Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pg

Audi, czyli Porsche design (Eterna) dla Audi,- ile warte?

Rekomendowane odpowiedzi

W związku ze sprzedażą mojego A6 chcialbym tez sprzedac i zegarek który ongis wraz z tym samochodem kupiłem w Monachium. Chodzi o uzywany , ale w niezłym stanie (kilka zadrapań, ale niedużych i głównie na bransolecie) zegarek firmowy Audi, na bardzo dobrym chodzie,.

Jak wiadomo wiele szacownych firm ma umowy z renomowanymi firmami samochodowymi i sprzedaje im opracowane specjalne dla nich zegarki pod samochodowa marka. Najbardziej znane przykłady to chyba Girrard Perregaux z zegarkami dla Ferrari i Breitling z Bentley'em. Dla Audi zegarki z racji powiązań kapitałowych oczywiście produkowało Porsche Design, czyli wykupiona właśnie przez Porsche szacowna Eterna, a od niedawna podobno przejął tę produkcje Sinn.

Zegarek mój oparty jest na kalibrze ETA 2824-2 , -to najczęściej obecnie stosowany kaliber w markowych automatach!,- patrz

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....light=eta+28242

a także

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic....light=eta+28242.

 

Kaliber ten jest tutaj w swojej 2-giej najwyższej jakościowo klasie, (a więc wyższej niż np. stosowana w Tissocie LeLocl, czy Atlanticu Worldmasterze) z ładnie szlifowanym wahnikiem (też oznaczonym logo Audi) i ze stosowaną w chronometrach regulacją chodu śruba mimośrodową.

Wprawdzie na zapięciu jest napis "Stainless Steel" ale prawdopodobnie dotyczy to tylko właśnie zapięcia, bo faktura i kolor litego metalu koperty i bransolety przypomina raczej matowy stop aluminium i magnezu używany w konstrukcjach lotniczych i wyścigowych, zresztą ciężar tez na to wskazywałby. Byc może to stop tytanu.

Zegarek ma szerokość 39 mm. Jest wodoszczelny do 5 ATM, ma przeźroczysty dekielek. Nr ref. 280 1100. Oczywiście "Swiss Made".

3 lata temu kosztował on 665,- Euro w butiku Audi, teraz oczywiście gotów jestem go sprzedać znacznie taniej, bo jest niewątpliwie używany, a jak taniej to jeszcze szczerze mówiąc nie wiem, bo zegarek jest oryginalny, dość unikalny i trudno mi znaleźć punkt odniesienia.

Dlatego zwracam się do Sz. Kolegów o podpowiedź, ile takie dziwo może byc warte?

post-3018-0-57955000-1330690556.jpg

post-3018-0-36630900-1330690557.jpg

post-3018-0-12655000-1330690558.jpg4

 

 

 

_________________


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia osób dotkniętych zegarkozą jest to wyrób "no name". Kupiłeś sobie kiedyś audi, z jakichś powodów kupiłeś do tego zegarek z takim samym logiem. Teraz autko sprzedajesz i okazuje się, że w Twoich oczach ten zegarek nie ma wartości. Miał, gdy miałeś samochód tej marki, a bez samochodu już nie. Sam więc widzisz, że krąg potencjalnych nabywców jest mocno ograniczony. W dodatku zegarek jest dyskusyjnej stylistyki, a mówiąc dosadnie i tylko w swoim imieniu brzydki jak psia kupa. Trudno będzie znaleźć kogoś, kto właśnie kupił sobie jakieś audi, chciałby mieć tak samo oznaczony zegarek umiarkowanej urody.

