Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Justyna_Arendal

zegar ścienny GERMANIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich :)

kupiłam na pchlim targu zegar skrzynkowy - drewniany - naścienny. Zawsze chciałam taki miec a w tym zakochałam sie od pierwszego wrazenia. Jeszcze bardziej się ucieszyłam kiedy okazało sie ze po nakreceniu chodzi i pieknie suptelnie bije :) !! ale chciałabym poznac jego historie, albo chociaz cokolwiek sie dowiedziec :)

w srodku ma metalowy napis GERMANIA - ale nic wiecej, nie ma zadnych dodatkowych opisów ani z tyłu ani z przodu. Ma jeszcze numer 22 na górze. MOze pod urzadzeniem cos jest, ale nie zamierzam sprawdzac. dodaje kilka zdjec :) moze ktos z Was cos mi napisze na jego temat :) bardzo prosze

 

Pozdrawiam Justyna

 

 

 

Mod mode:

Temat przeniesiony do odpowiedniego działu.

post-100943-0-67975900-1509896495_thumb.jpg

post-100943-0-00688100-1509896502.jpg

post-100943-0-54756400-1509896557.jpg

post-100943-0-72224300-1509896562.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że może być to Junghans z lat 1900-1920, na tylnej płycie mechanizmu być może jest sygnatura. No ale trzeba wyciągnąć mechanizm. To nic trudnego ani strasznego.

Z tego co pamiętam w katalogu z 1910 powinien być identyczny.


No i jest :) (Ten w środku)

post-68176-0-12143200-1509908130_thumb.jpg


Pozdrawiam Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj opisałem jak to zrobić:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/48800-identyfikacja-zegar%C3%B3w-jak-zada%C4%87-pytanie-aby-otrzyma%C4%87-odpowiedzi/

 

Tak skrzynia jak i forma zawieszki wahadła wskazują na Junghansa. Po wyjęciu werku być może będzie widoczny na tylnej płycie kod daty produkcji.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam :) piękny Junghans z 1908 roku :) w dodatku wyczyszczony i naoliwiony :) a kupiony w Norwegii za całe 50  koron (czyli ok. 20 zł!!!!) Bosko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar-w ogłoszeniu Lenzkirch ze znakiem zapytania. Według numeru fabrycznego pochodzi z roku 1858- oczywiście jeżeli jest to Lenzkirch🤔, a sam właściciel nie jest tego pewny... Proszę niezawodnych kolegów o pomoc,z góry dziękuję 🙂




    • Przez Markope
      Witam, mam na oku taki oto zegar,w opisie Lenzkirch ze znakiem zapytania. Numer wskazywałby na rok produkcji 1858,o ile to rzeczywiście Lenzkirch 🤔.  Sam sprzedający nie jest pewien...proszę niezwodnych kolegów o pomoc




    • Przez Markope
      Witam,spotkałem się na Allegro i Olx z zegarami stojącymi sygnowanymi "Germania". Co do firmy są oczywiście informacje ( istniała w latach 1871-1899), miała kilka sygnatur, jednak informacji o takich ,jak w tych dwóch zegarach stojacych nigdzie nie znalazłem. Ciekawostką jest dodatkowo to ,że różnią się od siebie tylko o dwa numery fabryczne (137303 i 137305).  Obydwa wystawione w stolicy. Jednak najbardziej interesuje mnie ta sygnatura. Liczę na wszechwiedzę klubowiczów, pozdrawiam 


      A to same zegary


    • Przez Markope
      Witam,spotkałem się na Allegro i Olx z zegarami stojącymi sygnowanymi "Germania". Co do firmy są oczywiście informacje ( istniała w latach 1871-1899), miała kilka sygnatur, jednak informacji o takich ,jak w tych dwóch zegarach stojacych nigdzie nie znalazłem. Ciekawostką jest dodatkowo to ,że różnią się od siebie tylko o dwa numery fabryczne (137303 i 137305).  Obydwa wystawione w stolicy. Jednak najbardziej interesuje mnie ta sygnatura. Liczę na wszechwiedzę klubowiczów, pozdrawiam 
    • Przez Paweld
      Dzień dobry
      Witam serdecznie. Zwracam się z prośbą do znawców tematu. 
      Chciałbym abyście Państwo pomogli mi znaleźć rynkową wartość zegara,
      który prezentuję na zdjęciach dostępnych w linku:
       
      https://photos.app.goo.gl/gmqCyChj1MNWFZiSA
       
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
      Paweł
       
       

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.