Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jaha

Jaki papier do drukarki atramentowej?

Rekomendowane odpowiedzi

Zostałem szczęśliwym posiadaczem epsona L1800 drukarki atramentowej sześciokolorowej (ma 6 kolorów atramentu, co by nie było łapania za słowa :) ) Po wielu próbach stwierdziłem, że na papierze kredowym nie da się wydrukować materiałów typu ulotka, plakat. Moje pytanie, jaki należy zastosować papier aby to wyglądało w miarę profesionalnie. Pomińmy kwestie opłacalności druku ulotek w domu wiem że są od tego drukarnie jednak nakład 20 sztuk kolorowej wkładki w dokumentacje wyklucza właśnie drukarnie. Proszę o konkretną poradę najlepiej wskazanie konkretnego papieru. Na forach grafików istnieją całe strony porad, jednak jest to bezpodmiotowa dyskusja teoretyków, ja bym chciał konkret typu "ten papier" będzie dobry. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałem szczęśliwym posiadaczem epsona L1800 drukarki atramentowej sześciokolorowej (ma 6 kolorów atramentu, co by nie było łapania za słowa :) ) Po wielu próbach stwierdziłem, że na papierze kredowym nie da się wydrukować materiałów typu ulotka, plakat. Moje pytanie, jaki należy zastosować papier aby to wyglądało w miarę profesionalnie. Pomińmy kwestie opłacalności druku ulotek w domu wiem że są od tego drukarnie jednak nakład 20 sztuk kolorowej wkładki w dokumentacje wyklucza właśnie drukarnie. Proszę o konkretną poradę najlepiej wskazanie konkretnego papieru. Na forach grafików istnieją całe strony porad, jednak jest to bezpodmiotowa dyskusja teoretyków, ja bym chciał konkret typu "ten papier" będzie dobry. Pozdrawiam

 

Dlaczego wyklucza drukarnie?  :blink:

Przecież jak pójdziesz do jakiegoś punktu gdzie robią wydruki to zwykle da się to zrobić w dowolnej liczbie sztuk i przeważnie papier sobie tez możesz powybierać.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie drukują na cyfrowych urządzeniach zrobią Ci nawet 1 kopię.

Na Alledrogo jest wiele ofert - robią w 1 dzień i wysyłają. Czyli jest szansa, że jednego dnia zamawiasz, a drugiego dnia masz to u siebie.

 

Jednostronny papier fotograficzny z połyskiem - oczywiście Epsona będzie kompatybilny.

Ale sam drukowałem na różnych papierach i nie było problemu - najczęściej na papierze Canona, bo był dość ekonomiczny.

Mam też Acme, Art, HP i Lexmarka - bez problemu Epsony na nich drukują.

Musisz tylko sobie w sterowniku drukarki ustawić rodzaj papieru i dać przeschnąć wydrukowi.

Jest też papier foto dwustronny np: https://allegro.pl/papier-fotograficzny-dwustronny-a4-220g-blysk-50ar-i5160074262.html

 

Jeżeli jednak weźmiesz zwykły kredowy papier, nie fotograficzny - to może się nie udać wydruk :(

To musi być papier fotograficzny, do drukarek atramentowych - do laserowych jest inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Szymon dlatego kupiłem taką drukarkę, że wieczorem wiem dokładnie co na takiej wkładce będzie a rano muszę mieć gotowy materiał. Dlatego napisałem że o celowości takiego drukowania w domu a nie w drukarni nie będziemy dyskutować. Nie jest to menu do knajpy tylko materiały szkoleniowe gdzie wymieniana jest jedna strona najczęściej dzieje się to niestety w piątki i soboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Szymon dlatego kupiłem taką drukarkę, że wieczorem wiem dokładnie co na takiej wkładce będzie a rano muszę mieć gotowy materiał. Dlatego napisałem że o celowości takiego drukowania w domu a nie w drukarni nie będziemy dyskutować. Nie jest to menu do knajpy tylko materiały szkoleniowe gdzie wymieniana jest jedna strona najczęściej dzieje się to niestety w piątki i soboty.

 

No to nie liczba sztuk wyklucza drukarnie a czas przeygotowania i to że wiekszośc dzieje się w weekend. Tym wprowadziłeś mnie w błąd i trochę to zmienia charakter Twojego pytania.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.