Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xeda

Pojedynek Seiko vs Seiko vs inni

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Zastanawiam się nad zakupem zegarka weekendowego/wakacyjnego/do zakładania przy pracach domowych itd.

Ma być to kolejny zegarek. Nie za duży w granicach 40mm koperta. WR 200 . Cena 1000-2000 PLN .

Oto moje typy :

1. SKX 007 + mody ( szkiełko , bezel , koronka )

2. Seiko Mini Turtle PADI

3. Seiko SNA 411

4. Dan Henry 1970 :)

 

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zelos Mako 500  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też interesuje mnie ten mini żółw, konkretnie SRPC41K1. Niby sporo większy od mojego obecnego SKX013, ale ma mało "od ucha do ucha", bodajże niecałe 43 mm. Zastanawiam się jakby to się nosiło. 

 

SKX to dobra opcja, w necie jest mnóstwo informacji o nich, recenzji itd nie ma sensu tu się rozwodzić. Łatwe w odsprzedaży, a teraz nawet bardziej bo zdaje się, że przestali je produkować. 

 

W tym przedziale cenowym oprócz wspomnianego Zelosa i Dan Henry jest sporo zegarków od microbrandów. Trzeba by sprecyzować wymagania. Aha, no i pozostaje często przewijające się w tym dziale pytanie: w grę wchodzi tylko nowy czy również używane? 

 

 

  •  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te mini żółwie, to jakies takie "ni w du.ę i w oko"  :) .

 

Albo dozbierac do normalnego żółwia, albo brac skx'a - poki jeszcze sa w normalnych cenach, choć te juz rosną.

 

Zreszta poprawcie mnie jezeli sie myle, ale mini żółwie nie maja chyba WR200 ?

 

Jezeli szafir jest taka koniecznościa, to jak słusznie wskazali Koledzy powyzej, warto przyjrzec sie ofercie microbrand'ów: zelos, armida i cała reszta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają wodoszczelność klasy 200m. W przeciwieństwie do SKX-ów mają też przydatną moim zdaniem funkcję dokręcania. Standardowe żółwie są spore, a te mniejsze mają niby za zadanie przejąć schedę po SKX-ach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Standardowy Żółw faktycznie wydaje się spory (średnica koperty), ale stosunkowo nieduży L2L powoduje, że nosi się go dobrze także na mniejszym nadgarstku, co sam wypróbowałem  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do SKX-ów mają też przydatną moim zdaniem funkcję dokręcania.

Do czego ta funkcja jest przydatna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to, tak jak w życiu, zawsze można komuś śrubkę dokręcić, a tu funkcja pod ręką/na ręce  :P   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego ta funkcja jest przydatna?

 

Ja lubię sobie dokręcić zegarek który biorę z szuflady po dłuższym leżeniu. Jak zakładałem SKX po południu czy wieczorem to nie zawsze zdążył się nakręcić na tyle, żeby rano nadal pracował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie żółwik - bajka. A jeszcze rok temu wydawał mi się ohydny i dla starego dziada przez ten sznyt retro. Teraz praktycznie skanibalizowal skx'a 007, jeżeli chodzi o czas na nadgarstku i to do tego stopnia, że zastanawiam się nad sprzedażą skx'a, co jeszcze do niedawna wydawało mi się nie do pomyślenia.

 

Mam zwykłego czarnego srp777 na gumie - pasek super jakości.

 

Gdyby autor tematu chciał kupić żółwia, polecam w miarę możliwości oględziny osobiste - niestety większość jest "przekoszona", bezel sobie, chapter ring sobie, a indeksy sobie.

 

Ja swojego wybrałem spośród siedmiu egzemplarzy i powiedzmy, że jest ok w 98%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi panowie ale zapewne wygra skx007.

Chociaż Reeadycja kultowego divera marki LIP Nautic Ski typu supercomprsor tez nie daje mi spokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.