Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

PODFORUM MIŁOŚNIKÓW ZEGARKÓW CASIO G-SHOCK !


Rekomendowane odpowiedzi

Świetny zegarek, zrób foty dekla jak możesz :(

 

Doradźcie mi czy opłaca się kupić g2200 kolor piaskowy z paskiem parcianym na rzepy za 50 zł, ale do naprawy jest rezonator kwarcowy, cena naprawy ok 53 zł,

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Graty Frogu post-0-0-59356300-1330784085.gif

..teraz nareszcie będziesz wiedział, kiedy pełnia księzyca tzn. kiedy na żer wyruszać :(

 

Buszmen - skąd masz dane o cenie naprawy...z serwisu czy od sprzedającego?

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pikny :(

jak sie w nim swiatło odpala?

i jak z wielkoscia w porównaniu do mudmana:?

 

Dzięki wielkie :)

Światło to prawy górny klawisz :wink:

Illuminator będzie jak "coś" do galerii wstawię(podświetlenie nietak całkiem normalnie)

 

Co do wielkości w odniesieniu do Mudmana to średnica generalnie jest ta sama lecz Gulf przez swój bezelek jest od niego wyższy(co daje wrażenie jakgdyby był większy) :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..teraz nareszcie będziesz wiedział, kiedy pełnia księzyca tzn. kiedy na żer wyruszać :(

 

Żaby w zimie w letarg zapadają lecz od wiosny "opcja" jak "znalazł" :wink:

 

Nareszcie Nareszcie już od dawna na niego "chorowałem" 8)

 

 

P,S

Dziękuję wszystkim :)

I naprawdę polecam/jest świetny :)


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Buszmen - skąd masz dane o cenie naprawy...z serwisu czy od sprzedającego?

 

z serwisu, dzwoniłem do nich i powiedzieli mi że ok. tyle by to wyszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Świetny zegarek, zrób foty dekla jak możesz :(

 

Doradźcie mi czy opłaca się kupić g2200 kolor piaskowy z paskiem parcianym na rzepy za 50 zł, ale do naprawy jest rezonator kwarcowy, cena naprawy ok 53 zł,

pzdr

 

Jeśli ten zegareczek miałby Cię wynieść 103pln po naprawie w serwisie(co bardzo istotne) to bez zastanowienia bym go kupił :)

 

Takie jest moje zdanie :wink: (Tym bardziej że po serwisie miałbyś pewne gwarancje)chodżby z uszczelnieniem :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
z serwisu, dzwoniłem do nich i powiedzieli mi że ok. tyle by to wyszło...

 

No to jeśli z serwisu... to wg. mnie warto by było go nabyć,....ale pod pewnymi warunkami:

- stan ogólny jest akceptowalny (ocena indywidualna),

- jest to jedyne i potwierdzone uszkodzenie (diagnoza serwisu nie sprzedawcy!)

- naprawa jest w 100% możliwa i zawrze się w tym koszcie....(bo jeśli zajdzie konieczność wymiany całego modułu, to jest sporo droższy a do tego modelu wątpliwe, żeby był dostępny w Pl)

Ja w takich okolicznościach zawsze staram się wywrzeć presję na sprzedającego, żeby naprawił we własnym zakresie (i z własnym ryzykiem) i podniósł cenę końcową o poniesione koszty.Wówczas jest fair.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
Żaby w zimie w letarg zapadają :wink:

 

:shock:

 

...to se chociaż budzenie na wiosnę nastaw :lol:

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piekny G gratuluje co do wielkosci w porownaniu z Mudmanem jest podobny jednak jesli chodzi o to ktory lepiej lezy na rece to dalbym punkt wiecej Gulfmanowi przymierzalem ostatnio oba modele i przynajmniej na moim szczuplym nadgarstku Gulfman lepiej lezal w Mudmanie jakos dziwnie czulem ze pasek mocno odstaje od nadgarstka w miejscach gdzie jest zamocowany i kawalek dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Easyrider a może "uraczyłbyś" nas fotkami twojego 6620

Było by miło :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal

Hmm...ten model powstał w 1995r czyli trochę mniej niż 15 lat temu :wink:

I występowały w nim różne kolory podświetlenia (niebieskie, zielone, zółte, morskie ect)tak jak różne są wersje kolorystyczne kopert/napisów.

