Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
alex_k

Zippo i inne zapalniczki

Rekomendowane odpowiedzi

Od 12 lat zbieram zapalniczki zippo. Mam ich ponad 100.a95d100418c90635beee41838ead9238.jpga8a81fe9930148207c296c7452a868b9.jpg954d0258e1c990ad5246e5e1077fdfcf.jpg2741ed5f59f4fb55f9786f0961852d1f.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajefajne! Ja mam tylko trzy...:(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedną, ale zegarkowa jest :)attachicon.gifIMG_20190728_181605-01.jpeg

Ładna. Nigdy takiej nie widziałem. Z kombinacji zegarkowo-zapalniczkowych jest np zestaw oris Żwirko. Sama zapalniczka bez szału, mogli się bardziej postarać, ale jako zestaw, do tego upamiętniający polskich Lotników, ciekawy.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Nigdy takiej nie widziałem. Z kombinacji zegarkowo-zapalniczkowych jest np zestaw oris Żwirko. Sama zapalniczka bez szału, mogli się bardziej postarać, ale jako zestaw, do tego upamiętniający polskich Lotników, ciekawy.

 

Dzięki, ale z tą aplikacją zegarkową też się nie postarali...nie wiem z jakiego metalu ją zrobili ,ale po 2 , 3 dniach robi się czarna i trzeba czyścić cape cod by nabrała blasku bo wygląda tragicznie....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale z tą aplikacją zegarkową też się nie postarali...nie wiem z jakiego metalu ją zrobili ,ale po 2 , 3 dniach robi się czarna i trzeba czyścić cape cod by nabrała blasku bo wygląda tragicznie....

Jak wyślesz mi zdjęcie z przodu z tyłu, spód i wkład to sprawdzę co to jest. Podobne wzory robi się głównie na rynek japoński. Większość zippo robi się z nierdzewnej stali, ale popularne są też modele z mosiądzu. Te ostatnie mogą czasem pokrywać się nalotem.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślę na pw, wg mnie to jakiś stop, typu "szajs metal"

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zainteresowałem bliżej tymi zapalniczkami :), przez lata kilka się przewinęło przez moje ręce, i powiem że się delikatnie wkrecilem w temat, ale to przez te zegarki człowiek podatny jest na uzależnienia od małych, ładnych przedmiotów.

By nie kluczyć, zamówiłem kolejne :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Od 12 lat zbieram zapalniczki zippo. Mam ich ponad 100.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

 

a masz jakąś szczególnie ulubioną ? czy codziennie inna,a po około 4 miesiącach powrót do pierwszej ?? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz jakąś szczególnie ulubioną ? czy codziennie inna,a po około 4 miesiącach powrót do pierwszej ?? :P

Już nie używam, rzuciłem palenie dawno temu

 

Dużo mam ulubionych, tak około 30 - stu. Z ciekawszych mam te 3 malowane aerografem przez włoskiego artystę Claudio Mazziego oraz smoka wykonanego japońską techniką maki, z użyciem drobinek złota.

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

14e2ac617b1ca7c372f325efaa764630.jpgd4dff9b8884be59fbb5fce2ecf058f5f.jpg

Edytowane przez alex_k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oko mi wpadły "Holly Bible" i

"Constantin"

Armory są bardzo ładne :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oko mi wpadły "Holly Bible" i

"Constantin"

Armory są bardzo ładne :)

Holy Bible i Constantine są bardzo ładne. Jakbyś był zainteresowany tematem to zapraszam na www.zippo.net.pl

 

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem osobny temat, i poprosiłem by wpisy z tamtego watku dotyczące zapalniczek tu zostały przeniesione :)

 

 

Edit

 

Już są powyżej, dzięki dla moderacji, tylko autor tematu się zmienił :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Świetna fotka i świetna para :-) Ja mam tylko takie gazowe zapalarki, których do grila używam, ale raczej nie będę się silił na żadną fotkę z nimi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zippo mam, to taki gadżeciarski trochę must have ;)

 

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, przeniosłem posty.

Też mam Zippo. Nie palę od dobrych trzech lat (samo przyszło, bez żadnych starań, wysiłków), ale to klapnięcie wieczka, zapach benzyny, snop iskier, płomień uwielbiałem i nadal pamiętam. Były lepsze od palenia :D


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja palę i wcale się tego nie wstydzę. A z akcesoriów głównie srebro, bo lubię ten metal. Wymaga troski i czyszczenia, a to taki miły ceremoniał, dzięki któremu można poobcować z przedmiotem i nacieszyć się jego wyglądem.

 

post-106813-0-70675800-1566760388_thumb.jpeg

 

Jeszcze tylko zegarek do tego kompletu... ale tylko raz znalazłem srebrną Omegę, średnio pasowała do klimatu. Reszta to niestety jakieś maluszki, a mnie chodzi o coś powyżej 33-35mm. Na razie obserwuję rynek brytyjski, bo u nich bywają takie zegarki i może coś się trafi.

 

Odnośnie Zippo, mam też srebrną, ale nieużywana zaszła jakimś dziwnym nalotem. 

 

post-106813-0-57255700-1566760844_thumb.jpeg

 

A na biurku już zwykły metal, ale też fleja straszna i trzeba czyścić, bo zachodzi patyną.

 

post-106813-0-21712300-1566760919_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, współczesna, 2008 rok, bo poprzednią o kilka lat starszą zabrali mi na lotnisku, jak zapomniałem wyjąć.

Prawdziwy staroć nie zachodził pewnie tak jak ta. To jakieś dziwne srebro, hamerykańskie i co ją wyczyszczę, to robi się taka paćkata. Z resztą jak na prawdziwe srebro jest za twarda, to jakiś srebrny stop podobny zupełnie do niczego. Dlatego wstawiłem austriacką TCW, bo to jest prawdziwe srebro i prawdziwy staroć. Do tej pory działa bez zarzutu, pali z pierwszego strzału i pasuje do papierośnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.