już musiałbyś ich pytać ;) Jak byt co to przesyłka idzie z UK więc nie płacisz dodatkowych opłat typu cło i vat.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o GG-1000 z UK to np w eglobal jest za 700pln.

A w CrazyTime jak pamietam ze 3 lata temu juz G-Shocki kupowalem bo ceny jedne z lepszych w polskich internetach, a i zaufanie mialem ze wczesniejszych zakupów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. 

 

Z tego co widzę model G9400 różni się od 9300 tylko barometrem, pomiarem temperatury wody i precyzyjniejszym kompasem. 

 

Różnic jakościowych ( wykonania ) raczej nie ma ? Janusz pyta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm. 

 

Z tego co widzę model G9400 różni się od 9300 tylko barometrem, pomiarem temperatury wody i precyzyjniejszym kompasem. 

 

Różnic jakościowych ( wykonania ) raczej nie ma ? Janusz pyta ;)

Nie ma modelu G-9400, jest za to GW-9400 który od G-9300 rożni się tym że posiada synchronizację radiową czasu, barometr, wysokościomierz, wschody i zachody słońca co do termometru i kompasu to raczej nie można powiedzieć że są precyzyjniejsze - za to ciekawą funkcją jest alarm baryczny ;)

GW-9400 jest też trochę inaczej wyprofilowany - na łapie leży, moim zdaniem nieco gorzej niż G-9300. Warto też wiedzieć że jest i Mudman z synchronizacją radiową GW-9300 ale jest niedostępny w Europie, można go kupić ściągając z USA albo Japonii.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 

 

Dziękuję za wszystkie porady. 

 

Oglądam zegarki na youtubie ( w kwestii funkcjonalności ) i zastanawiam się nad pewną kwestią - czym są "ruszające się kreski" na tarczy kompasu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.