Generalnie dla mnie takie zegarki, to dodatkowe źródło strzyżenia ludzi z forsy. Mam nadzieję, że już drugi raz nie popełnisz takiego błędu kupując samochód. Gdybyś kupując auto, kupił do niego zegarek za 665 euro jakiejś w miarę znanej firmy (np. wspominanej Eterny), to nie miałbyś dzisiaj większych kłopotów z ustaleniem wartości na rynku wtórnym, ani pewnie ze sprzedażą. A tak, cóż, masz ciekawostkę, którą może zainteresować się kilka osób w Polsce (oczywiście bez najmniejszej gwarancji kupna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iceman
Z punktu widzenia osób dotkniętych zegarkozą jest to wyrób "no name". Kupiłeś sobie kiedyś audi, z jakichś powodów kupiłeś do tego zegarek z takim samym logiem. Teraz autko sprzedajesz i okazuje się, że w Twoich oczach ten zegarek nie ma wartości. Miał, gdy miałeś samochód tej marki, a bez samochodu już nie. Sam więc widzisz, że krąg potencjalnych nabywców jest mocno ograniczony. W dodatku zegarek jest dyskusyjnej stylistyki, a mówiąc dosadnie i tylko w swoim imieniu brzydki jak psia kupa. Trudno będzie znaleźć kogoś, kto właśnie kupił sobie jakieś audi, chciałby mieć tak samo oznaczony zegarek umiarkowanej urody.

Generalnie dla mnie takie zegarki, to dodatkowe źródło strzyżenia ludzi z forsy. Mam nadzieję, że już drugi raz nie popełnisz takiego błędu kupując samochód. Gdybyś kupując auto, kupił do niego zegarek za 665 euro jakiejś w miarę znanej firmy (np. wspominanej Eterny), to nie miałbyś dzisiaj większych kłopotów z ustaleniem wartości na rynku wtórnym, ani pewnie ze sprzedażą. A tak, cóż, masz ciekawostkę, którą może zainteresować się kilka osób w Polsce (oczywiście bez najmniejszej gwarancji kupna).

Nic dodać,nic ująć...

Jeżeli ten zegarek ma dla ciebie jakąkolwiek wartość sentymentalną to po prostu zostaw go sobie,sprzedając wiele (finansowo) nie zyskasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W klubie ciężko będzie sprzedać to cacko :wink: ........bo my kompasów nie zbieramy.

Żart :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Kolegów zadało sobie trud wpisania się do tego wątku, za co dziękuję mimo, ze na postawione pytanie nie odpowiedzieli, a tylko chcieli poinformowac publiczność, że im ten akurat zegarek nie podoba się :wink: .

Cóż, o gustach nie dyskutuje się, ale nie mogę podzielam ich zdziwiena, że to zegarek wyprodukowany i kupiony "pod" markę samochodu. Nic w tym przecież dziwnego, przecież kilka firm zegarkowych, w tym te z najwyższej półki produkuje zegarki, które potem sprzedawane są właśnie pod nazwą marki samochodowej. Zegarki zreszta nie są tu wyjątkiem, -tak postępują producenci innych tez przedmiotów i w wypadku marek automobili z wyższej półki owi producenci gadżetów tez sroce spod ogona nie wypadli!

Potwierdzić to może każdy, komu zdarzyło się kupić samochód dobrej marki nie na złomowisku, czy z 8 reki, ale u autoryzowanego dealera. Znajleźć mozna tam zegarki, pióra, drobna biżuterię itd. z logo marki samochodu.

Dlatego tez nie rozumiem, dlaczego wywołała zdziwienie,, czy tez wyczuwalną ironię mój zakup zegarka wyprodukowanego przez renomowaną firmę (Porsche Design, Eterna) dla tez renomowanej firmy samochodowej i dlaczego nietypowe miałoby być kupowanie takich gadżetów przez innych posiadaczy samochodów tej marki? Dodam tu, "gadżetów" bardzo cenionych przez zegarkomaniaków,,- patrz np. poszukiwane zegarki GP produkowane dla Ferrari, o cenach zwykle wyższych, niz porównywalne modele z "tylko" logo GP.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam,ze cena 300 zl jest cena realna.Werk jest solidny ale koperta - rzecz gustu jest malo atrakcyjna.Zycze powodzenia w sprzedazy i jak w powiedzeniu sa gusty i gusciki :)


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej go sprzedam, pewno na jesieni na Allegro, - mam juz około 150 zegarków, więc czas dokonywać selekcji, a noszenie go teraz, gdy z Audi nic mnie nie łączy jest trochę bez sensu. Może on byc bardziej interesujący dla właściciela Audi, tak jak i koszulka, krawat, czy pióro wieczne z odpowiednim logo.

