Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o modelu gw-7900nv 2er? Czytam już trochę na forum, w tym temacie jestem na bieżąco od chyba 160 stron i malo fot tefo zegarka się pojawiło. Z jednej strony dobrze, bo nie ma z nim problemòw, tylko jeden wyczytalem tzn. wypadające atrapy sròbek. Mało popularny model z powodu wyglądu czy coś jest z nim nie tak? Na 99% wybrałem ten zegarek z modeli G, potrzebuje sportowego zegarka. Planuje go kupić na stronie zegarki24h.pl, jakieś uwagi co do sklepu? Pozdarwiam, mam nadzieje, że wstawie niebawem własne zdjecie G. :)

Pawel91x miałem gw-7900b-1er i muszę przyznać, że zegarek jest bardzo fajny, świetnie leży na ręce i jako sportowy zegarek sprawował się wyśmienicie. Jedyny minus to srubki, a raczej ich atrapy, które nie są nawet wkręcane tylko wciskane. Przyłożyłem raz bardzo mocno w słupek i jedna ze srubek wyskoczyła. Oczywiście można ją było spokojnie wcisnąć i było ok, sam zegarek/bezel nie miał nawet zadrapania. Trochę byłem w szoku, ze tak to jest zrobione.

Gdyby nie ta srubka, zegarka bym nie sprzedał i zostałby ze !na na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na starcie wyjmę je i podkleję delikatnie jakimś mało agresywnym klejem, będę miał je z głowy. Szkoda, że taką tandetę  wciskają do ładnego zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie przylacze. DW9900-1b czyli tytanowy Frogman z 99 roku. Przyjechal w stanie nowka sztuka. Ktos kupil zegarek i przez 16 lat trzymał w pudełku - co za ludzie. Instrukcja nigdy nie była otwierana, jest nawet pachnący papierem japonski rachunek z lipca 99r.

 

Miałem juz troche G ale ten zdecydowanie jest najfajniejszy. 

post-55463-0-92559000-1428128238_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na starcie wyjmę je i podkleję delikatnie jakimś mało agresywnym klejem, będę miał je z głowy. Szkoda, że taką tandetę  wciskają do ładnego zegarka.

Przy zwykłym użytkowaniu srubka na pewno nie wypadnie :-)

Ja przyłożyłem naprawdę bardzo mocno, ale fakt szkoda, ze nie są chociaż wkrecane, nawet jak nie pełnią żadnej funkcji.

Z zegarka będziesz na pewno zadowolony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie przylacze. DW9900-1b czyli tytanowy Frogman z 99 roku. Przyjechal w stanie nowka sztuka. Ktos kupil zegarek i przez 16 lat trzymał w pudełku - co za ludzie. Instrukcja nigdy nie była otwierana, jest nawet pachnący papierem japonski rachunek z lipca 99r.

 

Miałem juz troche G ale ten zdecydowanie jest najfajniejszy.

 

Niezły rarytas, gratuluję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych pseudo śrubkach, a przecież podobne są w Rangemanie, ciekawe czy też będą wypadać bo jak na razie bardzo mocno siedzą i jest problem, żeby je wyjąć przy zmianie bezela.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tych pseudo śrubkach, a przecież podobne są w Rangemanie, ciekawe czy też będą wypadać bo jak na razie bardzo mocno siedzą i jest problem, żeby je wyjąć przy zmianie bezela.

Rangeman'a miałem bardzo krótko, nie sprawdzalem, wiec nie mogę się wypowiedzieć na ten temat - szczerze,myślałem ze są wkręcane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem mocno zaskoczony że GW 9400 wzorem GW 7900 ma atrapy :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie przylacze. DW9900-1b czyli tytanowy Frogman z 99 roku. Przyjechal w stanie nowka sztuka. Ktos kupil zegarek i przez 16 lat trzymał w pudełku - co za ludzie. Instrukcja nigdy nie była otwierana, jest nawet pachnący papierem japonski rachunek z lipca 99r.

 

Miałem juz troche G ale ten zdecydowanie jest najfajniejszy. 

Gratulacje! Do tego NOS - miałeś szczęście. ;)


Screwback.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8ypz5Lm.jpg

 

Wesołych wszystkim!  :)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pięknie GitBit! To i ja przyłączam się do życzeń. Radosnych świąt, wiosny i słońca w sercach i za oknem, wspaniałej rodzinnej atmosfery!..

 

 

range_easter.JPG

 

 

Wesołego alleluja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych Świąt  ;)

po chwili słabości z gulfmasterem, stwierdziłem że nie ma opcji żeby się go pozbyć mimo, iż znajomy już przyjechał go zabrać  :D

 

DSC_4080.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też wesołych świąt.

 

Tak btw to co myślicie o tej biało czarno niebieskiej kombinacji G-8900?

post-76027-0-32390100-1428165090_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok, ale może by dać niebieski lub biały pas? :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem bialy od GLXa ma być po świętach.


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten niebieski metalowy pierścień z białym bezelem ale zgadzam się, że lepiej będzie z białym paskiem :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem  GW-7900NV, jest to mój pierwszy G więc jestem zielony w obsłudze/ustawianiu ich. Miała być insrukcja PL, faktycznie jest, ale taka ogólna, oryginalna "CASIO Module No. 3193 3200"  nie jest w naszym języku. 

Jest szansa na znalezienie jej w internetach, albo gdzieś na forum? Jestem typem który lubi sobie poczytać o nowych sprzętach i ich obsłudze. Mam nadzieje, że dostane gdzieś taką instrukcje. Tym bardziej, że jestem świeży w tych zegarkach. Jakieś złote rady jak zacząć korzystanie z zegarka? W tym momencie pokazuje abstrakcyjną godzinę,  poczekać do rana aż może sam połączy się z wzorcowym zegarem?

Ech :/

 

PS. Znalazłem taką stronkę, pewnie Wam jest znana: http://www.daymon.eu/instrukcja/casio/

Jak dostać hasło do pobrania instrukcji i czy ona jest w PL?

Edytowane przez Pawel91x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw  sam godzine a w nocy sam złapie sygnał i rano będziesz miał dokładny czas co do sekundy.


GW-9400 1ER,GW-9430,GW-9200 1ER, GD-400-4ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do rana i mam nadzieje, że coś się zmieni. Jednak instrukcji i tak będę potrzebował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam do rana i mam nadzieje, że coś się zmieni. Jednak instrukcji i tak będę potrzebował.

Niestety nic się nie zmieniło, mam włączony tryp "p.save", jak to wyłączyć? Może przez to powoduje brak połączenia, i przy okazji automatyczne podświetlanie nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze ShoRtie, ustaw strefę czasową na Berlin ( powinienies miec Berlin w cyfrowym, jezeli nie to Paryż) a następnie poczekaj aż zegarek złapie sygnał. Pamietaj żeby ustawić DST na onn, gdyż mamy czas letni. W moim przypadku zawsze gdy miałem nowego G z Wave ceptorem zajmowało kilka dni zanim zegarek złapał sygnał po raz pierwszy. Później juz łapał sygnał codziennie lub co drugi dzień.

Gratuluję zakupu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rade, ustawiłem już Berlin, ale opcji DST nie widzę, wszystko robię na zasadzie losowego klikanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.