Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

renqien

Użytkownik
 • Content Count

  1,702
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

renqien last won the day on March 18 2020

renqien had the most liked content!

Community Reputation

2,075 Guru zegarmistrzostwa

Recent Profile Visitors

915 profile views
 1. No musiałem po drugiej w nocy się zerwać żeby zalicytować, ale było warto. Zeszły dwie sztuki, ale ten drugi był dwa razy droższy i wcale nie lepszy. Zawsze lubię, jak kilka licytacji sprzedawcy kończy się jedna po drugiej, bo potencjalni przeciwnicy wypstrykają się na wcześniejsze oferty i na koniec można coś nieźle ustrzelić. Cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Codzienne przeglądanie aukcji, przekopywanie się przez miliony śmieci w absurdalnych cenach i systematyczność. Nie ma że pada, nie ma że upał, nie ma że zmęczenie. Codziennie rano i wieczorem dwie godzinki kopania (przynajmniej) i po kilku latach coś wpadnie. Na FB pewnie łatwiej, ale ja akurat nie jestem 'twarzoksiążkowy" więc mam zadanie utrudnione.
 2. To jeszcze tylko tu i więcej nie spamuję 😜
 3. Cisza tu taka... a u mnie coś cyka bardzo delikatnie: Świeża dostawa z Indonezji. Stan może nie idealny, ale cena była tak atrakcyjna, że grzech było nie wziąć. W tej cenie to porządniejszego ruska się już nie kupi. Szkoda, że Romek @RTK-WGM już się prawie na forum nie pokazuje, bo pewnie podzieliłby mój zachwyt. Inni zapewne uznają, że brzydal
 4. Skoro tak mówisz... Jeszcze wymaga dopieszczenia, bo dopiero wyjęty z przesyłki, ale ogólnie bardzo cieszy.
 5. A u mnie nastąpiło cudowne rozmnożenie... Dostałem powiadomienie, że paczka dostarczona do paczkomatu. No to idę, chociaż nic nie zamawiałem, ale nigdy nic nie wiadomo. Dostaję dużo paczek, może coś przeoczyłem. Faktycznie paczka jest, no to wziąłem. Okazało się, że to chyba nie do mnie, bo ja krzyżaka do "kaczki" nie zamawiałem. Dzwonię do nadawcy (poszukałem na allegro i znalazłem pasujące dane), a ten mówi, że niemożliwe, bo klient paczkę odebrał. Chciałem odesłać, ale nie chciał. I w ten deseń mam krzyżak do "kaczki" który jest mi zupełnie niepotrzebny. Leży, może kiedyś ktoś się po niego zgłosi...
 6. No to przecież masz na OLX całkiem ładny wystawiony. Jak na dzisiejsze warunki to i tarcza i cała reszta bardzo OK. Za dwa lata będziemy takie zegarki wspominać z rozrzewnieniem, bo już takich stanów w handlu nie będzie.
 7. Leciał, leciał i doleciał: Znowu nic epokowego, ale ujdzie. Ktoś go chyba leciutko wylizał, bo jakoś tak nienaturalnie błyszczący, ale ponoszę trochę i wróci do normalności. Niestety, teraz wszyscy "odnawiają" na siłę zegarki, których dotykać się już nie powinno.
 8. Wrzuciłbym do żarty żartami, ale mało kto zrozumie... https://www.ebay.pl/itm/255955114897
 9. To znany handlarz z Ukrainy. Jakiś czas temu przeniósł się do Polski. Ma sporo perełek, których chyba u nas nie wystawia, ale jego sklep na Etsy był okazały. Niestety, ceny mocno "zachodnie", czemu w sumie się nie dziwię, skoro ma klientów i kupują. Czasem zdarzają się jakieś "kwiatki", ale to Ukraina i tam to normalne. Mam wrażenie, że u nich to ty, jako idący do kogoś w odwiedziny, musisz być ostrożny, żeby w coś nie wdepnąć. Taka mentalność i trzeba ją zaakceptować albo nie odwiedzać. Ten Szturman, jeśli ma prawilny werk, a koło datownika jest tutaj prawidłowe co może dobrze wróżyć, to niezły materiał na zrobienie porządnego zegarka. Tylko trzeba zobaczyć werk, czy zgodny rocznikowo. Generalnie bardzo lubię te Szturmany w takiej "zużytej" formie, gdzie widać upływ czasu na lumie i wskazówkach. Znaleźć mu stalową kopertę z koronkami, bo guziki wyglądają na stalowe i będzie fajny. Koperty czasem daje się wyrwać w znośnej cenie, tylko trzeba poświęcić trochę czasu na szukanie. Tutaj @Elob500 musiałby się wypowiedzieć, czy reszta zgodna, bo ja czasem nie ogarniam tych niuansów w 3133... wskazówki, bezele... skomplikowane.
 10. Apropos pasków do rusków, takie gatki mnie dziś odwiedziły i od razu znalazły nosiciela: Oprócz tego dwie sztuki do carskich, ale to już przy okazji noszenia pokażę.
 11. Piękny. Leciutka patynka, tak jak lubię. Wskazówki coś już też łapią, czy to gra światła? Do mnie teraz leci Gyromatic, ale od Włocha i trochę się obawiam, co dojdzie
 12. Datowania się nie podejmę. Myślę, że około połowy lat sześćdziesiątych... Ale werk mogę pokazać. Sam nie odkręcam, żeby czegoś nie zepsuć, ale był pokazany na aukcji, więc podsyłam: AS 1687-1688 jeśli się nie mylę.
 13. Zwłaszcza, że przeróbka nie jest trudna czy kosztowna.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.