Co do gustów,- istotnie bywają różne, a ten zegarek zrobiony jest zdecydowanie w stylu wnętrza Audi TT, z jego licznymi elementami wykończonymi w aluminium. co nie wszystkim musi odpowiadać.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość saitek

Przepraszam, że wypowiem się na temat wyglądu samego zegarka a nie jego upłynnienia.

Bardzo lubię stylistykę AUDI, zarówno tych starszych jak i coraz piękniejszych nowych modeli, ale ten zegarek jest po prostu, brzydki.

 

Może spróbuj na jakimś forum samochodowym a może jest nawet forum Audi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pg pomyliłeś 2 firmy Porsche z Porsche Design.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pg pomyliłeś 2 firmy Porsche z Porsche Design.

 

Dlaczego tak sądzisz??

 

Jak mi się zdaje, ani słowa nie napisałem o firmie Porsche, chociaż w zasadzie miałbym wszelkie prawo, jako że firma Porsche Design załozona została jakieś 35 lat temu przez znanego miłośnikom motoryzacji profesora Ferdynanda Alexandra Porsche i cały czas firma Porsche AG ma w niej zdecydowanie większościowe udziały. Innymi słowami,- Porsche Design jest oddziałem Porsche AG, powołanym po to, aby wykorzystując popularność tej marki samochodowej (to taki mój mały kamyczek do ogródka tych, co dziwili się, ze zegarek moze byc związany z marką samochodu) stworzyć markę luksusowych przedmiotów zbytku, biżuterię itp przeznaczoną głównie dla mężczyzn kupujacych (albo o tym marzacych;-) własnie wiadome samochody. W ramach tej działalności Porsche Design zaczał równiez projektowac zegarki (firma zajmuje się w zasadzie yłacznie wzornictwem i projektowaniem wyrobu,), które w ramach kontraktu, a potem znów zwiazków kapitałowych od 1998 produkuje dla nich tez nie byle kto, bo firma Eterna,- cala historia zegarmistrzostwa i to nie od strony bzdetów, ale istotnego wkładu w rozwiazania techniczne!

Porsche Design uznawana jest obecnie za jedną ze ścisłej czołówki firm designerskich na świecie, niezależnie od tego, że jak widzę, mój zegarek PT Kolegom raczej nie podoba się :wink: Na marginesie, co powiecie na zegarek P6300 Flat Six, czy czegoś on nie przypomina:?: :wink: Jesli sie podoba, to tylko 2 drobnostki:

1. znaleźć sprzedawcę ( co b. trudne)

2. no i wyłożyć > 2 tys Euro..

 

post-3018-0-62323000-1330690659.jpg


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli szacowna, wykupiona właśnie przez Porsche Eterna.

 

Wnioskowałem z powyższego zdania. Nie twierdzę, że nie ma powiązań kapitałowych między PD a Porsche. Twierdzę jedynie , ze są dwie różne firmy . Nawet siedziby maja w różnych krajach.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego zwracam się do Sz. Kolegów o podpowiedź, ile takie dziwo może byc warte?

post-7161-0-86328500-1330690660.jpg

 

:shock: fajny zegarek! Gdyby Żona jeździła A3 to bym jej taki gadżet kupił. Myślę, że 300-400pln to max. jaki mógłbym dać.

W tej cenie jest też kilka designersko ciekawych zegarków.

Jeśli chodzi o Porsche Design to projektuja wszystko od okularów po Eskpresy do kawy. Większość ma ciekawy design i przez to zawyżoną cenę. A wykonanie zlecają podwykonawcom.

Niewydaje mi się jednak aby to było warte Żądanych Kwot. Niemniej jeśli komuś się podoba to go kupi - jak Ty za :oops: ciężkie :oops: pieniądze.

