Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Robert39

Orient - czy to oryginał ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc w ocenie oryginalności zegarka. Zegarek zakupiłem w sklepie Timea.pl (Słowacja) za 1165 zł - cena miazga. Dostałem paragon na którym jest umieszczony model zegarka plus kartę gwarancyjną sprzedawcy (gwarancja sprzedawcy 2 lata)oraz instrukcje obsługi w języku polskim. Dodatkowo dostałem oryginalną instrukcje oraz książeczkę gwarancyjną Orienta, ale nie wypełnioną. Zegarek w miarę ok. Niedociągnięcia jakie zuważyłem to o ile dobrze widzę słabszy poler na bokach od wewnętrznej strony osłony koronki. Ciężko to jednak stwierdzić gołym okiem, ale są tam pewne niedociągnięcia. Drugi element niedopracowany to wewnętrzna część uszu( widoczne po zdjęciu bransolety). Mówię o samych uszach ponieważ koperta w tamtym miejscu jak najbardziej tip-top. Nie ma jakiejś tragedii, niemniej jednak widoczne jest niedopracowanie po dokładniejszym przyjżeniu się. Jest jeszcze jedna rzecz. Wskazówki są odrobinę przestrzelone i nie trafiają idealnie w indeksy ( minutowa względem godzinowej). Nie jest to duża różnica minutową należy cofnąć maks 1.5 minuty aby godzinowa trafiała idealnie. Trzeba się zatem przyjżeć bardzo dokładnie aby to zauważyć. Musiałbym wysłać na ewentualne ustawienie do sklepu, ale chyba sobie daruje. Tak naprawdę pasowałoby zdjąć dekielek i sprawdzić co tam siedzi za mechanizm. Podejrzewam, że nie opłacałoby się robić pod taki zegarek klona mechanizmu Orienta. Jednak tego nie sprawdzę, ponieważ nie chciałbym czegoś uszkodzić lub stracić wodoszczelności, póki mam gwarancję. Poza tym gwarancja zabrania zdejmowania dekla w swoim zakresie. :) . Jeszcze jedno, zegarek po około dobie nie ma praktycznie odchyłki po sprawdzeniu wzrokowym (1-2 godziny noszenia i reszta leżenie w skrzynce). Proszę o wypowiedzenie się osób zorientowanych w temacie, czy może to być podróbka. Główną przesłanką niepewności jest bardzo niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powtarzasz trochę tematu?:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/172622-orient-triton-ra-el0002l00b-sprawdzenie-oryginalności/#entry2481698

 

Co do orginalności zegarka to co jakiś czas pojawia się pytanie czy to podróbka Orienta, ale nigdy nie potwierdzono takiego faktu...Jeżeli tak nie jest proszę, żeby mnie któryś z kolegów poprawił.

Masz uwagi do jakości zegarka to reklamuj u sprzedawcy, ale pokaż może go wcześniej jakiemuś zaufanemu zegarmistrzowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkiem jest wszystko ok, zresztą ze sklepem też, w najgorszym razie anulują zamówienie co też często się zdarza ze względu na brak aktualizacji ceny w stosunku do euro, nie słyszałem aby komukolwiek wysłano podróbkę, forma płatności polecenie pobrania, widziałem parę zegarków orientów z tego sklepu i żadnych uwag. Jeśli faktycznie coś nie pasuje odeślij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timea jest ok :) takie słowackie CW już z VAT i bliżej niż eglobalcentral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki Panowie. Nie będę zwracał zegarka jako taki. Muszę tylko pomyśleć nad ewentualną odsyłką gwarancyjną. Chodzi o wskazówki. Coś musi być z nimi nie tak, ponieważ raz ustawiają się idealnie po całej tarczy, a następnym razem już przestrzeliwują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia. Bardziej chodziło mi, o uspokojenie z Waszej strony mojego sumienia, co do oryginalności. :) Natomiast jeśli chodzi o ewentualną wadę to wiem, że to już między mną a sklepem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.