..to był początek doby illuminatorów.

Z tego co pamiętam to Cruise w MI 2 ustawiając słynne 20 godzin odliczania do finalnego zadziałania wirusa miał też niebieskie podświetlenie...

 

Zegarek z tej aukcji jest jak najbardziej oryginalny - bez obaw możesz licytować jeśli Ci się podobają te "3 diabelskie oczy" :wink: ..a i cena jest narazie przystępna.

 

Tylko dodam, że zamówiłem sobie identyczny model (ale u zibiego - inna wer. kolorystyczna) pod choinkę.....a byłem grzeczny :twisted:

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ech ja poszukuje ubranka do mojego weterana DW-6900

-nie ma ktoś?

 

Mudmanie jakos dziwnie czulem ze pasek mocno odstaje od nadgarstka w miejscach gdzie jest zamocowany i kawalek dalej

 

to fakt -albo cos zchrzanili

albo to ma być mały G na dużą ręke :wink:

dodatkowo jest wyjątkowo sztywny-

przez co mały wygodny w noszeniu

-gdzieś do połowy paska

 

 

Co do wielkości w odniesieniu do Mudmana to średnica generalnie jest ta sama lecz Gulf przez swój bezelek jest od niego wyższy(co daje wrażenie jakgdyby był większy)

 

no fakt w mudmanie go bardzo schowali,

a w twoim eksponowali nad wyraz

ale to chyba dobrze moze nawiazanie do starych wysokich modeli

tyko ze w mudzie ta czesciowo widoczna obejma to ponoc stal

sprawdz w swoim

z jakiego materiału

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm...ten model powstał w 1995r czyli trochę mniej niż 15 lat temu :wink:

I występowały w nim różne kolory podświetlenia (niebieskie, zielone, zółte, morskie ect)tak jak różne są wersje kolorystyczne kopert/napisów.

..to był początek doby illuminatorów.

 

Może to nie było 15 a 12 lat temu...jednak zegarek był czarny napis czerwony a podświetlenie zielonkawe może ciut wpadał odcień w turkus?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał narazie jest to niemozliwe poniewaz nie mam aparatu ale jak bedzie mozliwosc to zrobie fotki po wymianie baterii i wyczyszczeniu

 

mam pytanie odnosnie wskaznikow w Gulfmanie czy one dzialaja na zasadzie aktualnej pozycji geograficznej jak doczytalem sie w opisach kilku aukcji czy raczej odpowiednie wskazania sa zaprogramowane na konkretny dzien wg wskazan datownika ? ale stawiam raczej na 2 opcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie odnosnie wskaznikow w Gulfmanie czy one dzialaja na zasadzie aktualnej pozycji geograficznej jak doczytalem sie w opisach kilku aukcji czy raczej odpowiednie wskazania sa zaprogramowane na konkretny dzien wg wskazan datownika ? ale stawiam raczej na 2 opcje

 

Ja uważam inaczej

Z obserwacji jakie zaobserwowałem to fazy księżyca określane są na podstawie pozycji geograficznej w kilku rużnych miejscach zauważyłem inne wskazania :wink:

 

W moim mieszkaniu codzień wskazywana jest określona "faza"

i to się nie zmienia

 

Więc uważam że fazy księżyca określane są na podstawie położenia geograficznego. :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co pamiętam to Cruise w MI 2 ustawiając słynne 20 godzin odliczania do finalnego zadziałania wirusa miał też niebieskie podświetlenie.