PS

Aby nie było, że jestem złośliwy czy coś - DOBRA rada :

Proponuję wystawić na Allegro aukcję prywatną od złotówki i "kup Teraz na 1500pln( w opisie wpisz swój numer telefonu i że cena jest do negocjacji)

Zapłacisz wtedy ok. 50grosze za 10 dni aukcji.

Tak naprawdę możesz równie dobrze sprzedać go za miesiąć lub (co bardziej prawdopodobne )za rok.

Wystaw też na EBAY-u jak masz możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu napiszę coś - dla niektórych - nieprzyjemnego do czytania. Otóż - cały czas wg mnie - firma Porsche Design nigdy nie zajmie czołowego miejsca na rynku markowych zegarków. Nigdy nie będzie obiektem powszechnych westchnień i podziwu. Z tej prostej przyczyny, że ma paskudną nazwę. Coś tak obrzydliwego, mógł zrobić tylko biuralista z niemiecką duszą. Piszę to jako Polak znający niemiecki, ale nie angielski. Być może dla Anglika, Włocha, Hiszpana czy Francuza nazwa Porsche Design jest neutralna, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że nawet oni nie zauważą członu Design.

 

Zegarek z logo Audi nigdy nie będzie tyle wart co (nawet równie brzydki) zegarek Eterna. Tak samo, jak samochód Audi przestemplowany z niewiadomych powodów we wszystkich możliwych miejscach na FSO, Kia czy coś podobnego, nie osiągnie tej samej ceny i uznania w oczach nabywcy, co samochód bez przestemplowania czyli oryginalne Audi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porsche Design nigdy nie zajmie czołowego miejsca na rynku markowych zegarków

Tak, ale swoją pozycję, zegarków wysokiej klasy osiągnie. Ustawiona jest pod rynek snobów i wśród nich osiągnie sukces.

Porsche Design staje się synonimem luksusu. Niezależnie od tego, czy są to sanki, czy żelazko.

 

P.SNa sankach PD chętnie w najbliższą zimę się sprawdzę


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ustawiona jest pod rynek snobów i wśród nich osiągnie sukces.

 

No to już mamy odpowiedź - trzeba znaleźć forum Audi i tam szukać zbytu.

Pozdr

G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a nie obejdzie sie bez Gombrowiczowego "przyklejania gęby" ? To tak a propos sugerowania, ze wlasciciele Audi to snoby. My jako milosnicy zegarkow stapalibysmy po cienkim lodzie, gdybysmy zaczeli dopatrywac sie snobizmu w otaczajacym swiecie. Pozdrawiam :wink:


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Porsche Design nigdy nie zajmie czołowego miejsca na rynku markowych zegarków

Tak, ale swoją pozycję, zegarków wysokiej klasy osiągnie. Ustawiona jest pod rynek snobów i wśród nich osiągnie sukces.

Porsche Design staje się synonimem luksusu. Niezależnie od tego, czy są to sanki, czy żelazko.

 

(...)

[/size]

 

Tu mógłbym powtórzyć swój niepoprawny politycznie (na tym forum :wink: ) pogląd, ze podobnie ustawionych jest >90% producentów luksusowych zegarków...

A Porsche Design sukces oczywiście osiągnie, a nawet, MSZ, już osiągnęła!

W tym, jak sądzę niezgadzając się z opinią Kol. pieczarka, właśnie pomogła jej nazwa "Porsche" bo w ten sposób weszła na rynek od razu z powszechnie rozpoznawalną nazwą budzącą "prawidłowe" skojarzenia,- wyrobu drogiego, ekskluzywnego, z tradycjami, o wyrafinowanej technice i wzornictwie; budzacego marzenia wielu, - właśnie tak, jak wiadomy samochód.

 

Ja, mający jakieś pojęcie o zegarkach, jeśli miałbym kupić zegarek Porsche Design (ten Audi kupiłem pośrednio poniekąd, bo w ramach wytargowanego rabatu przy kupnie samochodu) to zrobiłbym to dlatego, ze wyprodukowała go właśnie Eterna. o której trochę wiem, znam jej zasługi, osiągnięcia i historię.

