Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
pawel1010

Zegar ścienny

Recommended Posts

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Paweld
      Dzień dobry
      Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą do znawców tematu. 
      Chciałbym abyście Państwo pomogli mi znaleźć rynkową wartość zegara,
      który prezentuję na zdjęciach dostępnych w linku:

https://photos.app.goo.gl/gmqCyChj1MNWFZiSA

Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
      Paweł

• By wildthink
      Cześć wszystkim
      Szukam divera, który będzie używany na co dzień, nie do kolekcji. Będzie pierwszym (od długiego czasu) i jedynym zegarkiem, chciałbym więc żeby cieszył oko za każdym razem, gdy będę go zakładał. Podstawowe założenia:
      -diver (będzie schodził pod wodę)
      -dokładność chodu
      -precyzja wykonania
      -szafir (raczej)
      -ceramiczny bezel
      -dobra luma
      -data 
      -budżet tak 2000 do 3000 zł

To tak z grubsza. Chciałbym, żeby był dokładny (tak max kilka sekund na dobę, im mniej tym lepiej), nie pytajcie dlaczego, taki fix na tym punkcie, poszukiwania zacząłem nawet od solarów z synchronizacją czasu, gps itp. Ostatecznie jednak stanęło na automacie. Precyzja wykonania - będę go nosił codziennie, nie chciałbym patrzeć na niecentrujący bezel, indeksy czy co tam jeszcze może się nie udać. Szafir myślę że obowiązkowy, a z ceramicznym bezelem to już Was chcę zapytać, w czym on lepszy od innych. Zegarek nowy lub używany, ale w b.dobrym stanie. Co do marek nie mam uprzedzeń, może być znana marka, mogą być też microbrandy. Na pewno nie modowe. Nadgarstek mam 18-18,5 cm, raczej "płaski", więc raczej nie za duże zegarki, ważne żeby dobrze się nosił.
      Swoje poszukiwania naturalnie zacząłem od Seiko, Wśród moich typów znalazły się SPB097J1, SPB083J1, SRPC91K1, SRPD21K1. Niestety część z nich wykracza poza budżet (nowe), Potem, po przeczytaniu tematu "nurasy - fanclub" znalazłem wiele innych, ciekawych propozycji. Problem w tym, że wybrać muszę (chcę) tylko jeden zegarek i tu liczę na Waszą pomoc.
      Wiem, że budżet ogranicza i być może wymagania są zbyt wysokie, ale liczę, że pomożecie wybrać coś najlepszego w tej cenie.
      Dzięki.
    • By Justyna_Arendal
      Witam wszytskich
      kupiłam na pchlim targu zegar skrzynkowy - drewniany - naścienny. Zawsze chciałam taki miec a w tym zakochałam sie od pierwszego wrazenia. Jeszcze bardziej się ucieszyłam kiedy okazało sie ze po nakreceniu chodzi i pieknie suptelnie bije !! ale chciałabym poznac jego historie, albo chociaz cokolwiek sie dowiedziec
      w srodku ma metalowy napis GERMANIA - ale nic wiecej, nie ma zadnych dodatkowych opisów ani z tyłu ani z przodu. Ma jeszcze numer 22 na górze. MOze pod urzadzeniem cos jest, ale nie zamierzam sprawdzac. dodaje kilka zdjec moze ktos z Was cos mi napisze na jego temat bardzo prosze

Pozdrawiam Justyna

Mod mode:
      Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.

• By ROMANOFF
      Legnica - 18 VII 2017 r.

Kochani...

zwracam się z ogromną prośbą o pomoc dotyczącą zegara ściennego sygnowanego przez  Franz Hermle & Sohn. Udało mi się okazyjnie zakupić to "cacko". Niestety brakuje długiej wskazówki, a co gorsza "obciążników". W związku z tym moje pytania. Czy ktoś z Was ma wiedzą jaką wagę owe obciążniki powinny mieć. Poza tym jaki mniej więcej jest rok tego zegara i ewentualnie jakaś jego hipotetyczna wartość. W pazdzierniku mój ojciec ma 70 urodziny i bardzo chciałbym mu ten zegar dać w prezencie, a wiadomo, że powinien być kompletny.

Bardzo dziękuje za ewentualne podpowiedzi, informacje czy też sugestie.

Pozdrawiam gorąco 

Marcin

• By Monia89
      Dobry wieczór
      Jestem pierwszy raz tutaj więc jeśli źle wstawiłam temat to przepraszam.
      Przedmiotem mojego zapytania jest zegar Kieninger widoczny na zdjęciu. Czy ktoś byłby w stanie podpowiedzieć jak by go można było naprawić tak by działał prawidłowo? (Po 10/15 minutach zegar zatrzymuje się) I czy taka naprawa jest opłacalna? Regulacja na wahadle nie przynosi oczekiwanego skutku.
      Za wszelkie odpowiedzi bardzo dziękuję.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.