Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ralf58

Amfibia z manualnym naciągiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Chciałbym do swojej kolekcji dodać jakiegoś nurka i pomyślałem o amfibii - do wody raczej w nim wchodzić nie będę, bardziej do okazjonalnego noszenia :) I tu mam do Was 2 pytania:

- czy pod kątem jakości i precyzji wykonania lepiej wybrać model produkcji radzieckiej czy kupić coś nowego?

- z uwagi na okazjonalne noszenie wolałbym model z ręcznym naciągiem - oglądałem ofertę Meranom i nie znalazłem takiego, wszystko w automacie. Czy w związku z tym jestem skazany na coś starszego? Jeśli tak to którym modelem powinienem się zainteresować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam, noworuskie Amfibie, zajeb...e zegarki, w tej cenie ciężko znajdziesz automata z wr 200m.

Polecam

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wolałbym chyba manualny naciąg - nie wiem jak ten automat wytrzyma notoryczne ręczne nakręcanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wolałbym chyba manualny naciąg - nie wiem jak ten automat wytrzyma notoryczne ręczne nakręcanie...

Nie rozumiem tego lęku?

Przecież ja swoją Amfę noszę na zmianę z innymi ;-)

Bierzesz, dokręcasz z koronki, ustawiasz, zakładasz i śmigasz :-)

No problemo ;-)

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytanie bardziej ogólne - czy taki automat lepiej co 2 dni dokręcać czy lepiej pozwolić mu się zatrzymać i w razie potrzeby nakręcić i ustawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukas_op

To pytanie bardziej ogólne - czy taki automat lepiej co 2 dni dokręcać czy lepiej pozwolić mu się zatrzymać i w razie potrzeby nakręcić i ustawić?

Dobrze aby pracował regularnie aby smar był rozprowadzany i nie zastał się.

 

Z dokręcaniem jest tyle opinii ile specjalistów. Ja swoich nie dokręcam bo nie mam takiej potrzeby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Możesz dokręcac i nic im nie będzie. Działa to tak samo jak wolne kolo w Syrenie (kto miał to wie o czym mowa).

 

Możesz nakręcac kiedy chcesz albo nawet i raz w miesiącu i nic tym werkom nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że wolałbym chyba manualny naciąg - nie wiem jak ten automat wytrzyma notoryczne ręczne nakręcanie...

Nie ma współczesnych Amfibii z ręcznym naciągiem. Po prostu się ich nie produkuje. Jeśli Amfibia to tylko automat.

Ale są mechaniczne Komandirskie classic i te wszystkie są z ręcznym nakręcaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcesz z ręcznym naciągiem to starsze amfibie z mechanizmem 2209 dla przykładu


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

- czy pod kątem jakości i precyzji wykonania lepiej wybrać model produkcji radzieckiej czy kupić coś nowego?

zdecydowanie upoluj sobie jakąś radziecką amfibię cal.2209 - beczkę, albo jakąś późniejszą cal.2409 (większy wybór)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie coraz bardziej się do tego skłaniam... Do tego strasznie podobają mi się tarcze jak w tym ogłoszeniu:

 

https://www.olx.pl/oferta/tarcze-wostok-niebieska-i-zielona-CID87-IDvWV6c.html

 

Takie tarcze w zieleni butelkowej lub bordo - wiem, że nie są od amfibii, bardziej chodzi o kolor. Bordo widziałem tylko Orient Mako, ale to już wielkość nie ta :)

 

I tak zaczynam kombinować, czy nie kupić starej amfibii na 2209 lub 2409, jeśli byłaby potrzeba renowacji to, patrząc po dostępności części nowych czy używanych, nie powinno być z tym problemu + dać fachowcowi tarczę do pomalowania w oczekiwanym przeze mnie kolorze... Jest to wykonalne? Taka amfibia z zieloną lub bordową tarczą + czarnym bezelem wyglądała by świetnie!

 

Tutaj ktoś kombinował:

post-107487-0-48823400-1546003832.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o renowację tarczy to obecnie mam takiego 2209 u zegarmistrza. początkowo chciałem odnowić kolor tarczy i indeksy. Jeśli chodzi o indeksy to koledzy na forum uświadomili mi że te są ręcznie malowane i szkoda je zamalować.

a o tarczy to zegarmistrz powiedział, że może ją pomalować, ale nie zrobi już takiego szlifu i przejścia kolorów. i szkoda by było pozbywać się oryginalnych pęknięć farby.

ostatecznie stanęło na wyczyszczeniu tarczy, szlif szkiełka, wymiana wskazówek na nowe które mu dałem. odbieram w połowie stycznia

 

post-92558-0-85062400-1541865501.jpg


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli te tarcze z olx są oryginalne i można spokojnie brać? Trochę szkoda, że nie cyrylica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są współczesne tarcze, zrobione na wzór. Zamienniki, żadne oryginały


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z ich trwałością? Skoro myślę o składaku to oryginalność ma już mniejsze znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak wsadzisz w zegarek to siedzi. Tarcza raczej nie jest narażona na jakieś nieszczęścia.

Mam od tego pana z Olx inną tarcze i jest ok.


Zdrowy rozsądek to nic innego jak zbiór uprzedzeń nagromadzonych w umyśle przed osiemnastym rokiem życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to teraz gdybym chciał złożyć takiego składaka:

 

https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-set-of-arrows-to-vostok-amphibian-watch-new.html

https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-case-670.html

https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-first-bracelet-links-on-02-case.html

https://meranom.com/en/amphibian-classic/spare-parts/vostok-watch-universal-metal-bracelet-for-vostok-amphibia-20mm.html

+ ta zielona tarcza z OLX

+ mechanizm 2209

 

to:

- czy wszystko wziąłem pod uwagę i nic nie jest pominięte, żeby był komplet?

- najważniejsze - czy wszystko ze sobą będzie prawidłowo spasowane?

 

Do tego pewnie bym pokombinował z bezelem, ale to już jak będzie całość to będę dobierał ostateczny.

Wiem, że najprościej by było kupić jakąś starą amfibię z mechanizmem 2209, jednak z nim chyba tylko beczki wychodziły a one średnio mi się podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta to raczej pod mechanizm 24xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pan w ogłoszeniu pisze o 2209, niestety jakość zdjęcia jest słaba i nie mogę przeczytać ile kamieni jest napisane. Napisałem wiadomość i czekam na odpowiedź.

Gdyby 2409 pasował to byłoby łatwiej - o wiele większa dostępność używanych amfibii i nie musiałbym tak kombinować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Classified

Chcesz stworzyć frankenamfibię? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak :) Wiem, że puryści mnie za to zlinczują... powiedzmy, że dokonam głębszych modów niż sama wymiana bezela...

Pytanie tylko czy to wszystko będzie ze sobą pasować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.