Ale dla >95% ludzi rozpoznawalną "firmą" jest Porsche, a nie Eterna i wybiorą Porsche Design uważając , ze to musi byc produkt z podobnej półki, co samochód.

No i dokonają niezłego wyboru, bo to będzie w istocie dobry i ładny zegarek, wyrób przecież znakomitego producenta, a także zaspakajający ich potrzebę luksusu i estetyki, a przede wszystkim samą nazwą wysyłający pożądany przez nich sygnał krewnym i znajomym :wink:


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zrobiłbym to dlatego, ze wyprodukowała go właśnie Eterna

Zegarki PD są projektowane w biurze projektowym w Austrii. Zegarki jedynie są składane w Eternie. IMHO mimo, ze akurat czasomierze PD do mnie nie przemawiają to biorąc do ręki zegarek ETERNA i PD, to ten pierwszy wygląda jak zabawka.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to zrobiłbym to dlatego, ze wyprodukowała go właśnie Eterna

Zegarki PD są projektowane w biurze projektowym w Austrii. Zegarki jedynie są składane w Eternie. IMHO mimo, ze akurat czasomierze PD do mnie nie przemawiają to biorąc do ręki zegarek ETERNA i PD, to ten pierwszy wygląda jak zabawka.

 

To nie jest tak! Zegarki PD projektowane są w biurach PD (a i tak chodzi wyłącznie o kopertę itp sprawy estetyczne), natomiast ich produkcja na bazie tego projektu (a także zaprojektowanie części "czysto "zegarkowej" w sensie mechanizmów itd to juz wyłącznie działka Eterny!

PD nie produkuje żadnych w zasadzie części, z których Eterna miałaby dopiero składać gotowy zegarek. PD to wyłącznie firma desigersko-projektowa i marketingowa, a nie produkcyjna!

W szczegółach w wypadku zegarków sprawa wygląda z grubsza tak, ze PD przekazuje (po licznych uzgodnieniach) projekt nowego modelu, a Eterna na tej podstawie robi już dokumentacje produkcyjną, dobiera odpowiednie rozwiązania techniczne i nastepnie, po ostatecznych uzgodnieniach z PD na tej podstawie produkuje ten zegarek, który , na bazie swoistej umowy licencyjnej sprzedawany jest pod marka i w sieci PD.

A więc w skrócie, PD daje projekt wyglądu, marketing i sieć sprzedaży, reszta należy do Eterny. Albo inaczej, zegarek firmy PD to po prostu zegarek Eterny o wyglądzie określonym przez PD i ktory sprzedawany jest w sieci i pod logo PD!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale w ręku zegarki PD wyglądają dużo solidniej niż Eterny


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się, ale w ręku zegarki PD wyglądają dużo solidniej niż Eterny

 

Być może, nie znam na tyle i na żywo odpowiedniej liczby modeli tych producentów , aby do tego Twojego spostrzeżenia odnieść się merytorycznie. Niemniej, MSZ, z tego wyciągnąć można jedynie taki wniosek, ze firmy te celowo nie robia podobnych zegarków, bo chcą się od siebie odróżniać po to, żeby zainteresować swoimi wyrobami (w sumie) szerszą grupę klientów. W żargonie marketingowców mają one po prostu rożne targety :wink:

Nie sądzę jednak, by to miało przełożenie na jakość tych zegarków.

Ja osobiście bardzo cenię sobie właśnie Eternę, zarówno za jej historię i wkład w rozwój zegarków, jak i właśnie za jakość wyrobów. Mam sam 3 sztuki (nie najnowsze oczywiście, bo..- patrz moja sygnaturka :wink:) i są to naprawdę przyzwoite i w swojej estetyce ponadczasowe zegarki (Eterna-matic w stali nierdzewnej- "czysty" zegarek, bez żadnych jarmarcznych ozdóbek, nic dodać , nic ująć!, a jeszcze jesli model 3000, cieniutki, mimo, ze automat!


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pg, nikt nie twierdzi, że zegarki Eterna są kiepskie jakości.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.