Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waljo

Balans do damskiej kieszonki

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, posiadam starą kieszonkę sądzę, że gdzieś w granicach 1900 roku. Cały jest w dobrym stanie poza balansem, który jest zmasakrowany. Mechanizm nie posiada żadnych oznaczeń ma średnicę 25 mm. Zdjęcia w załączeniu. Może Koledzy macie sprężynę lub cały balans do odsprzedaży?. Proszę o info. Dobranie nowej sprężyny będzie chyba trudne więc póki co poszukuje oryginału. Macie jakieś doświadczenia w dorabianiu takiej sprężyny ?. Jest możliwe aby dobrać ja od jakiegoś innego powiedzmy współczesnego zegarka?. Pozdrawiam serdecznie.

post-65639-0-63443900-1543176220_thumb.jpg

post-65639-0-73187700-1543176236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze współczesnego nic nie dobierzesz bo to jest cylinderek - będzie problem ale nie jest niemożliwe po prostu dobry zegarmistrz z zapasem części - wysyłkowo nikt nie doradzi raczej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem neta i znalazłem zegarki z podobnymi mechanizmami nawet mogę powiedzieć takimi samymi.  Myślałem o kupnie czegoś ze zdewastowanym środkiem i podmianę sprężyny. Czy ten mechanizm był jakoś popularny i wkładany do damskich  "kieszonek" ?. Jak się na niego spojrzy dokładniej to jest trochę dziwnie wykonany bo części są zrobione bardzo dobrze widać, że ktoś się do nich przyłożył, a natomiast sam  szkielet, pół mostki to już dramat. Wyglądają jakby spod siekiery wyszły. Zadziory niedopiłowania i inne braki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.