Zegarek z tej aukcji jest jak najbardziej oryginalny

 

I tu kolega Shakal ma całkowitą rację(niedalej jak 2 tygodnie temu oglądając MI zauwżyłem że jego 6900 ma niebieski Illuminator)

 

To bardzo fajny ORYGINALNY "G" :wink:

 

:twisted: :twisted:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc
Z obserwacji jakie zaobserwowałem to fazy księżyca określane są na podstawie pozycji geograficznej w kilku rużnych miejscach zauważyłem inne wskazania

 

ten model nie jest wyposazony w sensor

to skąd zmienne dane :shock: :?:

cos ściemniasz :wink: :twisted:

 

Gulfmanie czy one dzialaja na zasadzie aktualnej pozycji geograficznej

 

wpisujesz mu szerokość geograficzną

z uwzglednieniem pory roku itp

reszte obrabia program i tyle

zeby pozycja była aktualna to co iles tam km. musiałbys zmieniac wpisane dane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten model nie jest wyposazony w sensor

to skąd zmienne dane :shock: :?:

cos ściemniasz :wink: :twisted:

 

Niewiem czy ściemniam opisałem to co zauważyłem:

Jestem u siebie w domu napiszę tak że:

wskazuje H i 1 kreskę

a gdy jestem okolo 20 km bardziej na południe to wskazuje L i 1 kreskę :wink:

 

Aż głupio mówić ale niezabardzo znam "zasadę" czy "interpretację" odczytu wskazań Faz Księżycowych :oops: :wink:

 

Odnośnie twojego pytania o "kopertę" to kieruję się tym wątkiem :wink:

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=18450

 

TU CYTAT Z TEGO WĄTKU:

Racja, racja, oczywiście GW-9100 ma tytan, a nie stal. Tutaj Dokładniej opisane:

http://www.polskabizuteria.pl/?pg=ar/ar_12...e1286a32d8505f6

 

w G-9100 jest uretan, o ile się nie mylę, to jest tworzywo sztuczne.

 

Muj to G-9100-1C :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
(..)mam pytanie odnosnie wskaznikow w Gulfmanie czy one dzialaja na zasadzie aktualnej pozycji geograficznej jak doczytalem sie w opisach kilku aukcji czy raczej odpowiednie wskazania sa zaprogramowane na konkretny dzien wg wskazan datownika ? ale stawiam raczej na 2 opcje

Dobrze stawiasz :wink: ...choć oczywiście ma to związek ze strefą geograficzną - programowalną tzn. jeśli siedząc w domu ustawisz sobie np. Hong-Kong będziesz miał przesunięcie czasu oczywiście i związanej z tym fazy księżyca :wink:

 

Natomiast różnice 20 kilometrowe w odczycie można śmiało zrzucić na karb letargu zimowego, któremu to cyklowi biologicznemu podlegają niektóre sympatyczne stworki :lol:

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Natomiast różnice 20 kilometrowe w odczycie można śmiało zrzucić na karb letargu zimowego, któremu to cyklowi biologicznemu podlegają niektóre sympatyczne stworki :lol:

pozdr,

 

:x :wink: :wink:

 

No i Dzięki Panowie :lol:

Teraz i dla mnie logiczniejszym się wydaje wytłumaczenie że należy samemu wpisać dane położenia geograficznego w kturym aktualnie się znajduję aby wskazania "Faz Księżycowych" były prawidłowe :wink:


Czas nie pieniądz zawsze jest.

 

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba gulfmany maja tytan zamiast stali. Tyle ze GW ma tego tytanu wiecej. Ale G-9100 tez ma tytanowy dekiel i tytanowe "szpilki" od przyciskow, ktorych co prawda nie widac, ale ulegaja wplywowi slonej wody.

GW-9100 ma jeszcze pierscien od przodu, ktory wizualnie upieksza napewno, ale nie jest niezbedny do zabezpieczenia anty korozyjnego.

 

Fazy ksiezyca i wykres plywow zaleza od wpisanej do zegarka pozycji geograficznej. Oczywiscie nie ma tu sensorow a la GPS czy innego lokalizotora wiec o tych wskazaniach decyduje tylko uzytkownik. Na tej podstawie tez zegarek AMW-700 pokazuje ilosc rybek czyli prawdopodobienstwo polowow na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No i Dzięki Panowie :lol:

Teraz i dla mnie logiczniejszym się wydaje wytłumaczenie że należy samemu wpisać dane położenia geograficznego w kturym aktualnie się znajduję aby wskazania "Faz Księżycowych" były prawidłowe :wink:

No tak trzeba pokombinować czasami żeby sie zgadzało z dziewczyną. Bo jaka jest faza księżyca, całkiem mnie nie interesuje.


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.